Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Nvidia chce zlevnit tablety na 199 dolarů. FBI vyvíjí odposlechy

  9:00aktualizováno  9:00
Nvidia oznámila svůj tablet. Má stát 199 dolarů. Také Google oznámil Google Nexus tablet. Dočkáme se i levnějších ultrabooků. Google varuje majitele počítačů před viry. FBI založila tajnou jednotku pro vývoj odposlouchávání přes internet.

Malý a velký tablet (ilustrační foto) | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Nvidia tablet za 199 dolarů

Už v létě by se na trhu měly objevit první čtyřjádrové Tegra 3 tablety za cenu nepřesahující 199 dolarů, což je zhruba 4 100 korun. Samotná Nvidia chystá levný tablet s označením Kai, který má být zároveň jakousi platformou pro všechna další podobná zařízení. Nvidia chce podle šéfa společnosti nabídnout výkonnější tablety, než je Kindle Fire za stejnou cenu jako Kindle Fire. Budou vybaveny operačním systémem Android Ice Cream Sandwich.

Šéf Nvidie Jen-Hsun Huang trochu záhadně tvrdí, že při vývoji tabletu Kai se jim podařilo zásadním způsobem snížit energetickou náročnost displeje a zároveň použít levnější komponenty.

Spekuluje se, že mezi Tegra 3 tablety bude i očekávaný Google Nexus tablet, který pravděpodobně vyrobí Asusu - více zde. Objevit se měl na trhu současně s telefony Nexus, ty však budou mít v sobě již Android 5 Jelly Bean - více zde.

Podíl ultrabooků s SSD poklesl

Tenké ultrabooky, které jsou napěchovány nejnovějšími technologiemi, jsou stále drahé. Výrobci tak hledají způsoby, jak je zlevnit.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

I to je důvod, proč má v druhém čtvrtletí klesnout podíl tenkých notebooků vybavených SSD diskem na úkor těch, které mají klasický pevný disk. Zatímco v prvním čtvrtletí (Q1) 2012 byl podíl ultrabooků s SSD 86 %, server Digitimes odhaduje na základě informací od dodavatelů, že za druhé pololetí tohoto roku to bude jen 56 %. Dodejme, že zhruba jednou tolik vzroste mezi Q1 a Q2 výroba všech ultrabooků.

I Intel se snaží výrobcům pomoci se snížením ceny. Nejdříve dovolil využívat plastové části těla místo hliníku, nově doporučuje výrobcům používat levnější baterie.

Google varuje, že jste napadeni virem

FBI 9. června ukončí provoz falešných DNS serverů, které využívaly stovky tisíc počítačů napadených virem DNSChanger. FBI k těmto serverům získala přístup v rámci akcí proti hackerům (více si o podvodných DNS a akci FBI přečtěte zde).

Google se nyní rozhodl, že zopakuje svou akci minulého roku, kdy upozorňoval na jiný malware. Uživatelům, u kterých bude mít Google podezření, že jejich PC patří do skupiny napadených, zobrazí varovnou hlášku v jejich jazyce spolu s radou, jak se nákazy zbavit. Identifikovat problematická PC bude Google přímo na hlavní stránce s vyhledáváním.

FBI vytvořila tajnou internetovou jednotku pro odposlechy

CNET informuje o snaze FBI vyvinout technologii pro odposlechy vnitrostátní komunikace prostřednictvím internetu. FBI za tímto účelem vytvořila tajnou jednotku, která má za úkol najít způsob, jak snadno odposlouchávat soukromé rozhovory prostřednictvím chatu, e-mailu nebo VoIP. Kromě technologického aspektu řeší nová jednotka také právní dopady a hledá podporu pro takovýto zásah do soukromí.

FBI se k otázkám novinářů vyjádřila následovně: "Centrum NDACAC (National Domestic Communications Assistance Center) bude sloužit k výzkumu a vývoji způsobů, jak může policie využít různé odposlouchávací a elektronické technologie. (...) Je důležité zdůraznit, že NDCAC nebude zodpovědná za skutečné nasazení těchto technologií do praxe (...). Poskytne technické znalosti připravené a bude připravena na požádání pomoci činným složkám s technickými aspekty." Celé vyjádření FBI je na Google+ (na G+ jej nedala FBI, ale redaktor CNETu).

Autoři: ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Gmail změní design a představí i nové funkce

Rozkliknutí kalendáře v gmailu

Emailová služba od Googlu změní v příštích týdnech design. Kromě toho představí služba i několik novinek, jako...

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Najdete na iDNES.cz