Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upravte si internetový prohlížeč a žádný televizní program vám neuteče

aktualizováno 
Prostřednictvím Firefoxu můžete prohlížet program třinácti českých a slovenských televizních stanic. Na vámi vybraný pořad vás dopředu upozorní.

TV program | foto: archiv


I přestože se v poslední době internetu daří přetahovat uživatele od domácích televizorů na servery, na kterých se nachází obrovské množství multimediálního obsahu, tak zřejmě nemůžeme očekávat, že na TV řada z nás zcela zapomene. Pokud i vy jste zvyklí každý den podívat se na nabídku toho, co dnes dávají v „bedně“, potom můžete sáhnout po denním tisku, televizních programech či se podívat na internetu do některého z on-line TV programů. Existují však i aplikace, které když nainstalujete, budete mít TV program přímo v PC.

Mozilla Firefox je nejen rychlý a uživatelsky přívětivý internetový prohlížeč, který nabízí vše potřebné k jednoduchému a pohodlnému prohlížení internetových stránek, ale díky jeho flexibilní architektuře jej můžete snadno rozšířit o mnoho dodatečných funkcí. Přímo v něm můžete vstoupit do vaší elektronické pošty, blokovat reklamu na stránkách, ještě komfortněji stahovat soubory či vědět jaké bude počasí. Za těmito funkcemi stojí tzv. rozšíření (extensions). Mnozí z vás některé z nich možná používají. My vám dnes představíme jedno, které do browseru přidá možnost procházet televizním programem.

Stažení a instalace
TV program pochází ze Slovenska a stojí z ním dva autoři. Domovské stránky naleznete zde. Soubor s instalací si potom můžete z Firefoxu stáhnout a rovnou nainstalovat na této adrese – TV program (103 KB). Kliknutím na odkaz Nainštalovat. Dojde k upozornění, že Firefox zakázal této stránce pokračovat v instalaci. Vy ji musíte povolit – klikněte na tlačítko Upravit nastavení a v novém okně na Povolit a poté na Zavřít. Opět se pokuste o instalaci. Po dokončení Firefox restartujte. 

TV program ve Firefoxu

Po novém startu se objeví informace, že údaje o programech jsou dodávány společností URI. Klikněte na Ok. V dolní části okna se objeví ikonky s logy přednastavených televizí – STV1, STV2, Markíza, Joj, ČT1, ČT2, Nova, Prima, AXN, TV Film+, Galaxie Sport, Óčko a TA3. poslední ikonkou vpravo můžete pravým klikem myši tyto ikonky skrýt, anebo zobrazit a levým potom vstoupit do konfigurace rozšíření – volba Konfigurace rozšíření TV program.

Nastavení TV programu
Zobrazí se dialogová okna a hned v první záložce máte možnost vyřadit programy, u kterých nechcete sledovat co dávají. Sloupcem Upozornění můžete definovat, zda se před startem programu má zobrazovat upozornění s jeho krátkou anotací. Dole můžete nastavit, kde se má rozšíření zobrazovat – na panelu nástrojů a ve stavovém řádku.

TV program ve Firefoxu

Lišta Výpisy umožňuje nastavovat možnosti stránek, které se otevírají po kliknutí na ikonku loga programu. V nich se zobrazují programové nabídky na několik hodin či celý den. Předposlední lišta Upozornění slouží k nastavení připomenutí, že se blíží start pořadu. Upozornit můžete buď nastavením počtem minut před jeho začátkem, či na vybrané, a to podle klíčových zpráv. Například u zpravodajských relací stačí zadat „zpr“ a to je vše. Níže se nachází negativní filtr. Ten slouží k zakázání upozornění na vybrané pořady dle zadaných klíčových slov. Poslední, co zde lze nastavit jsou bublinové nápovědy.

TV program ve Firefoxu

V akci
Pokud je před startem nějakého programu, objeví se bublinové okno. V něm se dozvíte, za jak dlouho vybraný pořad začne, v kolik přesně, z jaké je kategorie a bližší informace o něm (popis). Kliknete-li na logo TV zobrazí se na nové stránce její program. U záznamů se nacházejí tlačítka csfd.cz a imdb.com, kterými se můžete pokusit ihned vyhledat další podrobnosti o konkrétním pořadu.

TV program ve Firefoxu

Pokud pouze na chvilku umístíte kurzor myši nad logo TV, objeví se bublinové okno a vněm informace co právě běží, od kdy, jak dlouho a co bude následovat.

TV program ve Firefoxu

Závěrem
TV program je opravdu jednoduchým rozšířením pro Firefox. Navíc umí přesně to, co od něj uživatel očekává. Možná bychom jen uvítali delší popisy u pořadů a nějakou tu fotografii, podobně jak to můžeme vidět v TV programech na internetových stránkách či v papírových podobách.Nejčtenější

Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

Su-57

Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...

Jak se odhalují plagiáty? Přeházet slova nestačí, překlad ale stroj ošálí

Ctrl + C, Ctrl + V, dvě klávesové zkratky, které zná snad každý.

Nástroje na detekci opsaných pasáží mají nemalý problém. Musí porovnat odevzdanou diplomovou práci s miliony stránek už...Astronauti ohřáli Měsíc i pod povrchem. A NASA o tom ztratila záznamy

Zaprášený skafandr Harrisona Schmitta během letu Apollo 17

Detektivní pátrání po ztracených páskách pomohlo najít zatím nejlepší vysvětlení zajímavé otázky, proč v místech...

K záchraně malých fotbalistů chce miniponorkou přispět i SpaceX

SpaceX testuje v bazénu dětskou miniponorku

Kalifornská raketová společnost poslala do Thajska „miniponorku“ narychlo připravenou z dílu pro raketu Falcon 9.

Iljušin Il-28: poslední „klasický“ bombardér československého letectva

Iljušin Il-28

První sovětský sériově vyráběný proudový bombardér, Iljušin Il-28, se stal zároveň posledním bombardérem ve výzbroji...

Další z rubriky

Sada programů pro notebook na prázdniny

Ilustrační foto

Nedáte-li notebook z ruky ani o prázdninách či dovolené, a chcete ho využít pro zábavu, potom vám doporučíme některé...

Stáhněte si zdarma: rozšiřte schránku Windows o historii

Ilustrační foto - nové funkce

Ke schránce Windows se může hodit pomocník ClipAngel, který umí pracovat i s dříve zkopírovanými daty. Zobrazit seznam...

Vraťte PC ztracený výkon se správným software

Speed

Jestliže váš stolní počítač či notebook ztratil výkon, můžete ještě před návštěvou servisního střediska či reinstalací...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz