Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upravte sebe, byt i zahradu. Programy ke stažení i zdarma

aktualizováno 
Vyzkoušejte balík programů, který nabízí velkou zásobu kuchařských receptů, evidenci výletů na kole a rozložení hvězd na obloze. Během chvilky si můžete navrhnout i svoji zahradu nebo zalistovat v elektronickém herbáři.

Zaznamenejte si své výlety na kole

Jaro je v plném proudu, což dokazuje příroda. Vše rozkvétá, pučí a všude to voní. Nechcete také rozkvést, změnit svoji visáž, vyzkoušet nová jídla, zapracovat na zahradě či změně vašeho bytu či domu? Dnes jsme se totiž podívali na aplikace, které mohou udělat radost celé řadě lidí. Snažili jsme se tak namíchat produkty z různých oblastí s ohledem na osobní a domácí potřeby uživatelů v těchto dnech.

Díky našim programům tak získáte např. elektronickou kuchařku, plánovač cyklotras, jenž zaznamenává vaše výlety krajinou. Máte-li zahrádku, pak si detailně můžete naplánovat, co na ní budete mít, a dokonce pro vás máme i botanický slovník s fotografiemi. Konečně se také můžete pustit do dlouho odkládané přestavby bytu. Vše si pěkně nejdříve rozvrhnete v programu a teprve potom se na to vrhnete. Další aplikace vám může pomoci se změnou účesu či si vést tréninkový program. To však stále není vše, co pro vás máme připraveno.

Recepty doma 3.34 – freeware
Jedinečný program pro vaši kuchyni, který je navíc zdarma. Umožňuje rychlé přidávání a vyhledávání receptů (doplnění receptu obrázky BMP, JPG, GIF), importuje různé objekty (obrázky, tabulky, grafy). Snadno se ovládá a je uživatelsky přívětivý. Dobré je i filtrování receptů, hodnocení receptů či rozesílání receptů známým přes e-mail. Ve své databázi obsahuje několik tisícovek receptů. Navíc plánuje jídelníček na celý měsíc a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (4,5 MB).


  Cyklošlap 1.1 - freeware

  Venku je již krásné počasí a řada z nás si již ráda vyjede i na kole. A právě pro ně je určena aplikace Cyklošlap. Ta slouží k evidenci jízd na kole. Je určena pro nadšence, kteří chtějí mít pod kontrolou ujeté kilometry, dosažené časy a průměry a vždy mít možnost srovnání s předchozím výkonem na stejné trase. Velkou výhodou je vestavěný editor trasy po vašem okolí, záznam je pak dílem okamžiku.

 • Stahujte na této adrese (344 KB).


  Moje zahrada 3D – shareware

  3D program je zdroj inspirace pro všechny zahradníky. Představuje způsob objevování, jak se vedle sebe vyjímají různé styly i typy osazování zahrad a jaký mají vliv na konečnou velikost i charakter vaší zahrady. Jelikož na obrazovce počítače vidíte, jak se vaše nápady realizují, dokážete se vyhnout mnoha záludnostem, s nimiž se obvykle setkáte, postupujete-li metodou pokusů a omylů, která je finančně náročná. Můžete si vyzkoušet nepřeberné množství možností.

 • Stahujte na této adrese (25 MB).


  Botanický herbář – shareware

  Produkt pro ty, co chtějí znát rostliny. Obsahuje databázi 673 rostlin vč. textové informace o jednotlivých rostlinách. Obsahuje fotografie (celkem je to v tuto chvíli 2118 fotografií), lze v něm vyhledávat podle barvy květů, doby květu, stanoviště, formy (byliny, keře, stromy) a podle počtu okvětních lístků nebo kombinací těchto údajů.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).


  Quick Moto 2.9b full – shareware

  Zajímají vás výdaje za vaše vozidlo? Pak vyzkoušejte český prográmek Quick Moto, který vám ušetří čas strávený nad pracným počítáním spotřeby vozidla, vaše údaje v něm budou v bezpečí a přehledně zpracované. Přitom nezapomenete na údržbu motorového vozidla, budete mít přehled o tom, kolik kilometrů můžete na natankované palivo ujet a budete mít přístup ještě k více funkcím.

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB).


  Hair Studio - Vlasové Studio 1.0 – demo

  Nyní je ten nejvhodnější čas změnit účes. Pomůže vám v tom tento produkt. Stačí najít nějakou svou fotografii, vložit do programu a během několika okamžiků si můžete vyzkoušet ze stovky účesů ten pravý. Naleznete-li pak účes který se vám líbí, můžete si jej uložit, pak vytisknout a ukázat známým, nebo ho můžete odeslat i e–mailem přímo z programu.

 • Stahujte na této adrese (2,7 MB).


  Tréninkový deník – freeware

  Tento program umožňuje vést kvalitní trénink. Tréninkový deník pro každého sportovce, ať výkonnostního nebo rekreačního, znamená nejen dokonalý přehled dosažených výkonů, které jsou zrcadlem kvality jeho dlouhodobého tréninkového úsilí, ale také mu dává možnost zpětně pochopit cestu, která k těmto výkonům vedla, či kde byl trénink neefektivní.

 • Stahujte na této adrese (18,1 MB).


  Room Arranger 5 - shareware

  Zařiďte si byt či jakoukoliv místnost podle svého. Room Arranger vám umožňuje posouvat nábytkem, aniž byste tak museli činit doopravdy. Obsahuje širokou standardní knihovnu objektů anebo si vytvořte svoji vlastní. Projektem potom můžete procházet ve 3D.

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB).


  Otočná mapka 2.0 - freeware

  Každý, kdo se zajímá o astronomii určitě uvítá tento produkt. Jde totiž o pomůcku, se kterou snadno zjistíte, v kolik hodin budou ideální podmínky pro pozorování objektu na obloze. Program Otočná mapka nejen, že zobrazí noční oblohu na monitoru, ale disponuje též možností exportu otočné mapky v podobě vystřihovánky.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).


  SexPro – demo

  A na závěr jsme si nechali něco pro romantické chvíle. Chcete, aby váš sexuální život nabral na obrátkách? Potom zkuste otestovat program SexPro. Ten je totiž určen pro rozšíření nápaditosti a pro zpestření sexuálního života partnerů. Formou dotazníku, ke kterému se partneři samostatně vyjadřují a hodnotí jednotlivé polohy známkami jako ve škole, se sestavují výsledné přehledy, které nabízí nejoblíbenější polohy atd.

 • Stahujte na této adrese (10,8 MB).


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz