Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upravte si internetový prohlížeč a žádný televizní program vám neuteče

aktualizováno 
Prostřednictvím Firefoxu můžete prohlížet program třinácti českých a slovenských televizních stanic. Na vámi vybraný pořad vás dopředu upozorní.

TV program | foto: archiv


I přestože se v poslední době internetu daří přetahovat uživatele od domácích televizorů na servery, na kterých se nachází obrovské množství multimediálního obsahu, tak zřejmě nemůžeme očekávat, že na TV řada z nás zcela zapomene. Pokud i vy jste zvyklí každý den podívat se na nabídku toho, co dnes dávají v „bedně“, potom můžete sáhnout po denním tisku, televizních programech či se podívat na internetu do některého z on-line TV programů. Existují však i aplikace, které když nainstalujete, budete mít TV program přímo v PC.

Mozilla Firefox je nejen rychlý a uživatelsky přívětivý internetový prohlížeč, který nabízí vše potřebné k jednoduchému a pohodlnému prohlížení internetových stránek, ale díky jeho flexibilní architektuře jej můžete snadno rozšířit o mnoho dodatečných funkcí. Přímo v něm můžete vstoupit do vaší elektronické pošty, blokovat reklamu na stránkách, ještě komfortněji stahovat soubory či vědět jaké bude počasí. Za těmito funkcemi stojí tzv. rozšíření (extensions). Mnozí z vás některé z nich možná používají. My vám dnes představíme jedno, které do browseru přidá možnost procházet televizním programem.

Stažení a instalace
TV program pochází ze Slovenska a stojí z ním dva autoři. Domovské stránky naleznete zde. Soubor s instalací si potom můžete z Firefoxu stáhnout a rovnou nainstalovat na této adrese – TV program (103 KB). Kliknutím na odkaz Nainštalovat. Dojde k upozornění, že Firefox zakázal této stránce pokračovat v instalaci. Vy ji musíte povolit – klikněte na tlačítko Upravit nastavení a v novém okně na Povolit a poté na Zavřít. Opět se pokuste o instalaci. Po dokončení Firefox restartujte. 

TV program ve Firefoxu

Po novém startu se objeví informace, že údaje o programech jsou dodávány společností URI. Klikněte na Ok. V dolní části okna se objeví ikonky s logy přednastavených televizí – STV1, STV2, Markíza, Joj, ČT1, ČT2, Nova, Prima, AXN, TV Film+, Galaxie Sport, Óčko a TA3. poslední ikonkou vpravo můžete pravým klikem myši tyto ikonky skrýt, anebo zobrazit a levým potom vstoupit do konfigurace rozšíření – volba Konfigurace rozšíření TV program.

Nastavení TV programu
Zobrazí se dialogová okna a hned v první záložce máte možnost vyřadit programy, u kterých nechcete sledovat co dávají. Sloupcem Upozornění můžete definovat, zda se před startem programu má zobrazovat upozornění s jeho krátkou anotací. Dole můžete nastavit, kde se má rozšíření zobrazovat – na panelu nástrojů a ve stavovém řádku.

TV program ve Firefoxu

Lišta Výpisy umožňuje nastavovat možnosti stránek, které se otevírají po kliknutí na ikonku loga programu. V nich se zobrazují programové nabídky na několik hodin či celý den. Předposlední lišta Upozornění slouží k nastavení připomenutí, že se blíží start pořadu. Upozornit můžete buď nastavením počtem minut před jeho začátkem, či na vybrané, a to podle klíčových zpráv. Například u zpravodajských relací stačí zadat „zpr“ a to je vše. Níže se nachází negativní filtr. Ten slouží k zakázání upozornění na vybrané pořady dle zadaných klíčových slov. Poslední, co zde lze nastavit jsou bublinové nápovědy.

TV program ve Firefoxu

V akci
Pokud je před startem nějakého programu, objeví se bublinové okno. V něm se dozvíte, za jak dlouho vybraný pořad začne, v kolik přesně, z jaké je kategorie a bližší informace o něm (popis). Kliknete-li na logo TV zobrazí se na nové stránce její program. U záznamů se nacházejí tlačítka csfd.cz a imdb.com, kterými se můžete pokusit ihned vyhledat další podrobnosti o konkrétním pořadu.

TV program ve Firefoxu

Pokud pouze na chvilku umístíte kurzor myši nad logo TV, objeví se bublinové okno a vněm informace co právě běží, od kdy, jak dlouho a co bude následovat.

TV program ve Firefoxu

Závěrem
TV program je opravdu jednoduchým rozšířením pro Firefox. Navíc umí přesně to, co od něj uživatel očekává. Možná bychom jen uvítali delší popisy u pořadů a nějakou tu fotografii, podobně jak to můžeme vidět v TV programech na internetových stránkách či v papírových podobách.
Nejčtenější

Otázka dne: Jak může dítě v děloze přežít týdny hlavou dolů?

Dítě vydrží v děloze několik týdnů hlavou dolů. Vy to ovšem doma nezkoušejte,...

Jak může dítě v děloze přežít týdny hlavou dolů, tedy v poloze, která u dospělého vede spolehlivě ke smrti? To je téma...

V USA skončila svoboda internetu. Operátoři ho mohou zpomalovat

Protesty na podporu Net Neutrality (Los Angeles)

Federální komise pro komunikaci zrušila ochranu svobody internetového připojení, tzv. síťovou neutralitu. Rozhodnutí...Poslední den: vyberte Mobil roku a vyhrajte špičkový smartphone

Mobil roku

Hlasujte v jubilejním 20. ročníku ankety Mobil roku. Vyberte nejlepší letošní smartphone a vyhrajte jednu z...

Měla to být revoluce v létání. Před 50 lety poprvé vyjel Concorde z hangáru

První premiéra Concorde na veřejnosti v Toulouse.

Letiště Toulouse-Blagnac, pondělí 11.prosince 1967. Veřejnost má poprvé možnost na vlastní oči spatřit Concorde, první...

Čínská letadlová loď bude asi mít elektromagnetický katapult na letadla

Vizualizace nové čínské letadlové lodě Type 002

Nová třída letadlových lodí čínského námořnictva Type 002 bude pravděpodobně vybavena elektromagnetickým katapultem pro...Další z rubriky

Triky s Windows 10: Odhalte aplikace, které notebooku „žerou“ energii

Tipy a triky pro Windows 10

Energeticky náročné aplikace v notebooku odhalí nová funkce. Ukážeme i to, jak změnit složku pro ukládání screenshotů,...

Aplikace pro tablety: emoji z vlastních selfíček či řízení jasu displeje

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte šikovný doplněk pro YouTube, užitečné rozšíření systémové schránky v Androidu nebo třeba aplikaci, která...

Zoner jako první v ČR přešel na předplatné. V USA poklesl, jinde se daří

Přibyla možnost i další práce s vrstvami, kdy se při retušování automaticky...

Nejrozšířenější český software na úpravu fotografií Zoner má za sebou rok od chvíle, kdy udělal zásadní a v Česku...

Skoncujte s iluzí dokonalých Vánoc
Skoncujte s iluzí dokonalých Vánoc

Padající stromeček a nekončící úklid. I takové jsou Vánoce.Najdete na iDNES.cz