Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ukážeme vám, jak prohlížet video bez přehrávače a kodeku

aktualizováno 
Stáhněte si program na převod videa do samospustitelného souboru, který už nepotřebuje žádný další program. Film od vás tedy přehraje opravdu každý.

MakeInstantPlayer 1.07 – freeware
Světem putuje velké množství různých datových formátů. Nejinak tomu je i u video souborů. Mezi ty nejsilnější patří sice soubory s koncovkou AVI, WMV, MPEG, FLV či ASF, ale jsou tu i další formáty, které se ne vždy daří na počítači přehrát. A důvod? Především chybějící kodeky.

Tento problém sice může vyřešit univerzální přehrávač (např. Media Player Classic), který obsahuje celou řadu kodeků, či instalace právě chybějících kodeků do Windows (pokud ale víte, které to jsou), ne však každý může do operačního systému instalovat nové programové vybavení či se prostě bojí někde něco stahovat a následně instalovat. Pro tyto uživatele tu existuje zajímavá pomůcka s názvem MakeInstantPlayer. Ta totiž dokáže vzít video soubor, přidat k němu potřebné kodeky, nastavit, zda se má video přehrávat v celé obrazovce, po skončení zopakovat či ukončit a vytvořit z něho balíček s koncovkou EXE, který lze spustit v systémech Windows. Navíc do balíčku lze přidat i další parametry či odkaz na internetovou stránku a dokonce i obrázek. Pokud video půjde přehrát na vašem PC, tak půjde přehrát i na jakémkoliv jiném, což mají na svědomí kodeky, které se budou nacházet v balíku. Malou nevýhodou je však to, že video díky kodekům poněkud přibere na objemu.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

  MakeInstantPlayer

  PowerFolder 2.0.2 – freeware
  Jste-li na internetu jako doma a zároveň pracujete na více počítačích, možná jste se již nejednou zabývali otázkou, jak mít potřebná data kdekoliv a kdykoliv po ruce. Máme pro vás jednu možnost, jak toto vyřešit. Tedy pokud počítače, na kterých pracujete, jsou připojeny do celosvětové sítě.

  Řešení se jmenuje PowerFolder a umožňuje sdílet soubory ve složkách nejen přes internet, ale i v lokální síti. Uplatnění si tak nalezne např. při sdílení obrázků, videí a dalších souborů; synchronizaci dokumentů (mezi domácím PC a pracovním); či při tvorbě projektů, do kterých musí mít přístup více uživatelů. Po instalaci stačí jednoduše nastavit, které složky chcete sdílet, definovat uživatele a následně můžete začít posílat data. Oceníte jistě i jednoduché uživatelské rozhraní. Freeware verze umožňuje sdílet najednou 3 složky a sdílet můžete až 10 GB dat (na internetu máte k dispozici 1 GB volného místa). Verze Pro potom obsahuje další profesionální funkce.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB). PowerFolder


  Coollector 1.16 – freeware

  Coollector je zajímavý program pro fanoušky kinematografie, kteří umí anglicky. Protože pokud si pořídíte tento produkt, již nebudete mít problém získat informace o celé řadě filmů. Díky obrovské encyklopedii totiž můžete listovat až 33 tisíci filmy.

  Nejenže však máte k dispozici tuto encyklopedii, ale zároveň nechybí možnost přidávat další filmy ručně a informovat se, zda a případně kde lze film zakoupit co možná nejvýhodněji. Program obsahuje přes 33 tisíc filmových záznamů a přes 57 tisíc video záznamů. U popisu filmů naleznete i seznam herců a informace o nich. Těch je v databázi na 68 tisíc. Vítaná je i ta, která vám umožní všechny záznamy editovat, díla lze i hodnotit, což se týká i herců, nebo si zaznamenat filmy, které se nachází ve vaší video sbírce (a to včetně technických detailů).

 • Stahujte na této adrese (13 MB). Coollector


  Cedulky – freeware

  Některé bezpečnostní cedule, které vídáme nejen na pracovištích, ale i v přírodě a jinde, jsou někdy k pobavení. Jejich hlavním úkolem je však upozornit, přikázat, zakázat či informovat osoby, které se v jejich blízkosti pohybují, co mohou a co nikoliv. Ale jistě nám dáte za pravdu, že ne vždy jsou informace na místě, anebo znázorňují to, co by neměly. Potřebujete-li si takovou ceduli vyrobit, či chcete-li pobavit okolí nějakou humornou, tak máte možnost s produktem Cedulky.

  Program je určen pro tvorbu bezpečnostních cedulek. Dají se různě kombinovat. Měnit tak můžete typ tabulky, obrázku, barvu a text pod obrázkem. Díky tomu je neskutečně variabilní a umožňuje kromě standardních vyrobit i zcela neobvyklé, vtipné tabulky. Výslednou tabulku lze uložit jako obrázek BMP, JPG, GIF nebo PNG. Motivy (obrázky) cedulek musí být umístěny ve složce cedulky, která je ve stejném adresáři jako program. S motivem cedulky se přímo v programu dají provádět základní operace jako je otočení a zvětšení. Pro motivy jsou podporovány formáty BMP, GIF a PNG.

 • Stahujte na této adrese (652 KB).Cedulky • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz