Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udělejte ze svého mazlíčka hvězdu internetu (Kdo si hraje nezlobí 9)

aktualizováno 
Jistě vás někdy napadlo, co asi dělá váš pejsek nebo kočička, zatímco jste v práci. Se zajímavý přístrojem iSeePet nejen, že můžete sledovat svého mazlíčka přes internet, ale můžete ho dokonce i přivolat a nakrmit. Kromě iSeePet vám však přinášíme i několik dalších neméně pozoruhodných zajímavostí.

S navigací v hodinkách nikdy nezabloudíte

Suunto X9; web: www.suunto.cz, www.ehodinky.cz; cena: 20 990 Kč

Mnozí z nadšených příznivců trekingu při svých výpravou neznámou krajinou spoléhají na GPS navigaci. Proč se však v situaci, kdy se snažíte, aby vaše zavazadla byla co nejlehčí, tahat ještě se samostatných těžkým elektronickým přístrojem?

Řešením je univerzální náramkový počítač Suunto X9, který ve velice malém a lehkém provedení nabízí všechny funkce velkých GPS jednotek a navíc ještě elektronický kompas, barometr, teploměr, výškoměr a samozřejmě nechybí ani hodinky. Všechny funkce můžete ovládat špičkami svých prstů.

Další zajímavou funkcí je propojení počítatač Suunto X9 s PC. S pomocí dodávaného softwaru pro analýzu dat shromážděných v terénu si můžete vytisknout vaše trasy a prohlížet rychlostní a výškové profily. Své cesty si však můžete naplánovat dopředu a posléze nahrát do paměti počítače Suunto X9.

Šikovnou vlastností je možnost naimportovat do PC softwaru vlastní papírové mapy pro plánování a zobrazovaní svých cest. Díky svým vlastnostem je možné tento přístroj využít v celé řadě sportů. Ocení ho nejen chodci, turisté nebo horolezci, ale dokonce i rybáři nebo lovci.

Suunto X9 (www.suunto.cz)

Tabulka, která o vás dá vědět na kilometry daleko

Ultra Bright LED 2-Sided CLOSED/OPEN Signboard; web: www.gadgetuniverse.com; cena: 79,95 $

Obchodníci a restauratéři obvykle používají pro označení toho, jestli mají otevřeno nebo zavřeno, nejrůznější papírové cedulky nebo tabulky. Toto řešení je někdy nepraktické, protože je mnohdy zákazníci přehlédnou a marně se dobývají se do vaší provozovny.

S oboustranou Closed/OPEN tabulkou, která využívá ultrasvítivé LED diody, poznají vaši zákazníci na kilometry daleko jestli má cenu se vydat do svého oblíbeného obchůdku, pizzerie nebo jiné provozovny. Především to využijí provozovny s nočním provozem, nebo ty, které jsou otevřeny celých 24 hodin.

Tabulka s červený nápis “OPEN“ a zlatý nápis “CLOSED“ je projektována , aby poskytovala oslnivé světlo tisíce hodin. Použití diod LED se ukázalo jako velice šťastné řešení a to nejen z ekonomických důvodů, protože vyžadují velice malý příkon, ale také z důvodu bezpečnosti. Diody nejsou horké a proto nemůžou jako například halogenové lampy způsobit požár.

Ultra Bright LED 2-Sided CLOSED/OPEN Signboard

Vaši mazlíčci se stanou hvězdou internetu

Aostech iSeePet; web: www.iseepet.com, www.amazon.co.jp; cena: 123 900 ¥

Máte domácího mazlíčka, ale nemůžete se mu přes den věnovat, protože musíte chodit do práce? Japonští chovatelé nemusí smutnit, protože si mohou pořidit iSeePet, který jim umožňuje komunikovat s vaším mazlíčkem přes internet. S jeho pomocí můžete pomocí síťové kamery sledovat přes webové rozhraní vašeho pejska nebo kočičku, jestli nedělají ve vaší nepřítomnosti neplechu. Pomocí vestavěného reproduktorku ho můžete přivolat a díky vestavěnému zásobníku na žrádlo, a misce i nakrmit.

Přístroj má rozměry 17x35x35 cm a do zásobníku na žrádlo se vejde zhruba kilo pochutin pro vašeho mazlíčka. Co se týče technických parametrů je přístroj vybaven 32bitový procesor RISC a běží pod operačním systémem Linux. Síťová CCD kamera dokáže obsáhnout 130 stupňů a přenáší obraz rychlostí až 30 smímků za vteřinu.

iSeePet (www.alphaomega.jp)

Vytřete drakům zrak

Super PowerZ-200; web: www.firebox.com; cena: 79,95 £

K podzimu neodmyslitelně patří poštění draků. Zkuste si však pořídit místo draka řiditelný model větroně s přídavným motorem a určitě se stanete středem každé společnosti. Nejedná se přitom o vyloženě miniaturu. Model je dlouhý 57,5 cm, má rozpětí 75 cm a váží 220g. Elektrický motůrek použijete k tomu, aby jste nabrali výšku, poté stačí vypnout motor a nechat unášet model větrnými proudy.

Jen musíte dát přitom pozor, aby vám vaše letadélko neuletělo do nenávratna. Dálkové ovládaní má sice dosah až 300 metrů, ale model dokáže při použití motoru dosáhnout rychlosti až 25 km/h a při plachtění i mnohem vyšší. Jeho mezní konstrukční rychlost je 400 km/h.

Super PowerZ-200 (www.firebox.com)

Srdce, které vás zahřeje

Hot Heart Warmer; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 3,99 £

Ohřívaček ve tvaru velkého červeného srdce je perfektním dárkem pro všechny kterým je zima, ať už mají srdce žhavé nebo jako kus ledu, ohřát se potřebují všichni. Srdce je naplněné chytrou tekutinou, která po stisknutí kovového vypínače změní v gel a začne produkovat teplo. Za pouhých pět vteřin se zahřeje na teplotu 54 °C a dokáže jí udržet následujících 45 minut. Po vychladnutí stačí minutu povařit, aby se gel znovu zkapalnil a srdce je znovu připraveno zahřát. Celý proces můžete opakovat stále dokola. Pokud nemáte společnost pro dlouhé studené zimní večery, toto srdce jí spolehlivě zastoupí.

Hot Heart Warmer (www.iwantoneofthose.com)

Autoři:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Další z rubriky

Kvůli ukradeným certifikátům D-Linku vám může zlobit přístup ke kamerám

Kamery D-Link.

Hackerské skupině BlackTech se podařilo zcizit certifikáty D-Linku a opatřit jimi dva viry, které pak měly snadnou...

Evropská komise pokutovala Asus, Philips a další za šikanu obchodníků

Jakmile velkoprodejce elektrospotřebičů HP Tronic vyprodá skladové zásoby,...

Antimonopolní orgán Evropské unie udělil vysokou pokutu výrobcům spotřební elektroniky a výpočetní techniky za to, že...

Nové MacBooky Pro s procesorem Core i9 se podle prvních testů přehřívají

Nové MacBooky Pro

Procesory Core i9 v nejvýkonnějších a nejdražších konfiguracích nových notebooků MacBook Pro společnosti Apple zatím...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz