Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upravte si internetový prohlížeč a žádný televizní program vám neuteče

aktualizováno 
Prostřednictvím Firefoxu můžete prohlížet program třinácti českých a slovenských televizních stanic. Na vámi vybraný pořad vás dopředu upozorní.

TV program | foto: archiv


I přestože se v poslední době internetu daří přetahovat uživatele od domácích televizorů na servery, na kterých se nachází obrovské množství multimediálního obsahu, tak zřejmě nemůžeme očekávat, že na TV řada z nás zcela zapomene. Pokud i vy jste zvyklí každý den podívat se na nabídku toho, co dnes dávají v „bedně“, potom můžete sáhnout po denním tisku, televizních programech či se podívat na internetu do některého z on-line TV programů. Existují však i aplikace, které když nainstalujete, budete mít TV program přímo v PC.

Mozilla Firefox je nejen rychlý a uživatelsky přívětivý internetový prohlížeč, který nabízí vše potřebné k jednoduchému a pohodlnému prohlížení internetových stránek, ale díky jeho flexibilní architektuře jej můžete snadno rozšířit o mnoho dodatečných funkcí. Přímo v něm můžete vstoupit do vaší elektronické pošty, blokovat reklamu na stránkách, ještě komfortněji stahovat soubory či vědět jaké bude počasí. Za těmito funkcemi stojí tzv. rozšíření (extensions). Mnozí z vás některé z nich možná používají. My vám dnes představíme jedno, které do browseru přidá možnost procházet televizním programem.

Stažení a instalace
TV program pochází ze Slovenska a stojí z ním dva autoři. Domovské stránky naleznete zde. Soubor s instalací si potom můžete z Firefoxu stáhnout a rovnou nainstalovat na této adrese – TV program (103 KB). Kliknutím na odkaz Nainštalovat. Dojde k upozornění, že Firefox zakázal této stránce pokračovat v instalaci. Vy ji musíte povolit – klikněte na tlačítko Upravit nastavení a v novém okně na Povolit a poté na Zavřít. Opět se pokuste o instalaci. Po dokončení Firefox restartujte. 

TV program ve Firefoxu

Po novém startu se objeví informace, že údaje o programech jsou dodávány společností URI. Klikněte na Ok. V dolní části okna se objeví ikonky s logy přednastavených televizí – STV1, STV2, Markíza, Joj, ČT1, ČT2, Nova, Prima, AXN, TV Film+, Galaxie Sport, Óčko a TA3. poslední ikonkou vpravo můžete pravým klikem myši tyto ikonky skrýt, anebo zobrazit a levým potom vstoupit do konfigurace rozšíření – volba Konfigurace rozšíření TV program.

Nastavení TV programu
Zobrazí se dialogová okna a hned v první záložce máte možnost vyřadit programy, u kterých nechcete sledovat co dávají. Sloupcem Upozornění můžete definovat, zda se před startem programu má zobrazovat upozornění s jeho krátkou anotací. Dole můžete nastavit, kde se má rozšíření zobrazovat – na panelu nástrojů a ve stavovém řádku.

TV program ve Firefoxu

Lišta Výpisy umožňuje nastavovat možnosti stránek, které se otevírají po kliknutí na ikonku loga programu. V nich se zobrazují programové nabídky na několik hodin či celý den. Předposlední lišta Upozornění slouží k nastavení připomenutí, že se blíží start pořadu. Upozornit můžete buď nastavením počtem minut před jeho začátkem, či na vybrané, a to podle klíčových zpráv. Například u zpravodajských relací stačí zadat „zpr“ a to je vše. Níže se nachází negativní filtr. Ten slouží k zakázání upozornění na vybrané pořady dle zadaných klíčových slov. Poslední, co zde lze nastavit jsou bublinové nápovědy.

TV program ve Firefoxu

V akci
Pokud je před startem nějakého programu, objeví se bublinové okno. V něm se dozvíte, za jak dlouho vybraný pořad začne, v kolik přesně, z jaké je kategorie a bližší informace o něm (popis). Kliknete-li na logo TV zobrazí se na nové stránce její program. U záznamů se nacházejí tlačítka csfd.cz a imdb.com, kterými se můžete pokusit ihned vyhledat další podrobnosti o konkrétním pořadu.

TV program ve Firefoxu

Pokud pouze na chvilku umístíte kurzor myši nad logo TV, objeví se bublinové okno a vněm informace co právě běží, od kdy, jak dlouho a co bude následovat.

TV program ve Firefoxu

Závěrem
TV program je opravdu jednoduchým rozšířením pro Firefox. Navíc umí přesně to, co od něj uživatel očekává. Možná bychom jen uvítali delší popisy u pořadů a nějakou tu fotografii, podobně jak to můžeme vidět v TV programech na internetových stránkách či v papírových podobách.
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Najdete na iDNES.cz