Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné aplikace pro každý den - díl 16.

aktualizováno 
V dnešní sadě programů najdete utilitu, díky které se můžete vyhnout problému se čtením poškozených CD a DVD médií, budete si moci lehce vyčistit Internet Explorer od škodlivých kódů, zazálohovat hudební a další soubory v přehrávači iPod a díky elektronickému slovníku konečně porozumíte brněnskému hantecu.

CDCheck 3.1.0.14 - freeware
Prvním dnešním programem, který vám představíme je utilitka, s jejíž pomocí se vám již nemůže stát, že byste přišli o svá data na CD a dokonce i DVD médiích. CDCheck je totiž preventivní pomůcka, která pomůže zajistit znovuzískání poškozených dat ze zmíněných médií s důrazem na detekci chyb. Tím, že budete preventivně používat tento program, pojistíte svá data a ta budou neustále v bezpečí. CDCheck obsahuje následující funkce: ověření čitelnosti, binární srovnání dat, CRC kontrolu a obnovu poškozených dat. Program poskytuje kompletní informace jako – statistiku, uplynulý čas, potřebný k prověření disku, jeho rychlost apod. S programem můžete také porovnávat a synchronizovat obsah složek médií s obsahem složek na pevném disku. Zřejmě nejdůležitější funkcí je však právě tvorba CRC souborů. V něm se totiž po vytvoření nacházejí kontrolní součty daného disku, které jsou důležité pro obnovu poškozeného média. Program je i lokalizován, přičemž nemusíte dokonce stahovat ani jazykový update. Stačí si v hlavním okně programu kliknout na Options a vybrat záložku Language. Kontrolní CRC soubor vytvoříte kliknutím na Kontrola. Vyberte zdrojovou složku (disk) a cílovou složku pro soubor. Nyní již stačí vybrat pouze typ kontrolního souboru a klepnout na Pokračovat. Máte-li tedy strach o vaše data na optických médiích, pak určitě používejte tohoto pomocníka!

 • Program stahujte na této adrese (827 kB).
 • CDCheck

  HSRemove 2.39 - freeware
  Home Search Remove je prostý, leč velmi užitečný program, který vám pomůže kontrolovat operační systém Windows a odstraní tzv. Hijackery – ti mění nastavení Interne Exploreru. Tito paraziti se do PC dostávají při neopatrném brouzdání internetem (podobně jako spyware apod.). Pokud se tedy IE chová divně: načítá při svém startu nevyžádané stránky, vyskakují z něho reklamní okna, načítá různé vyhledávací lišty či reklamu, pak je pravý čas použít tento prográmek. Stačí ho stáhnout a spustit. Výhodou je tedy, že se nemusí instalovat. Nyní již stačí pouze kliknout na tlačítko Scan and Remove (prověř a odstraň) a HSRemove prověří operační systém Windows na výskyt Hijackeru. Skenuje jak jednotlivé soubory s nastavením IE, tak i klíče v systémovém registru. Tento prográmek, by neměl chybět na žádném PC.

 • Program stahujte na této adrese (169 kB).
 • HSRemove

  CopyPod 2.3 – shareware
  Nyní tu máme jeden nástroj pro „jablíčkáře“. CopyPod je totiž produkt, který slouží ke kopírování souborů z přehrávačů společnosti Apple. Majitelé iPodů, tedy mohou program použít k ukládání hudby z přehrávače na pevný disk PC. Poradí si však nejen s archivací zvukových souborů, ale i s ukládáním dalších dat z iPodu. To se může hodit například v případě, že chcete půjčit přehrávač svému kamarádovi, ale chcete mu ho předat zcela čistý. Pak celý jeho obsah jednoduše zazálohujte a klidně mu ho půjčte. CopyPod obsahuje i funkci pro vyhledání dat dle zadaných kritérií, řazení písní podle Alba a Intepreta a také možnost skladby přehrávat. Program je možné přepnout i do jednoduchého stylu, takže na pracovní ploše zabere méně místa.

 • Program stahujte na této adrese (600 kB).
 • CopyPod

  Hantecký slovník 3.0 – freeware
  I tentokrát jsme nezapomněli na českou programátorskou scénu a vybrali jsme produkt Petra Leixnera. Hantecký slovník je program obsahující hantec tzv. brněnské nářečí. Jde tedy o pomocníka při hledání překladu slov a větných frází, se kterými se lze v praxi setkat v Brně a jeho okolí. Autor má s brněnským jazykem jistě velké zkušenosti, sám totiž bydlí právě v Brně. Aktuální verze obsahuje 2648 výrazů. Ty lze dodatečně a kdykoliv libovolně editovat, mazat a dokonce k nim můžete přidávat i své vlastní nové. Vyhledávání slov probíhá pomocí horního řádku, kam stačí vepsat počáteční písmena slova. Seznam se bude přesouvat na slova začínající vámi zadanými písmeny. Jakmile uvidíte výraz, který hledáte, klikněte na něj myší. Pod seznamem se zobrazí jeho překlad. Velmi vítanou funkcí je i možnost kontroly dostupnosti nové verze přímo z prostředí programu.

 • Program stahujte na této adrese (728 kB).
 • Hantecký slovník  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz