Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ušetřit za elektřinu, plyn, vodu či teplo vám pomůže speciální web

aktualizováno 
Ve speciálním webovém katalogu můžete porovnat ceny energií. Nabízí i možnost zadat údaje do kalkulačky energií a hned zjistit možnou úsporu u jiného dodavatele. Jiný web vás naučí bránit se počítačovým pirátům a objevili jsme i jeden, který je chytřejší než všechny babičky dohromady.

Ilustrační foto

Snižte výdaje za energie
CenyEnergie.cz – www.cenyenergie.cz

Ceny energií rostou každým rokem. Abyste zbytečně neplatili víc, než musíte, jste nuceni studovat články, speciální webové stránky a různé internetové kalkulačky. Toto vše a ještě víc najdete rovnou na CenyEnergie.cz.

Na stránkách jsou tematicky související články, ale také možnost porovnat si ceny energií na trhu. Klidně zapomeňte na složité ceníky dodavatelů, nesrozumitelné vyúčtování cen elektřiny či plynu.

Jednoduché kalkulačky plynu a elektřiny vám rychle prozradí, kolik byste mohli platit u jiného dodavatele ve vašem regionu. Můžete si samozřejmě porovnat i to, jak jsou na tom i lidé v jiných regionech, zda zrovna vy neplatíte za energie nejvíc v ČR.

Web obsahuje i katalog dodavatelů a tarifů, různé tipy jak uspořit na energiích sami a další články.

Přímo na úvodní stránce máte k dispozici čerstvé údaje o průměrných cenách elektřiny, plynu, vody a tepla.

CenyEnergie.cz

Podobné stránky
Honzovahypotéka.cz – hypoteční tržiště v ČR
Honzovapojistka.cz – pojištění na míru

Jak co udělat
Jaktak.cz – www.jaktak.cz

Jak správně něco udělat, vám může poradit server Jaktak.cz. Najdete tu například, jak správně vybrat zákonné pojištění, jak vyrobit kachlová kamna, jak se zbavit molů nebo jak zrušit závěť.

Na rozdíl od podobných projektů tady nehledejte odpovědi od jiných návštěvníků webu. Na jednu stranu je to sice škoda, protože s problémem, na který tady zatím nemají odpověď, nepochodíte. Jinak tu ale většinou najdete opravdu kvalitní rady.

Pro navigaci slouží levé menu rozdělené do několika kategorií. Dále obsahují podkategorie, klíčová slova, ukazatel míry složitosti pro řešení problému atd.

Lehce tak upřesníte svůj dotaz. Funguje i fulltextové vyhledávání. Přispívat můžete i vy a dokonce za to získávat odměny, stačí se registrovat. K dispozici jsou i některé postupy natočené na videích.

Jaktak.cz

Podobné stránky
Odpovědi.cz – odpovědi na otázky
Ptejtese.cz – zeptej se na to, co tě zajímá

Bezpečnost na internetu
Bezpečnýinternet.cz – www.bezpecnyinternet.cz
Koncem srpna odstartoval nový projekt, který si klade za cíl přinášet informace, varování a rady, jak se nestat obětí internetové kriminality.

Web Bezpecnyinternet.cz. vznikl za podpory Policie České republiky. Najdete na něm informace o rizicích spojených s užíváním internetu, ale také o způsobech, jak předcházet rizikům v podobě podvodných nabídek, počítačových virů nebo e-mailů zjišťujících osobní data. Nechybí rady, jak se jim účinně bránit.

Je rozdělen do několika sekcí: začínající uživatel, pokročilý uživatel, rodiče, děti a školy.

V kurzu se naučíte, jak si dávat pozor a bránit se rizikům. Na závěr si své znalosti můžete otestovat znalostním kvízem.

Bezpečnýinternet.cz

Podobné stránky
Saferinternet.cz – národní centrum bezpečnějšího internetu

Uwwwízlo v síti
Milovníci techniky pro hospodaření na poli možná znají web Farmweb.cz. Pokud se však i vy chcete podívat na různé kombajny, traktory a další těžkou techniku pomáhající farmářům, určitě vám doporučujeme nakouknout a pokochat se stovkami fotografií této techniky.

Už nemusíte každé ráno či během dne opakovaně navštěvovat různé zpravodajské zahraniční weby. Postačí jeden. Zkuste Newser.com a budete vědět, co se děje na naší planetě.

Obrázek či fotografie někdy řeknou více než stovky slov a vět. Právě proto vznikla foto encyklopedie. Najdete ji na Fotopedia.com. Enycklopedií existuje celá řada, ale vizuálních encyklopedií nikoliv. Zadejte to, co vás zajímá, a kochejte se. Sami můžete i přispívat a tak encyklopedii rozšiřovat.

Fotopedia.comNejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Twitter vrátí uživatelům možnost chronologického řazení příspěvků

Ilustrační snímek

Twitter dostal rozum a jako sociální síť, která vyniká aktuálními příspěvky, vrátí možnost chronologického řazení...

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Najdete na iDNES.cz