Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte si z Windows ještě větší omalovánky

aktualizováno 
Namíchali jsme pro vás několik programů, které umožňují změnit vzhled okoukaných Windows. Je jen na vás, zda si ze systému uděláte ještě větší omalovánky, či zda ho spíše odbarvíte.

Omalovánky

Každý člověk se chce vůči svému okolí lišit jak oblečením, tak jinými prostředky. Tento fakt dokazují například nejen mobily, ale také operační systémy. Najde se jen málo lidí, kteří již někdy nevyměnili standardní tapetu pracovní plochy za jinou. Někteří jdou dále a dokonce používají jiná barevná schémata. A ti, kteří nechtějí používat schémata standardně dostupná, si vytvářejí zcela nová, vlastní.

Vybrali jsme pro vás desítku produktů, které slouží nejen k výrobě nového grafického rozhraní, ale také změní to stávající, které třeba běžně změnit ani nelze. Vyměnit dokonce můžete kurzory myši, ikonky či používat více virtuálních ploch.

SkinStudio 5.0.1 – freeware
SkinStudio je aplikace umožňující navrhnout a posléze i aplikovat grafické rozhraní pro operační systém Windows, Media Player a další. Tato verze je zcela zdarma.

 • Stahujte na této adrese (4,9 MB).


  Skin Clock 1.8 – freeware

  Vyměňte vzhled okoukaných hodin v hlavní liště (také maximalizované). Tento produkt má více jak 30 různých vzhledů, přídavná extra tlačítka pro přidání dalších funkcí a ovládání, přehrává zvuky, má alarm, časovač a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).


  Pepsi Volume Controller 3.0 – freeware

  Ovladač hlasitosti ve Windows je takový nevýrazný, tak proč ho nezměnit. Pokud jste příznivci Pepsi koly, nainstalujte si tento doplněk. Tím dojde ke změně ovládání hlasitosti na motiv Pepsi. Navíc lze nastavit, aby hlasitost byla vždy navrchu či průhledná.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).


  CursorXP 1.3 – freeware

  Díky této utilitě můžete spravovat a různě nastavovat kurzor své myši. Je určena pouze pro Windows 2000 a Windows XP. Umožní vám například nastavit průhlednost, měnit barvy, stínovat atd.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).


  UberIcon 1.0.3 – freeware

  Program, pomocí něhož lze dosáhnout nejrůznějších přechodových efektů při otevření složky, spuštění souboru nebo pouhém poklepání na ikonu. Plně se integruje do vaší pracovní plochy.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).


  Virtual Desktop Manager – freeware

  Proměňte jednu pracovní plochu na čtyři. Nevěříte, že to jde? Zkuste tuto aplikaci a uvidíte. Nastavit si můžete sdílení aplikací, které způsobí, že budou k dispozici i napříč plochami a na každé ploše jsou jen jinak umístěny.

 • Stahujte na této adrese (549 KB).


  SharpE 6 – freeware

  SharpE je grafickou nástavbou pro operační systém Windows. Pomocí ní lze dát Windows podobu Linuxu a podobně. Obsahuje několik dalších užitečných nástrojů pro komunikaci, spouštění programů, updatování, editování a další. Pracuje pouze pod Windows 2000 a vyšší.

 • Stahujte na této adrese (20,7 MB).


  Tales Animator 2.0 – freeware

  Chcete si vytvořit vlastní animovaný seriál? Měl by se podobat SouthParku? Tak to zkuste s tímto nástrojem. Díky němu totiž vytvoříte animované video ve formátu AVI. Vložit do něj lze vlastní texty, které budou převedeny do zvukové podoby a tím vnuknete jednotlivým postavám život (kromě samotného pohybu).

 • Stahujte na této adrese (12,3 MB).


  Blender 2.44 – freeware

  Blender je 3D animační a modelovací program. Díky němu můžete vytvářet obrázky, prostorové animace a hry. Program má integrovaný game engine, který zjednodušuje tvorbu počítačových her. Pokud jste tedy grafik, animátor, designer apod., hledáte silný nástroj pro vizualizaci svých nápadů, zkuste tento produkt.

 • Stahujte na této adrese (7,2 MB).


  System Up Time Monitor 5.0 – freeware

  Doplňkový a vzhledově hezký panel s několika funkcemi. Pomocí něho se dozvíte, jak dlouho je počítač zapnutý, můžete ho restartovat, uspat, vypnout, dokáže upozornit na důležité události nebo spustit vybraný program.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz