Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte si z počítače videorekordér

aktualizováno 
Pokud máte počítač vybaven tunerem pro příjem televizního vysílání, určitě byste jej rádi využili i pro nahrávání oblíbených pořadů. Není to zase až tak složité a navíc si nahrávání budete moci naprogramovat i týdny dopředu.

Prohlížeče, přehrávače a editory

2 Pic 12.1.3

freeware
1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Freeware aplikace 2 Pic slouží k úpravě digitálních fotografií a obrázků v běžných formátech, mimo běžných funkcí jako je ořezávání či změna rozměrů nabízí rovněž i spojování fotografií, přidávání rámečků vkládání textů a další grafické efekty.

GB-PVR 0.97.09

freeware
12,1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

GB-PVR slouží nejen jako přehrávač videa a zvuku, ale rovněž i jako záznamník televizního vysílaní do video souborů. Nahrávání je možné nastavit na několik dní dopředu, stejně jako u videa.

Video Edit Magic 4.18

shareware
11,8 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Video Edit Magic je jednoduše použitelná aplikace na editaci videa. V programu je možné upravovat zvlášť zvukovou a obrazovou stopu videa, aplikovat na něj různé efekty, přidávat titulky a mnoho dalšího. Video Edit Magic si poradí s běžně používanými formáty videa (AVI, MPEG, WMV, MOV, ASF a dalšími), zvuku (WAV, MP3, WMA…) i obrázků (JPG, BMP, GIF aj.).

Konverze obrázků a videa

Digital Media Converter 2.67

shareware
7,1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Digital Media Converter si poradí se vzájemnou konverzí různých formátů videa i zvuku, podporovány jsou mimo jiné formáty VCD, DVD, AVI, MPEG, MOV, WMV, MP3 nebo WAV. Program umí rovněž ukládat zvukové stopy z videa do hudebních souborů, měnit rozlišení videa, počet zvukových kanálů a mnoho dalšího.

ConvertMovie 3.1

trialware
13 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

ConvertMovie vzájemně převádí běžné formáty videa (AVI, MPEG, MOV či WMV), konverze může probíhat i dávkově. Zvukové stopy z videa umí ConvertMovie ukládat do souborů ve formátech MP3 a WAV.

The FilmMachine 1.5.0.18 beta

freeware
12,8 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Třetí konverzní aplikace z dnešního přehledu nese název The FilmMachine a slouží ke vzájemnému převodu videa ve formátech AVI, MPEG a RM do formátů DVD, VCD a SVCD. Do vytvářeného DVD můžete vložit i titulky a vytvořit pro něj v programu jednoduché menu.

Nástroje pro DVD

VobBlanker 2.1.1.0

freeware
1,2 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

VobBlanker je užitečná freeware aplikace pro úpravy, nahrazení nebo odstranění titulků z filmů na DVD. Aplikaci není třeba instalovat, je k ní možné rovněž stáhnout českou verzi uživatelského rozhraní.

My DVD Maker 1.6

shareware
5,4 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

V souladu se svým názvem slouží My DVD Maker k vytváření DVD ze souborů s videem ve formátech AVI (DivX nebo XviD), RM nebo WMV. Kromě DVD je možné v aplikaci vytvářet i VCD a SVCD.

Další utility

Nature Corners 2.2.5

shareware
1,7 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Nature Corners je aplikace, která umí zobrazovat vaše oblíbené digitální fotografie či obrázky jako spořič obrazovky. V programu jsou připraveny přechodové efekty a promítání fotek je možné doplnit i hudbou.

FontCreator 5.5

shareware
6,7 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Editovat běžné znakové sady nebo vytvářet zcela nové lze s programem FontCreator. Aplikace se vám může mimo jiné hodit i k doplňování znakových sad o písmena s diakritikou.

CCCP – Combined Community Codec Pack

freeware
5,4 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Se souborem kodeků CCCP – Combined Community Codec Pack budete moci ve vašem počítači přehrávat všechny běžné typy souborů s videem a hudbou.

K-Lite Codec Pack 2.72

freeware
18,2 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde
K-Lite Codec Pack je oblíbený balíček kodeků, po jeho instalaci nebudete mít problém s přehráváním většiny souborů s videem a zvukem. Na domovských stránkách jsou k dispozici tři verze balíčku lišící se počtem obsažených kodeků.

RK Webcam 1.0.0.0

freeware
0,3 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

RK Webcam je program, který umí odesílat obrázky sejmuté webovou kamerou na předem zadaný FTP server. Můžete tak například snadno kontrolovat, kdo pracuje s vašim počítačem v době vaší nepřítomnosti. Program je k dispozici i v češtině, k jeho spuštění je třeba mít instalovaný .NET Framework.

CamPermanent 1.1

shareware
1,8 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde

Aplikace CamPermanent umí zaznamenávat video z různých zdrojů, zejména z webových kamer. Maximální velikost souboru se záznamem si můžete nastavit, aplikace obsahuje rovněž detektor pohybu, kterým se aktivuje nahrávání. CamPermanent umí rovněž odesílat video na FTP server.

CamUniversal 2.6

shareware
1,1 MB
web,
Stahujte ze Slunečnice zde
Program CamUniversal slouží k centrálnímu ovládání libovolného množství webových kamer a sběru záznamu na serveru. Aplikace má vestavěný detektor pohybu pro aktivaci nahrávání a rovněž i časový plánovač nahrávání.Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Najdete na iDNES.cz