Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte ze svého mazlíčka hvězdu internetu (Kdo si hraje nezlobí 9)

aktualizováno 
Jistě vás někdy napadlo, co asi dělá váš pejsek nebo kočička, zatímco jste v práci. Se zajímavý přístrojem iSeePet nejen, že můžete sledovat svého mazlíčka přes internet, ale můžete ho dokonce i přivolat a nakrmit. Kromě iSeePet vám však přinášíme i několik dalších neméně pozoruhodných zajímavostí.

S navigací v hodinkách nikdy nezabloudíte

Suunto X9; web: www.suunto.cz, www.ehodinky.cz; cena: 20 990 Kč

Mnozí z nadšených příznivců trekingu při svých výpravou neznámou krajinou spoléhají na GPS navigaci. Proč se však v situaci, kdy se snažíte, aby vaše zavazadla byla co nejlehčí, tahat ještě se samostatných těžkým elektronickým přístrojem?

Řešením je univerzální náramkový počítač Suunto X9, který ve velice malém a lehkém provedení nabízí všechny funkce velkých GPS jednotek a navíc ještě elektronický kompas, barometr, teploměr, výškoměr a samozřejmě nechybí ani hodinky. Všechny funkce můžete ovládat špičkami svých prstů.

Další zajímavou funkcí je propojení počítatač Suunto X9 s PC. S pomocí dodávaného softwaru pro analýzu dat shromážděných v terénu si můžete vytisknout vaše trasy a prohlížet rychlostní a výškové profily. Své cesty si však můžete naplánovat dopředu a posléze nahrát do paměti počítače Suunto X9.

Šikovnou vlastností je možnost naimportovat do PC softwaru vlastní papírové mapy pro plánování a zobrazovaní svých cest. Díky svým vlastnostem je možné tento přístroj využít v celé řadě sportů. Ocení ho nejen chodci, turisté nebo horolezci, ale dokonce i rybáři nebo lovci.

Suunto X9 (www.suunto.cz)

Tabulka, která o vás dá vědět na kilometry daleko

Ultra Bright LED 2-Sided CLOSED/OPEN Signboard; web: www.gadgetuniverse.com; cena: 79,95 $

Obchodníci a restauratéři obvykle používají pro označení toho, jestli mají otevřeno nebo zavřeno, nejrůznější papírové cedulky nebo tabulky. Toto řešení je někdy nepraktické, protože je mnohdy zákazníci přehlédnou a marně se dobývají se do vaší provozovny.

S oboustranou Closed/OPEN tabulkou, která využívá ultrasvítivé LED diody, poznají vaši zákazníci na kilometry daleko jestli má cenu se vydat do svého oblíbeného obchůdku, pizzerie nebo jiné provozovny. Především to využijí provozovny s nočním provozem, nebo ty, které jsou otevřeny celých 24 hodin.

Tabulka s červený nápis “OPEN“ a zlatý nápis “CLOSED“ je projektována , aby poskytovala oslnivé světlo tisíce hodin. Použití diod LED se ukázalo jako velice šťastné řešení a to nejen z ekonomických důvodů, protože vyžadují velice malý příkon, ale také z důvodu bezpečnosti. Diody nejsou horké a proto nemůžou jako například halogenové lampy způsobit požár.

Ultra Bright LED 2-Sided CLOSED/OPEN Signboard

Vaši mazlíčci se stanou hvězdou internetu

Aostech iSeePet; web: www.iseepet.com, www.amazon.co.jp; cena: 123 900 ¥

Máte domácího mazlíčka, ale nemůžete se mu přes den věnovat, protože musíte chodit do práce? Japonští chovatelé nemusí smutnit, protože si mohou pořidit iSeePet, který jim umožňuje komunikovat s vaším mazlíčkem přes internet. S jeho pomocí můžete pomocí síťové kamery sledovat přes webové rozhraní vašeho pejska nebo kočičku, jestli nedělají ve vaší nepřítomnosti neplechu. Pomocí vestavěného reproduktorku ho můžete přivolat a díky vestavěnému zásobníku na žrádlo, a misce i nakrmit.

Přístroj má rozměry 17x35x35 cm a do zásobníku na žrádlo se vejde zhruba kilo pochutin pro vašeho mazlíčka. Co se týče technických parametrů je přístroj vybaven 32bitový procesor RISC a běží pod operačním systémem Linux. Síťová CCD kamera dokáže obsáhnout 130 stupňů a přenáší obraz rychlostí až 30 smímků za vteřinu.

iSeePet (www.alphaomega.jp)

Vytřete drakům zrak

Super PowerZ-200; web: www.firebox.com; cena: 79,95 £

K podzimu neodmyslitelně patří poštění draků. Zkuste si však pořídit místo draka řiditelný model větroně s přídavným motorem a určitě se stanete středem každé společnosti. Nejedná se přitom o vyloženě miniaturu. Model je dlouhý 57,5 cm, má rozpětí 75 cm a váží 220g. Elektrický motůrek použijete k tomu, aby jste nabrali výšku, poté stačí vypnout motor a nechat unášet model větrnými proudy.

Jen musíte dát přitom pozor, aby vám vaše letadélko neuletělo do nenávratna. Dálkové ovládaní má sice dosah až 300 metrů, ale model dokáže při použití motoru dosáhnout rychlosti až 25 km/h a při plachtění i mnohem vyšší. Jeho mezní konstrukční rychlost je 400 km/h.

Super PowerZ-200 (www.firebox.com)

Srdce, které vás zahřeje

Hot Heart Warmer; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 3,99 £

Ohřívaček ve tvaru velkého červeného srdce je perfektním dárkem pro všechny kterým je zima, ať už mají srdce žhavé nebo jako kus ledu, ohřát se potřebují všichni. Srdce je naplněné chytrou tekutinou, která po stisknutí kovového vypínače změní v gel a začne produkovat teplo. Za pouhých pět vteřin se zahřeje na teplotu 54 °C a dokáže jí udržet následujících 45 minut. Po vychladnutí stačí minutu povařit, aby se gel znovu zkapalnil a srdce je znovu připraveno zahřát. Celý proces můžete opakovat stále dokola. Pokud nemáte společnost pro dlouhé studené zimní večery, toto srdce jí spolehlivě zastoupí.

Hot Heart Warmer (www.iwantoneofthose.com)

Autoři:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tablety dál umírají. O Vánocích se jim naposledy dařilo

(Ilustrační snímek)

Apple si s iPadem udržuje vedení, nejvíce ale rostl Kindle Fire od Amazon - jako jedinému z hlavních výrobců se mu...

Nové chytré brýle vypadají překvapivě normálně. Do oka vám kreslí laser

Redaktor Dieter Bohn testuje chytré brýle Intel Vaunt (testovací prototyp,...

Společnost Intel ukázala prototyp chytrých brýlí Vaunt. Na rozdíl od Google Glass vypadají na první pohled celkem...

Čínští policisté zkoušejí brýle, díky kterým poznají zločince za jízdy

Největší tepnou Pekingu právě projíždějí vozy s SPZ s lichými číslem na konci.

Brýle s umělou inteligencí rozpoznávaly kriminálníky doposud jen v davu. Nyní je policisté v Číně úspěšně otestovali i...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz