Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné aplikace pro každý den - díl 21.

aktualizováno 
Dnešní sadu prográmků otevřeme jednoduchým testovačem vašeho procesoru, podíváme se na produkt, který vám v PC vyhledá všechny internetové adresy, dokonce i ty v dokumentech, díky zajímavému českému nástroji si procvičíme nepravidelná anglická slovíčka a na závěr se zmíníme o nástroji pro tvorbu hesel dle vašich kritérií.

CPUMark 2 - freeware
CPUMark 2 je druhá verze testovací utilitky, která vám prověří výkon vašeho procesoru. Tento prográmek se sice nemůže rovnat se špičkovými benchmarkovacími produkty, avšak pro jednoduchý test může posloužit dostatečně. Obsahuje celkem tři testy. Po jejich kompletním dokončení (několik minut v závislosti na výkonu CPU) si můžete dosažené výsledky prohlédnout a zároveň se informovat, jaký že procesor vlastně máte přítomen v PC. Pro dosažení co nejvyšších výsledků by měly být uzavřeny všechny spuštěné aplikace a po dobu testu by se na PC nemělo pracovat.

 • Program stahujte na této adrese (164 kB).
 • CPUMark

  URLSearch 2.4.8 - shareware
  Potřebujete si uložit hypertextové odkazy ze souborů, ale nechce se vám jeden po druhém otevírat a procházet je? Že jste někde ten URL link měli, ale teď si nemůžete vzpomenout v jakém že souboru se nachází? Pak by vám jistě měl přijít vhod nástroj URLSearch. Jak je již z názvu patrno, jde o robota, s jehož pomocí naleznete internetové odkazy nejen v textových souborech, ale také v HTML, TXT, EXE DLL atd. U HTML souborů dokáže dokonce vytáhnout i popisek konkrétní adresy. Výsledky vyhledávání si můžete řadit dle několika příznaků. Samotné prohledávání pak může probíhat dle několika kritérií. Možnosti jsou opravdu obrovské, výsledek si lze navíc uložit do textového nebo HTML souboru. Protože URLSearch spolupracuje s prohlížeči Netscape, MSIE a Opera je možné nalezené odkazy vyexpertovat do oblíbených položek, kde vám budou kdykoliv po ruce. Program se nemusí instalovat, za to je však za jeho používání nutné zaplatit. Ve 30-ti denní zkušební verzi nejsou obsaženy některé pokročilejší funkce.

 • Program stahujte na této adrese (366 kB).
 • URLSearch

  Nepravidelná slovesa 1.0 - freeware
  Protože se již na plno rozběhl školní rok, jistě nejednomu z vás či vašim dětem přijde vhod šikovná hračička od Lukáše Matěny. S jeho programem totiž můžete na počítači procvičovat anglická nepravidelná slovesa. Je distribuován s obsáhlou databází rozdělenou do tří úrovní. Díky intuitivnímu rozhraní a přehledné grafice je program lehce ovladatelný. Po stažení archívu nemusíte provádět ani žádnou instalaci produktu. Soubor stačí totiž pouze rozbalit a poté spustit. Kliknutím na tlačítko „Nový test“ se spustí test vašich znalostí. Program vybere z databáze jedno sloveso v češtině a vaším úkolem je doplnit sloveso anglicky, napsat i jeho minulý čas a trpné příčestí. Pro každý výraz máte jedno políčko, pro přemístění kurzoru z jednoho políčka do dalšího je vhodné používat klávesu Tab. Až budou všechna políčka podle Vás správně doplněna, klikněte myší na tlačítko „Potvrdit“ (popř. stiskněte Enter). Po skončení testu se objeví informace o vaší úspěšnosti a po jeho potvrzení se vrátíte opět k možnosti spustit další test. V nastavení najdete několik možností, prostřednictvím kterých si lze nastavit počet slov v testu, obtížnost a i to, zda-li se mají zobrazovat na konci testu chybné odpovědi. Milým překvapením je i to, že je produkt nabízen zcela zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (114 kB).
 • Alternativní link na samorozbalovací archív (116 kB).
 • Nepravidelná slovesa

  Hesluj! 1.0 - freeware
  Dnešním naším posledním programem je český produkt určený pro generování hesel. Snad každý z vás se již setkal s nutností zadat někam heslo. Možná si teď říkáte - vždyť heslo není těžké z hlavy vymyslet - což je jistě pravda, ale aby bylo jen stěží uhodnutelné, pak vám to může dát zabrat. Tyto problémy s Hesluj! můžete hodit za hlavu. Jde totiž o jednoduchou aplikaci pro tvorbu hesel doslova na míru. Po jejím spuštění stačí zadat údaj kolik hesel chcete vygenerovat (1-100), kolik znaků mají obsahovat a zda má tvorba probíhat i z číslic, symbolů či velkých a malých písmen. A to je vlastně vše. Poté stiskněte tlačítko Generuj a o ostatní je již postaráno. Výsledek si lze uložit do textového souboru, který můžete kdykoliv později otevřít v libovolném textovém editoru. Pokud jste např. v práci každý měsíc vyzváni k vytvoření nového hesla do vašeho PC a už vám došla fantazie, zkuste tento software.

 • Program stahujte na této adrese (348 kB).
 • Hesluj!  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Najdete na iDNES.cz