Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ukážeme vám, jak prohlížet video bez přehrávače a kodeku

aktualizováno 
Stáhněte si program na převod videa do samospustitelného souboru, který už nepotřebuje žádný další program. Film od vás tedy přehraje opravdu každý.

MakeInstantPlayer 1.07 – freeware
Světem putuje velké množství různých datových formátů. Nejinak tomu je i u video souborů. Mezi ty nejsilnější patří sice soubory s koncovkou AVI, WMV, MPEG, FLV či ASF, ale jsou tu i další formáty, které se ne vždy daří na počítači přehrát. A důvod? Především chybějící kodeky.

Tento problém sice může vyřešit univerzální přehrávač (např. Media Player Classic), který obsahuje celou řadu kodeků, či instalace právě chybějících kodeků do Windows (pokud ale víte, které to jsou), ne však každý může do operačního systému instalovat nové programové vybavení či se prostě bojí někde něco stahovat a následně instalovat. Pro tyto uživatele tu existuje zajímavá pomůcka s názvem MakeInstantPlayer. Ta totiž dokáže vzít video soubor, přidat k němu potřebné kodeky, nastavit, zda se má video přehrávat v celé obrazovce, po skončení zopakovat či ukončit a vytvořit z něho balíček s koncovkou EXE, který lze spustit v systémech Windows. Navíc do balíčku lze přidat i další parametry či odkaz na internetovou stránku a dokonce i obrázek. Pokud video půjde přehrát na vašem PC, tak půjde přehrát i na jakémkoliv jiném, což mají na svědomí kodeky, které se budou nacházet v balíku. Malou nevýhodou je však to, že video díky kodekům poněkud přibere na objemu.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

  MakeInstantPlayer

  PowerFolder 2.0.2 – freeware
  Jste-li na internetu jako doma a zároveň pracujete na více počítačích, možná jste se již nejednou zabývali otázkou, jak mít potřebná data kdekoliv a kdykoliv po ruce. Máme pro vás jednu možnost, jak toto vyřešit. Tedy pokud počítače, na kterých pracujete, jsou připojeny do celosvětové sítě.

  Řešení se jmenuje PowerFolder a umožňuje sdílet soubory ve složkách nejen přes internet, ale i v lokální síti. Uplatnění si tak nalezne např. při sdílení obrázků, videí a dalších souborů; synchronizaci dokumentů (mezi domácím PC a pracovním); či při tvorbě projektů, do kterých musí mít přístup více uživatelů. Po instalaci stačí jednoduše nastavit, které složky chcete sdílet, definovat uživatele a následně můžete začít posílat data. Oceníte jistě i jednoduché uživatelské rozhraní. Freeware verze umožňuje sdílet najednou 3 složky a sdílet můžete až 10 GB dat (na internetu máte k dispozici 1 GB volného místa). Verze Pro potom obsahuje další profesionální funkce.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB). PowerFolder


  Coollector 1.16 – freeware

  Coollector je zajímavý program pro fanoušky kinematografie, kteří umí anglicky. Protože pokud si pořídíte tento produkt, již nebudete mít problém získat informace o celé řadě filmů. Díky obrovské encyklopedii totiž můžete listovat až 33 tisíci filmy.

  Nejenže však máte k dispozici tuto encyklopedii, ale zároveň nechybí možnost přidávat další filmy ručně a informovat se, zda a případně kde lze film zakoupit co možná nejvýhodněji. Program obsahuje přes 33 tisíc filmových záznamů a přes 57 tisíc video záznamů. U popisu filmů naleznete i seznam herců a informace o nich. Těch je v databázi na 68 tisíc. Vítaná je i ta, která vám umožní všechny záznamy editovat, díla lze i hodnotit, což se týká i herců, nebo si zaznamenat filmy, které se nachází ve vaší video sbírce (a to včetně technických detailů).

 • Stahujte na této adrese (13 MB). Coollector


  Cedulky – freeware

  Některé bezpečnostní cedule, které vídáme nejen na pracovištích, ale i v přírodě a jinde, jsou někdy k pobavení. Jejich hlavním úkolem je však upozornit, přikázat, zakázat či informovat osoby, které se v jejich blízkosti pohybují, co mohou a co nikoliv. Ale jistě nám dáte za pravdu, že ne vždy jsou informace na místě, anebo znázorňují to, co by neměly. Potřebujete-li si takovou ceduli vyrobit, či chcete-li pobavit okolí nějakou humornou, tak máte možnost s produktem Cedulky.

  Program je určen pro tvorbu bezpečnostních cedulek. Dají se různě kombinovat. Měnit tak můžete typ tabulky, obrázku, barvu a text pod obrázkem. Díky tomu je neskutečně variabilní a umožňuje kromě standardních vyrobit i zcela neobvyklé, vtipné tabulky. Výslednou tabulku lze uložit jako obrázek BMP, JPG, GIF nebo PNG. Motivy (obrázky) cedulek musí být umístěny ve složce cedulky, která je ve stejném adresáři jako program. S motivem cedulky se přímo v programu dají provádět základní operace jako je otočení a zvětšení. Pro motivy jsou podporovány formáty BMP, GIF a PNG.

 • Stahujte na této adrese (652 KB).Cedulky


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

  Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

  Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz