Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


USB Hudební stromeček a jiné vánoční kýče

aktualizováno 
V dnešním speciálním vánočním díle našeho pátečního seriálu o hračkách a jiných zajímavostech vám přinášíme několik skutečných kýčů s vánoční tématikou. Dominují jim svítící hudební stromeček a bubnující Santa Claus, které se připojují k USB portu vašeho počítače, ale nezklamou vás ani ostatní.

Přeneste si kousek vánoční nálady k počítači

USB Music Christmas tree; web: www.iwantoneofthose.com; cena: £9,99

Nastal Štědrý den, tak proč si nepřenést trošku té vánoční nálady i k počítači. USB porty se dají využít různě, kromě nejrůznějších periferií, si k nim můžete připojit třeba umělé akvárko, o kterém jsme psali zde nebo v parném létě šikovný větráček.

Dnes vám přinášíme dokonalý kýč. Jedná se o svítící a hrající stromeček. Jednoduše ho připojíte k USB portu a stromeček začne hrát šesti barvami, které se střídají po pěti sekundách. Krátké vánoční písně si přehrajete stiskem tlačítka. 

Vánoční hodiny do každé rodiny

Holiday Time Musical Clock Water Globe; web: www.emusicalgifts.com; cena: $62,50

Na tu správnou vánoční notu vás naladí tyto krásné stolní hodiny. Jsou sice trochu kýčovité, ale někdy není trochu kýče na škodu. Horní části hodin dominuje zasněžená miniaturní vánoční scéna s vánočním stromečkem a rozdáváním dárku. To však není to jediné, čím tyto hodiny přispívají k vánoční pohodě.

Hodiny obsahují třicet vánočních písní, které jsou rozděleny do dvou skupin po patnácti písních. První patnáctka obsahuje nejznámější koledy a druhá patnáctka další klasické nadčasové písně. Písničky můžou hrát buď nepřetržitě nebo v každou celou hodinu. Přehrávání může být aktivováno také pohybem. 

Bubnují Santa jen pro silné nátury

USB Drumming Santa; web: www.iwantoneofthose.com; cena: £12,99

Dalším vánočním kýčem, kterým si můžete vyzdobit okolí svého počítače, je tento plastový bubnující Santa Claus. Pokud jste přežily bez následků se svítícím a hrajícím vánočním stromečkem, tak tenhle Santa vám minimálně způsobí pořádný duševní otřes.

Stačí aby jste tohoto malého idiota připojili k USB portu svého počítače a stiskli tlačítko. Santa pak rozehraje své sólo na bubny - jako Keith Moon bubeník skupiny The Who, ale mnohem méně talentovaný. Svým bubnováním, které podmalovává modré světlo vám dokonale znechutí pět tradičních vánočních písní mezi které mimo jiné patří Tichá noc nebo Rolničky. 

Vánoční úkryt pro vaše sušenky

Santa Cookie Jar; web: www.talkingpresents.com; cena: $27,95

Další Santa Claus, kterého vám dnes přinášíme, nevypadá tak strašně jako ten malý bubeníček a ani tak neprzní vánoční koledy. Je sice neméně kýčovitý, ale přece jen vypadá mnohem sympatičtěji. Je takový je celý baculatý. Ve svém těle skrývá zásobník pro tradiční americké sušenky. Jakmile mu odklopíte hlavu, aby jste si vzali svou oblíbenou sušenkou, vybafne na vás Santa svůj tradiční pokřik: "Ho, Ho, Ho, Merry Christmas!" 

Sněhuláci s bluesovým srdcem

Jake & Elwood Interactive Snowmen; web: www.emusicalgifts.com; cena: $19,99 (jeden sněhulák), $37,00 (duo)

Nakonec vám přinášíme skutečnou lahůdku. Představujeme vám Jakea a Elwooda, dva sněhuláky jejichž ledová srdce rozehřálo blues. Jake je vydrží v ruce mikrofón a Elwood to rozbalí na sněhové hrablo, které mu ale supluje kytaru. Ve svém repertoáru mají sice jen jednu píseň, ale ta k nim sedí jako přišitá. Co jiného by měli sněhuláci zpívat než "I'm A Snow-man"? Při zpěvu pohybují nejen ústy, ale i pokyvují hlavou. Sněhuláci si mohou zpívat i každý sám, ale teprve duo stojí skutečně za to!

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Nvidia má novou generaci grafických karet. Profi modely doplní hráčské

Nová grafická karta Quadro RTX s jádrem Turing od Nvidie.

Nvidia poněkud překvapivě uvedla informace o připravovaných grafických kartách s novým jádrem Turing na konferenci pro...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Apple zřejmě chystá vlastní biometrický čip, měl by zachraňovat životy

Wafer 14nm PLUS

Společnost Apple se stále více soustředí na vývoj vlastních čipů, díky kterým může mít svůj hardware i software lépe...

Najdete na iDNES.cz