Udělejte z Nastěnky Marfušku. Morpheus to dokáže

aktualizováno 
Oblíbený grafický prohlížeč a editor ACDSee sám o sobě deformovat obrázky neumí. Touto funkcí jej ovšem můžete dovybavit pomocí plug-inu. Nástroj Morpheus Photo Animator obsahuje i ukázky toho co umí. V dnešním přehledu najdete rovněž nejnovější balíky kodeků k přehrávání videa a hudby.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Inkscape 0.42.2

open source; homepage; download; 8,4 MB  

Inkscape je open source aplikace na práci s vektorovou grafikou, který běžnému uživateli může nahradit komerční programy jako CorelDRAW či Adobe Illustrator. Inkscape pracuje s vektorovým formátem SVG (Scalable Vector Graphics), umí ale taky importovat bitmapové obrázky (JPG, PNG, TIFF, BMP, GIF a další) a vektorové formáty (např. EPS). Výčet funkcí programu je velmi dlouhý, zahrnuje například práci s vrstvami, transformaci objektů, vytváření textů a další. Nechybí samozřejmě ani nástroje na kreslení křivek a objektů, tvorbu barevných přechodů a výplní, klonování atd. Uživatelské prostředí je kompletně počeštěné.

Easy GIF Animator 3.2

shareware; homepage; download; 1,2 MB 

Easy GIF Animator je, v souladu se svým názvem, nástroj na vytváření animovaných souborů ve formátu GIF. Připraveny jsou různé grafické efekty a funkce pro optimalizaci obrázků k použití na webu.

Pivot Stickfigure Animator 2.2.5

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

Dalším programem, určeným pro tvorbu animovaných obrázků, je Pivot Stickfigure Animator. V aplikaci lze pomocí základních geometrických tvarů vytvářet jednoduché objekty a ty pak skládat do animací.

Sothink Glanda 2005

trialware; homepage; download; 18 MB  

Sothink Glanda je profesionální editor Flash animací. Díky intuitivnímu ovládání a dostatečné nabídce funkcí poslouží Sothink Glanda jak začátečníkům, tak i pokročilým uživatelům. Velmi snadno lze vytvářet například animovaná tlačítka, bannery, animovaná menu pro web a další zajímavé prvky webu.

Vegas 6.0

shareware; homepage; download; 99,3 MB  

Vegas je komplexní řešení střihu a úprav digitálního videa a zvuku od společnosti Sony. Program obsahuje velké množství nástrojů, efektů, přechodů či animací. Vegas podporuje síťové zpracování videa, úpravy lze provádět na několika počítačích zároveň.

Konverze obrázků a videa

PowerBatch 6.0.6.8

freeware; homepage; download; 1,3 MB  

PowerBatch je freeware nástroj na hromadnou konverzi a úpravu fotografií. Dávkově lze obrázky a fotografie například přejmenovávat, měnit jejich rozměry, ořezávat, otáčet, upravovat jejich barvy nebo do nich přidávat efekty, vodoznak či komentáře. Mezi podporované formáty patří JPG, TIFF, GIF, BMP, PNG a JPEG2000, aplikace pracuje i s EXIF daty.

Flash2Video 3.0.2

trialware; homepage; download; 6,7 MB  

Flash2Video umí konvertovat Flash animace ve formátu SWF do souborů s videem ve formátech AVI (DivX, XviD), VCD, SVCD a DVD. Převádí se samozřejmě nejen obraz ale rovněž i zvuk.

Nástroje pro DVD a video

K-Lite Codec Pack 2.54

freeware; homepage; download; 13,1 MB  

K-Lite Codec Pack je soubor kodeků potřebných k přehrávání a kódování videa. Obsahuje například kodeky DivX, XviD, Windows Media, Ogg a řadu dalších. Při instalaci si samozřejmě můžete zvolit jen ty kodeky, které si přejete používat. Připraveny jsou dvě verze – Standard a Full, které se liší počtem obsažených kodeků a nástrojů.

Codec Pack (Advanced) 6.0.1

freeware; homepage; download; 18,1 MB  

Druhý balík audio a video kodeků v dnešním přehledu se jmenuje jednoduše Codec Pack. V souboru kodeků najdete kodeky pro práci s většinou v současnosti používaných hudebních a video formátů.

Codec Pack All in 1 6.0.2.8

freeware; homepage; download; 9,4 MB  

Třetí z kompletních souborů kodeků je zajímavý především českým uživatelským rozhraním při instalaci, jinak obsahuje podobné audio a video kodeky jako dva předchozí balíky, tedy DivX, XviD, AC3 a další.

Další utility

AimOne Screen Recorder 1.31

shareware; homepage; download; 1,1 MB  

Program AimOne Screen Recorder umí zaznamenat veškeré dění na vaší obrazovce, jako kdybyste ji snímali kamerou. Záznam se ukládá do formátů AVI či WMV, nahrávat lze jak celou plochu tak i dění v konkrétním okně. Záznamy aplikace AimOne Screen Recorder jsou vhodné například k vytváření prezentací nebo návodů.

Sothink SWF Decompiler MX 2005c

trialware; homepage; download; 2,8 MB  

Sothink SWF Decompiler umí rozložit libovolnou Flash animaci na jednotlivé složky, tedy grafiku, zvuky, texty a animační skripty. Pokud vás tedy zajímá, z čeho jsou složeny například animované bannery na internetu, neváhejte a vyzkoušejte si tento šikovný program. Ve zkušební verzi jsou omezeny některé funkce.

PhotoMerge 2.9

freeware; homepage; download; 1,9 MB  

PhotoMerge je freeware program od českého autora, který slouží k přípravě fotografií před odesláním do fotolabu k vytištění. Do fotografií je možné vkládat popis, datum a čas pořízení a upravovat poměr jejich stran podle zvoleného formátu fotografie. PhotoMerge pracuje pouze se snímky ve formátu JPG, k jeho spuštění je třeba mít instalovaný Microsoft .NET Framework.

Morpheus Photo Animator 1.85

shareware; homepage; download; 3 MB  

Morpheus Photo Animator je plug-in do oblíbeného grafického prohlížeče a editoru ACDSee, který zvládá deformace obrázků (morphing, wraping apod.). Pro lepší představu o funkcích obsahuje nástroj několik ukázek různých deformací.

Autor:


Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

Ilustrační foto - děti

Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz