Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Nvidia chce zlevnit tablety na 199 dolarů. FBI vyvíjí odposlechy

  9:00aktualizováno  9:00
Nvidia oznámila svůj tablet. Má stát 199 dolarů. Také Google oznámil Google Nexus tablet. Dočkáme se i levnějších ultrabooků. Google varuje majitele počítačů před viry. FBI založila tajnou jednotku pro vývoj odposlouchávání přes internet.

Malý a velký tablet (ilustrační foto) | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Nvidia tablet za 199 dolarů

Už v létě by se na trhu měly objevit první čtyřjádrové Tegra 3 tablety za cenu nepřesahující 199 dolarů, což je zhruba 4 100 korun. Samotná Nvidia chystá levný tablet s označením Kai, který má být zároveň jakousi platformou pro všechna další podobná zařízení. Nvidia chce podle šéfa společnosti nabídnout výkonnější tablety, než je Kindle Fire za stejnou cenu jako Kindle Fire. Budou vybaveny operačním systémem Android Ice Cream Sandwich.

Šéf Nvidie Jen-Hsun Huang trochu záhadně tvrdí, že při vývoji tabletu Kai se jim podařilo zásadním způsobem snížit energetickou náročnost displeje a zároveň použít levnější komponenty.

Spekuluje se, že mezi Tegra 3 tablety bude i očekávaný Google Nexus tablet, který pravděpodobně vyrobí Asusu - více zde. Objevit se měl na trhu současně s telefony Nexus, ty však budou mít v sobě již Android 5 Jelly Bean - více zde.

Podíl ultrabooků s SSD poklesl

Tenké ultrabooky, které jsou napěchovány nejnovějšími technologiemi, jsou stále drahé. Výrobci tak hledají způsoby, jak je zlevnit.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

I to je důvod, proč má v druhém čtvrtletí klesnout podíl tenkých notebooků vybavených SSD diskem na úkor těch, které mají klasický pevný disk. Zatímco v prvním čtvrtletí (Q1) 2012 byl podíl ultrabooků s SSD 86 %, server Digitimes odhaduje na základě informací od dodavatelů, že za druhé pololetí tohoto roku to bude jen 56 %. Dodejme, že zhruba jednou tolik vzroste mezi Q1 a Q2 výroba všech ultrabooků.

I Intel se snaží výrobcům pomoci se snížením ceny. Nejdříve dovolil využívat plastové části těla místo hliníku, nově doporučuje výrobcům používat levnější baterie.

Google varuje, že jste napadeni virem

FBI 9. června ukončí provoz falešných DNS serverů, které využívaly stovky tisíc počítačů napadených virem DNSChanger. FBI k těmto serverům získala přístup v rámci akcí proti hackerům (více si o podvodných DNS a akci FBI přečtěte zde).

Google se nyní rozhodl, že zopakuje svou akci minulého roku, kdy upozorňoval na jiný malware. Uživatelům, u kterých bude mít Google podezření, že jejich PC patří do skupiny napadených, zobrazí varovnou hlášku v jejich jazyce spolu s radou, jak se nákazy zbavit. Identifikovat problematická PC bude Google přímo na hlavní stránce s vyhledáváním.

FBI vytvořila tajnou internetovou jednotku pro odposlechy

CNET informuje o snaze FBI vyvinout technologii pro odposlechy vnitrostátní komunikace prostřednictvím internetu. FBI za tímto účelem vytvořila tajnou jednotku, která má za úkol najít způsob, jak snadno odposlouchávat soukromé rozhovory prostřednictvím chatu, e-mailu nebo VoIP. Kromě technologického aspektu řeší nová jednotka také právní dopady a hledá podporu pro takovýto zásah do soukromí.

FBI se k otázkám novinářů vyjádřila následovně: "Centrum NDACAC (National Domestic Communications Assistance Center) bude sloužit k výzkumu a vývoji způsobů, jak může policie využít různé odposlouchávací a elektronické technologie. (...) Je důležité zdůraznit, že NDCAC nebude zodpovědná za skutečné nasazení těchto technologií do praxe (...). Poskytne technické znalosti připravené a bude připravena na požádání pomoci činným složkám s technickými aspekty." Celé vyjádření FBI je na Google+ (na G+ jej nedala FBI, ale redaktor CNETu).

Autoři: ,


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Najdete na iDNES.cz