Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte si pořádek ve Windows

aktualizováno 
Ukažte vašim programům, kdo je tu pánem. Toužíte po originálních hodinách v systému Windows? Chcete mít pod dohledem detailní náklady na tisk? Anebo jen potřebujete pomůcku, která vám pohlídá nájemníky?
Microsoft, Windows

Microsoft, Windows | foto: Profimedia.cz

ZSoft Uninstaller 2.3.3 – freeware
Pokud jste se i vy rozhodli vyhlásit válku všem programům, které po deinstalaci nechávají na pevném disku různá data, máme pro vás výkonnou aplikaci, která to nedovolí. Každá dobře naprogramovaná aplikace či hra disponuje odinstalačním rozhraním. Pomocí něho potom můžete lehce vybraný software z operačního systému Windows odstranit. Někdy však toto rozhraní nemusí pracovat korektně. Ve výsledku to znamená, že po sobě v systému zanechá stopy, které vedou ke zpomalování chodu PC. A právě tehdy je čas použít ZSoft Uninstaller.

Tento program totiž umožňuje sledovat kompletní proces instalace softwarového vybavení do operačního systému Windows. Zaznamenává nejen tvorbu různých adresářů a souborů, ale také změny v systémovém nastavení Windows a především zásahy do systémového registru Windows. Díky tomu je potom reinstalace programu snadnou záležitostí. Po jeho odebrání v systému nezůstane žádný záznam. Výrazně tedy převažuje kvalitou a dovednostmi integrované funkce Windows „Přidat nebo odebrat programy“. Navíc je uživatelsky přívětivý a ovládá se velmi lehce. Deinstalace aplikací pomocí ZSoft Uninstaller je očista pro váš systém.

 • Stahujte na této adrese (891 KB).

  ZSoft Uninstaller

  Sarbyx TrayClock 2.5 - freeware
  Patříte-li mezi ty uživatele Windows, kteří si ho různě zkrášlují, potom zbystřete. Máme pro vás tip na aplikaci Sarbyx TrayClock. Tato jednoduchá pomůcka totiž dokáže nahradit standardní systémové hodiny Windows za jiné. Na výběr máte celkem z 50 vzhledů. Po instalaci se aplikace ihned aktivuje a vy místo standardních hodin naleznete na hlavní liště hodiny v novém kabátku. Nezobrazuje přitom pouze hodiny a minuty, ale také sekundy a dokonce datum (den, měsíc). Kliknutím pravého tlačítka se zobrazí dialogové okno, kde v části Options můžete přepnout čas z 12 na 24 hodinový formát. Také zde naleznete záložku Skins, díky níž můžete libovolně měnit vhled hodin. Aplikace přitom není náročná na systémové prostředky, tudíž neubírá na výkonu PC.

 • Stahujte na této adrese (441 KB).

  Sarbyx TrayClock

  O&K Print Watch 4 – shareware
  O&K Print Watch by se mohl hodit všude tam, kde je zapotřebí sledovat provoz tiskáren a to včetně těch připojených do datové sítě. Při tiskových úlohách je možno sledovat, kdo úlohu k tisku odeslal (uživatelská jména, jména počítačů, datum a čas, počet stránek atd). Navíc umožňuje pozastavení či zrušení tisku všech dokumentů od všech uživatelů. Správci počítačů či sítě navíc umožňuje definovat, kteří uživatelé mohou tisknout v barvách a kteří nikoliv. Tato volba tak může ušetřit za barvu a vám klesnou náklady na provoz tisku. To však není vše, co nabízí. Nastavíte-li si ceník, můžete hlídat i takové údaje, které vám prozradí, kolik daný uživatel za tisk utratil a zda někdo tiskárnu nezatěžuje příliš. Data si lze prohlížet v MS Access nebo HTML. Databáze potom obsahuje různé statistiky. Aplikace však není lacinou záležitostí, ale naštěstí si ji před jejím zakoupením můžete vyzkoušet.

 • Stahujte na této adrese (6,6 MB).

  O&K Print Watch

  Domy 5.1 – demo
  Jste-li majitelem nemovitostí, které pronajímáte, je dobré vést si o nich statistiky. Pokud však máte více nájemců, je dobré si pro evidenci pořídit nějaký specializovaný software. Tím by se mohla stát aplikace Domy. Ta je však určena nejen pro majitele nemovitostí, ale také pro domovní sdružení nebo realitní kanceláře. Pomůcka eviduje neomezené množství domů a bytů v nich - a to všechny důležité údaje včetně umístění, vybavení, vytápění, spotřeby vody a tepla, plochy, jmen nájemníků či vlastníků bytů. Celkem jsou to stovky položek. Vyplněné informace jsou pak podkladem pro automatické výpočty nájemného či plateb za služby či příspěvků do fondu oprav apod. Každý byt dostává evidenční list i podrobné roční vyúčtování, oboje generované na základě údajů od firem měřících spotřebu energií, popř. i na základě rozlohy bytů, počtu osob v nich a předpisů nájemného. Program řeší obě problematiky: nájemní i družstevní byty a byty v soukromém vlastnictví. Neplatiči jsou vedeni ve zvláštních seznamech s možností procentního sankcionování jejich dluhu podle občanského zákoníku. V programu je možné uchovávat fotografie jednotlivých domů. V případě práce pro více subjektů (bytových družstev apod.) může program přistupovat k domům a bytům z hlediska více spravujících organizací a jejich provozoven, vždy se správnými razítky a podpisy.

 • Stahujte na této adrese (10,8 MB).

  Domy
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  recepty-emimino-krupave-bramboraky
  recepty-emimino-krupave-bramboraky

  Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

  Najdete na iDNES.cz