Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte si z počítače videorekordér

aktualizováno 
Pokud máte počítač vybaven tunerem pro příjem televizního vysílání, určitě byste jej rádi využili i pro nahrávání oblíbených pořadů. Není to zase až tak složité a navíc si nahrávání budete moci naprogramovat i týdny dopředu.

Prohlížeče, přehrávače a editory

2 Pic 12.1.3

freeware
1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Freeware aplikace 2 Pic slouží k úpravě digitálních fotografií a obrázků v běžných formátech, mimo běžných funkcí jako je ořezávání či změna rozměrů nabízí rovněž i spojování fotografií, přidávání rámečků vkládání textů a další grafické efekty.

GB-PVR 0.97.09

freeware
12,1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

GB-PVR slouží nejen jako přehrávač videa a zvuku, ale rovněž i jako záznamník televizního vysílaní do video souborů. Nahrávání je možné nastavit na několik dní dopředu, stejně jako u videa.

Video Edit Magic 4.18

shareware
11,8 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Video Edit Magic je jednoduše použitelná aplikace na editaci videa. V programu je možné upravovat zvlášť zvukovou a obrazovou stopu videa, aplikovat na něj různé efekty, přidávat titulky a mnoho dalšího. Video Edit Magic si poradí s běžně používanými formáty videa (AVI, MPEG, WMV, MOV, ASF a dalšími), zvuku (WAV, MP3, WMA…) i obrázků (JPG, BMP, GIF aj.).

Konverze obrázků a videa

Digital Media Converter 2.67

shareware
7,1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Digital Media Converter si poradí se vzájemnou konverzí různých formátů videa i zvuku, podporovány jsou mimo jiné formáty VCD, DVD, AVI, MPEG, MOV, WMV, MP3 nebo WAV. Program umí rovněž ukládat zvukové stopy z videa do hudebních souborů, měnit rozlišení videa, počet zvukových kanálů a mnoho dalšího.

ConvertMovie 3.1

trialware
13 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

ConvertMovie vzájemně převádí běžné formáty videa (AVI, MPEG, MOV či WMV), konverze může probíhat i dávkově. Zvukové stopy z videa umí ConvertMovie ukládat do souborů ve formátech MP3 a WAV.

The FilmMachine 1.5.0.18 beta

freeware
12,8 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Třetí konverzní aplikace z dnešního přehledu nese název The FilmMachine a slouží ke vzájemnému převodu videa ve formátech AVI, MPEG a RM do formátů DVD, VCD a SVCD. Do vytvářeného DVD můžete vložit i titulky a vytvořit pro něj v programu jednoduché menu.

Nástroje pro DVD

VobBlanker 2.1.1.0

freeware
1,2 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

VobBlanker je užitečná freeware aplikace pro úpravy, nahrazení nebo odstranění titulků z filmů na DVD. Aplikaci není třeba instalovat, je k ní možné rovněž stáhnout českou verzi uživatelského rozhraní.

My DVD Maker 1.6

shareware
5,4 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

V souladu se svým názvem slouží My DVD Maker k vytváření DVD ze souborů s videem ve formátech AVI (DivX nebo XviD), RM nebo WMV. Kromě DVD je možné v aplikaci vytvářet i VCD a SVCD.

Další utility

Nature Corners 2.2.5

shareware
1,7 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Nature Corners je aplikace, která umí zobrazovat vaše oblíbené digitální fotografie či obrázky jako spořič obrazovky. V programu jsou připraveny přechodové efekty a promítání fotek je možné doplnit i hudbou.

FontCreator 5.5

shareware
6,7 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Editovat běžné znakové sady nebo vytvářet zcela nové lze s programem FontCreator. Aplikace se vám může mimo jiné hodit i k doplňování znakových sad o písmena s diakritikou.

CCCP – Combined Community Codec Pack

freeware
5,4 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Se souborem kodeků CCCP – Combined Community Codec Pack budete moci ve vašem počítači přehrávat všechny běžné typy souborů s videem a hudbou.

K-Lite Codec Pack 2.72

freeware
18,2 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde
K-Lite Codec Pack je oblíbený balíček kodeků, po jeho instalaci nebudete mít problém s přehráváním většiny souborů s videem a zvukem. Na domovských stránkách jsou k dispozici tři verze balíčku lišící se počtem obsažených kodeků.

RK Webcam 1.0.0.0

freeware
0,3 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

RK Webcam je program, který umí odesílat obrázky sejmuté webovou kamerou na předem zadaný FTP server. Můžete tak například snadno kontrolovat, kdo pracuje s vašim počítačem v době vaší nepřítomnosti. Program je k dispozici i v češtině, k jeho spuštění je třeba mít instalovaný .NET Framework.

CamPermanent 1.1

shareware
1,8 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Aplikace CamPermanent umí zaznamenávat video z různých zdrojů, zejména z webových kamer. Maximální velikost souboru se záznamem si můžete nastavit, aplikace obsahuje rovněž detektor pohybu, kterým se aktivuje nahrávání. CamPermanent umí rovněž odesílat video na FTP server.

CamUniversal 2.6

shareware
1,1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde
Program CamUniversal slouží k centrálnímu ovládání libovolného množství webových kamer a sběru záznamu na serveru. Aplikace má vestavěný detektor pohybu pro aktivaci nahrávání a rovněž i časový plánovač nahrávání.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Najdete na iDNES.cz