Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Uspořádejte si fotky z dovolené, vytvořte DVD se záběry z prázdnin

aktualizováno 
V současných deštivých dnech možná přišel ten správný čas na roztřídění fotek z dovolené. Můžete k tomu použít například open source program imgSeek 0.8.5 rc2, který umí vytvářet databáze fotek, ve kterých lze vyhledávat podle mnoha různých parametrů.

Foto z prázdnin | foto: Profimedia.cz

Prohlížeče, přehrávače a editory

DivX for Windows 6.3

freeware - 14,5 MB - homepage


Balíček DivX for Windows obsahuje nejnovější verzi kodeku DivX pro přehrávání videa, zkušební verze kodeku pro kódování a rovněž i přehrávač DivX Player. Vzhled přehrávače si můžete upravit pomocí skinů, které jsou k dispozici na domovském webu aplikace.

AVS DVD Player 2.1

freeware - 21 MB - homepage


AVS DVD Player je přehrávač filmů na DVD, který zahrnuje rovněž i všechny potřebné kodeky, nejen pro přehrávání DVD, ale rovněž i VideoCD, MOV, MP3, OGG a dalších. Nechybí samozřejmě ani podpora titulků, více zvukových stop, skinů atd.

AVS Video Editor 3.3

shareware - 51,5 MB - homepage


AVS Video Editor slouží k úpravám videa v běžných formátech AVI, MPEG a z DVD. Program nabízí běžné funkce a efekty pro úpravy videa včetně zvukové stopy a titulků. Upravené video můžete přímo v editoru vypálit na CD nebo DVD.

Blacksmith3D – Suite 2.2.0

demoverze - 12 MB - homepage


Blacksmith3D – Suite je sada produktů pro vytváření a úpravy 3D objektů a postav. Balík obsahuje aplikaci na 3D kreslení, deformaci objektů a generování různých tváří pro vymodelované 3D postavy.

Konverze obrázků a videa

Flash to 3GP Converter 1.0

shareware - 3,2 MB - homepage

Flash to 3GP Converter převádí Flash animace ve formátu SWF na video soubory ve formátech AVI, MPEG a také do formátu 3GP používaného v mobilních zařízeních. Nechybí ani nastavení kvality výstupních souborů.

123 Video Converter 4.0.2.4

trialware - 5,9 MB - homepage


Konverzní aplikace 123 Video Converter si poradí se vzájemným převodem videa ve formátech AVI (DivX, XviD), MPEG, WMV, ASF, MOV a RM. 123). Video Converter umí rovněž ukládat zvukové stopy a jednotlivé snímky z videa nebo rozdělovat a spojovat video soubory.

Picture to Icon 1.82

shareware - 0,7 MB - homepage


Program Picture to Icon umí vytvářet ikony z obrázků nebo i fotografií ve standardních formátech JPG, BMP, PNG, GIF a dalších. Picture to Icon umožňuje rovněž ukládání ikon ze souborů EXE a DLL.

Imagicon 1.8

freeware - 0,9 MB - homepage

Stejně jako předchozí program umí i Imagicon převádět obrázky (BMP, JPG, PNG a další) na ikony v několika různých velikostech.

Nástroje pro DVD

DVD-Lab Pro 2.1

shareware - 22,5 MB - homepage

DVD-Lab Pro je nástroj na vytváření vlastních filmů na DVD, který podporuje až 8 zvukových stop, nabízí nástroje na tvorbu menu, titulků a rovněž i vypálení výsledného filmu na DVD.

Další utility

Red Eye Rescue 1.0

shareware - homepage

Red Eye Rescue slouží k odstranění tzv. efektu červených očí, který vzniká při fotografování s bleskem. Red Eye Rescue automaticky rozpozná tuto vadu snímku a pokusí se ji odstranit. Pokud nejste s výsledkem automatické úpravy spokojeni, můžete snímek upravit ručně.

S10 RedEyes 2.0

demoverze - 0,2 MB - homepage

Rovněž program S10 RedEyes slouží k odstranění efektu červených očí z digitálních fotografií. Aplikace pracuje rovněž automaticky s možnosti ruční korekce.

S10 WebAlbums 2.1

shareware - 0,5 MB - homepage


S programem S10 WebAlbums si snadno vytvoříte elektronická alba z digitálních obrázků či fotografií, které můžete pomocí integrovaného FTP klienta ihned nahrát na vaše webové stránky. S10 WebAlbums zvládne rovněž i drobné úpravy snímků (otáčení, ořezávání atd.), můžete také přidávat k fotografiím popisky, upravovat barevné schéma fotoalba atd.

Photo Backup 2.3.8

shareware - 6,7 MB - homepage

Photo Backup slouží k archivování a zálohování digitálních fotografií a obrázků. Podporovány jsou všechny běžné grafické formáty, fotografie lze přímo v programu také vypalovat na CD nebo DVD.

MEDA Picture Finder 3.7.2

shareware - 1,8 MB - homepage

MEDA Picture Finder umí vyhledávat a hromadně stahovat obrázky z internetu. Nalezené obrázky se zobrazují ve formě náhledů, s pomocí programu MEDA Picture Finder je můžete hromadně stahovat a rovněž z nich vytvářet webové galerie.

imgSeek 0.8.5 rc2

open source - 5,1 MB - homepage

Open source program imgSeek slouží k vytvoření databáze vašich fotografií, ve které je následně možné vyhledávat podle různých parametrů, klíčových slov i metadat EXIF. Z fotografií můžete vytvářet HTML galerie, vyhledávat duplicity a mnoho dalšího.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Najdete na iDNES.cz