Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte si z Windows ještě větší omalovánky

aktualizováno 
Namíchali jsme pro vás několik programů, které umožňují změnit vzhled okoukaných Windows. Je jen na vás, zda si ze systému uděláte ještě větší omalovánky, či zda ho spíše odbarvíte.

Omalovánky

Každý člověk se chce vůči svému okolí lišit jak oblečením, tak jinými prostředky. Tento fakt dokazují například nejen mobily, ale také operační systémy. Najde se jen málo lidí, kteří již někdy nevyměnili standardní tapetu pracovní plochy za jinou. Někteří jdou dále a dokonce používají jiná barevná schémata. A ti, kteří nechtějí používat schémata standardně dostupná, si vytvářejí zcela nová, vlastní.

Vybrali jsme pro vás desítku produktů, které slouží nejen k výrobě nového grafického rozhraní, ale také změní to stávající, které třeba běžně změnit ani nelze. Vyměnit dokonce můžete kurzory myši, ikonky či používat více virtuálních ploch.

SkinStudio 5.0.1 – freeware
SkinStudio je aplikace umožňující navrhnout a posléze i aplikovat grafické rozhraní pro operační systém Windows, Media Player a další. Tato verze je zcela zdarma.

 • Stahujte na této adrese (4,9 MB).


  Skin Clock 1.8 – freeware

  Vyměňte vzhled okoukaných hodin v hlavní liště (také maximalizované). Tento produkt má více jak 30 různých vzhledů, přídavná extra tlačítka pro přidání dalších funkcí a ovládání, přehrává zvuky, má alarm, časovač a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).


  Pepsi Volume Controller 3.0 – freeware

  Ovladač hlasitosti ve Windows je takový nevýrazný, tak proč ho nezměnit. Pokud jste příznivci Pepsi koly, nainstalujte si tento doplněk. Tím dojde ke změně ovládání hlasitosti na motiv Pepsi. Navíc lze nastavit, aby hlasitost byla vždy navrchu či průhledná.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).


  CursorXP 1.3 – freeware

  Díky této utilitě můžete spravovat a různě nastavovat kurzor své myši. Je určena pouze pro Windows 2000 a Windows XP. Umožní vám například nastavit průhlednost, měnit barvy, stínovat atd.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).


  UberIcon 1.0.3 – freeware

  Program, pomocí něhož lze dosáhnout nejrůznějších přechodových efektů při otevření složky, spuštění souboru nebo pouhém poklepání na ikonu. Plně se integruje do vaší pracovní plochy.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).


  Virtual Desktop Manager – freeware

  Proměňte jednu pracovní plochu na čtyři. Nevěříte, že to jde? Zkuste tuto aplikaci a uvidíte. Nastavit si můžete sdílení aplikací, které způsobí, že budou k dispozici i napříč plochami a na každé ploše jsou jen jinak umístěny.

 • Stahujte na této adrese (549 KB).


  SharpE 6 – freeware

  SharpE je grafickou nástavbou pro operační systém Windows. Pomocí ní lze dát Windows podobu Linuxu a podobně. Obsahuje několik dalších užitečných nástrojů pro komunikaci, spouštění programů, updatování, editování a další. Pracuje pouze pod Windows 2000 a vyšší.

 • Stahujte na této adrese (20,7 MB).


  Tales Animator 2.0 – freeware

  Chcete si vytvořit vlastní animovaný seriál? Měl by se podobat SouthParku? Tak to zkuste s tímto nástrojem. Díky němu totiž vytvoříte animované video ve formátu AVI. Vložit do něj lze vlastní texty, které budou převedeny do zvukové podoby a tím vnuknete jednotlivým postavám život (kromě samotného pohybu).

 • Stahujte na této adrese (12,3 MB).


  Blender 2.44 – freeware

  Blender je 3D animační a modelovací program. Díky němu můžete vytvářet obrázky, prostorové animace a hry. Program má integrovaný game engine, který zjednodušuje tvorbu počítačových her. Pokud jste tedy grafik, animátor, designer apod., hledáte silný nástroj pro vizualizaci svých nápadů, zkuste tento produkt.

 • Stahujte na této adrese (7,2 MB).


  System Up Time Monitor 5.0 – freeware

  Doplňkový a vzhledově hezký panel s několika funkcemi. Pomocí něho se dozvíte, jak dlouho je počítač zapnutý, můžete ho restartovat, uspat, vypnout, dokáže upozornit na důležité události nebo spustit vybraný program.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Najdete na iDNES.cz