Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Uspořádejte si fotky z dovolené, vytvořte DVD se záběry z prázdnin

aktualizováno 
V současných deštivých dnech možná přišel ten správný čas na roztřídění fotek z dovolené. Můžete k tomu použít například open source program imgSeek 0.8.5 rc2, který umí vytvářet databáze fotek, ve kterých lze vyhledávat podle mnoha různých parametrů.

Foto z prázdnin | foto: Profimedia.cz

Prohlížeče, přehrávače a editory

DivX for Windows 6.3

freeware - 14,5 MB - homepage


Balíček DivX for Windows obsahuje nejnovější verzi kodeku DivX pro přehrávání videa, zkušební verze kodeku pro kódování a rovněž i přehrávač DivX Player. Vzhled přehrávače si můžete upravit pomocí skinů, které jsou k dispozici na domovském webu aplikace.

AVS DVD Player 2.1

freeware - 21 MB - homepage


AVS DVD Player je přehrávač filmů na DVD, který zahrnuje rovněž i všechny potřebné kodeky, nejen pro přehrávání DVD, ale rovněž i VideoCD, MOV, MP3, OGG a dalších. Nechybí samozřejmě ani podpora titulků, více zvukových stop, skinů atd.

AVS Video Editor 3.3

shareware - 51,5 MB - homepage


AVS Video Editor slouží k úpravám videa v běžných formátech AVI, MPEG a z DVD. Program nabízí běžné funkce a efekty pro úpravy videa včetně zvukové stopy a titulků. Upravené video můžete přímo v editoru vypálit na CD nebo DVD.

Blacksmith3D – Suite 2.2.0

demoverze - 12 MB - homepage


Blacksmith3D – Suite je sada produktů pro vytváření a úpravy 3D objektů a postav. Balík obsahuje aplikaci na 3D kreslení, deformaci objektů a generování různých tváří pro vymodelované 3D postavy.

Konverze obrázků a videa

Flash to 3GP Converter 1.0

shareware - 3,2 MB - homepage

Flash to 3GP Converter převádí Flash animace ve formátu SWF na video soubory ve formátech AVI, MPEG a také do formátu 3GP používaného v mobilních zařízeních. Nechybí ani nastavení kvality výstupních souborů.

123 Video Converter 4.0.2.4

trialware - 5,9 MB - homepage


Konverzní aplikace 123 Video Converter si poradí se vzájemným převodem videa ve formátech AVI (DivX, XviD), MPEG, WMV, ASF, MOV a RM. 123). Video Converter umí rovněž ukládat zvukové stopy a jednotlivé snímky z videa nebo rozdělovat a spojovat video soubory.

Picture to Icon 1.82

shareware - 0,7 MB - homepage


Program Picture to Icon umí vytvářet ikony z obrázků nebo i fotografií ve standardních formátech JPG, BMP, PNG, GIF a dalších. Picture to Icon umožňuje rovněž ukládání ikon ze souborů EXE a DLL.

Imagicon 1.8

freeware - 0,9 MB - homepage

Stejně jako předchozí program umí i Imagicon převádět obrázky (BMP, JPG, PNG a další) na ikony v několika různých velikostech.

Nástroje pro DVD

DVD-Lab Pro 2.1

shareware - 22,5 MB - homepage

DVD-Lab Pro je nástroj na vytváření vlastních filmů na DVD, který podporuje až 8 zvukových stop, nabízí nástroje na tvorbu menu, titulků a rovněž i vypálení výsledného filmu na DVD.

Další utility

Red Eye Rescue 1.0

shareware - homepage

Red Eye Rescue slouží k odstranění tzv. efektu červených očí, který vzniká při fotografování s bleskem. Red Eye Rescue automaticky rozpozná tuto vadu snímku a pokusí se ji odstranit. Pokud nejste s výsledkem automatické úpravy spokojeni, můžete snímek upravit ručně.

S10 RedEyes 2.0

demoverze - 0,2 MB - homepage

Rovněž program S10 RedEyes slouží k odstranění efektu červených očí z digitálních fotografií. Aplikace pracuje rovněž automaticky s možnosti ruční korekce.

S10 WebAlbums 2.1

shareware - 0,5 MB - homepage


S programem S10 WebAlbums si snadno vytvoříte elektronická alba z digitálních obrázků či fotografií, které můžete pomocí integrovaného FTP klienta ihned nahrát na vaše webové stránky. S10 WebAlbums zvládne rovněž i drobné úpravy snímků (otáčení, ořezávání atd.), můžete také přidávat k fotografiím popisky, upravovat barevné schéma fotoalba atd.

Photo Backup 2.3.8

shareware - 6,7 MB - homepage

Photo Backup slouží k archivování a zálohování digitálních fotografií a obrázků. Podporovány jsou všechny běžné grafické formáty, fotografie lze přímo v programu také vypalovat na CD nebo DVD.

MEDA Picture Finder 3.7.2

shareware - 1,8 MB - homepage

MEDA Picture Finder umí vyhledávat a hromadně stahovat obrázky z internetu. Nalezené obrázky se zobrazují ve formě náhledů, s pomocí programu MEDA Picture Finder je můžete hromadně stahovat a rovněž z nich vytvářet webové galerie.

imgSeek 0.8.5 rc2

open source - 5,1 MB - homepage

Open source program imgSeek slouží k vytvoření databáze vašich fotografií, ve které je následně možné vyhledávat podle různých parametrů, klíčových slov i metadat EXIF. Z fotografií můžete vytvářet HTML galerie, vyhledávat duplicity a mnoho dalšího.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Najdete na iDNES.cz