Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte z Windows Media Playeru perfektní přehrávač. Osmi doplňky

aktualizováno 
Přehrávač Windows Media Center umožňuje ve standardní výbavě přehrávání filmů, hudby i prohlížení fotografií, pomocí doplňkových nástrojů ovšem můžete funkce programu podstatně rozšířit.

Užijte si více hudby s doplňkovými nástroji pro Windows Media Center | foto: Profimedia

Windows Media Center si bez dalších doplňků poradí s přehráváním běžných formátů videa i hudby, nezvládne ovšem třeba oblíbený formát MKV, ve kterém je možné z internetu stahovat filmy ve vysokém rozlišení, nebo vysoce kvalitní hudební formát FLAC. Stejně tak Windows Media Center nepřehraje filmové titulky. Pomoc je snadná, stačí instalovat doplňkové kodeky.

Speciálně pro Windows 7 ve 32- i 64bitových edicích je určen balíček kodeků Windows 7 Codecs, který přidá podporu důležitých formátů nejen do Windows Media Playeru, ale také do přehrávače Windows Media Center. Ovládací rozhraní navíc umožňuje bohatá nastavení kodeků a přehrávání videa v počítači.

Windows, 7 Codecs stahujte ze Slunečnice zde. Pro 64bitové edice Windows použijte speciální verzi, dostupnou zde.

Podpora formátů pro přehrávání - 32bitová edice

Podpora formátů pro přehrávání - 32bitová edice

Media Control

Další chybějící funkce doplňuje do přehrávače Windows Media Center modul Media Control. Po jeho instalaci můžete v přehrávači přepínat mezi zvukovými stopami filmů i jejich titulky a doplněna je i možnost rychlého posuvu vpřed a vzad u filmů ve všech formátech. Užitečná je i možnost korekce obrazu přehrávaných filmů – typicky jasu či kontrastu. K dispozici jsou i podrobnější nastavení zobrazování titulků, včetně těch, které jsou uloženy v samostatném souboru.

Media Control ve verzích pro 32- i 64bitová Windows stahujte ze Slunečnice zde. (3 MB, open source)

Media Control

Media Control

mcShoutCast

O možnost přehrávání nespočetného množství internetových rádií všech myslitelných žánrů doplní Windows Media Center program mcShoutCast. Tisíce internetových rádií můžete vyhledávat podle žánru, kvality vysílání nebo názvu.

To vše pohodlně z vašeho gauče, pouze s použitím dálkového ovladače, v přehledném prostředí přehrávače Windows Media Center. Zapomeňte na svoji sbírku MP3 – mcShoutCast vám nabídne tolik hudby, že nebudete vědět, které z internetových rádií naladit dřív.

Doplněk mcShoutCast stahujte ze Slunečnice zde nebo z domovského webu programu, ve verzích pro 32- nebo 64bitové edice Windows. Mezi jazyky uživatelského rozhraní najdete i češtinu.

mcShoutCast

mcShoutCast

Heatwave

S doplňkem Heatwave již nemusíte pátrat po předpovědi počasí na internetu nebo zpravodajských stanicích. Heatwave přinese aktuální stav a předpověď počasí ve vybraných městech přímo do přehrávače Windows Media Center.

Heatwave stahujte ze Slunečnice zde, zvolte si verzi pro 32- nebo 64bitovou edici Windows.

Heatwave

Heatwave

MC7 Sleep Timer

Při přehrávání hudby i filmů pomocí Windows Media Center by se vám mohl hodit i doplněk MC7 Sleep Timer, který umí po uplynutí nastaveného intervalu nebo v předem zvoleném čase vypnout počítač.

Doplněk MC7 Sleep Timer 1.3 si stáhněte ze Slunečnice zde.

MC7 Sleep Timer

MC7 Sleep Timer

Media Center Master

Užitečný doplněk Media Center Master vám pomůže nejen získávat informace o filmech a seriálech, uložených ve vaší knihovně médií v přehrávači Windows Media Center, ale umí vybraný obsah i přímo stahovat z internetu. Může jít o nejnovější díly vašich oblíbených seriálů, stejně jako o trailery k nejnovějším hollywoodským trhákům.

Nejnovější verzi doplňku Media Center Master stahujte ze Slunečnice zde nebo na domovském webu programu.

Media Center Master

Media Center Master

Media Browser

Podobnou funkci nabídne i doplněk Media Browser. Aplikace upraví knihovnu vašich filmů a z internetu stáhne obrázky i další doplňující informace k titulům v knihovně. Mimo to umí Media Browser nastavovat třeba i rodičovské omezení pro sledování vybraných filmů. Můžete si také vybrat některý z mnoha nabízených vzhledů doplňku a upravit i jeho další nastavení.

Aktuální verzi doplňku Media Browser si stáhněte ze Slunečnice zde.

Media Browser

Media Browser

Macrotube

Doplněk Macrotube vám v přehrávači Windows Media Center zpřístupní obsah video serverů YouTube, Dailymotion a MSN Soapbox. Vyhledávání a přehrávání filmů na YouTube a ostatních serverech je přizpůsobeno ovládání počítače prostřednictvím dálkového ovladače k HTPC.

Macrotube pro Windows v 32- nebo 64bitových edicích stahujte ze Slunečnice zde.

Používáte raději Windows Media Center nebo jiný multimediální přehrávač? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Tipy a triky pro Windows 10: omezte Microsoftu dolování dat ze systému

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft čelí stále kritice za sběr dat z Windows. Aktuální verze operačního systému je na tom podle některých...

Najdete na iDNES.cz