Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné aplikace pro každý den - díl 5.

aktualizováno 
V článku naleznete tip na jednorázovou aplikaci, která zatočí s počítačovým virem, poradíme, jak donutit všechny programy ve Windows XP používat výchozí vzhled tohoto systému, přidáme českou aplikaci pro monitorování práce uživatelů na PC a nezapomeneme zmínit i freewarový nástroj na vypalování CD a DVD.

McAfee AVERT Stinger 2.2.0 – freeware
Společnost McAfee patří mezi přední výrobce antivirového řešení. V jejich portfoliu tak lze nalézt mnoho zajímavých prográmků a utilit pro boj s počítačovými viry. Mezi ty velmi užitečné se řadí i tato víceúčelová odstraňovací utilitka. Stinger je software na odstranění specifických virů. Nepovažujte ho za náhradu antivirového programu, nýbrž jako jeho doplněk. Pomáhá správcům sítě a domácím uživatelům zbavit se virové nákazy v operačních systémech Windows. Databáze programu je vždy při objevení léku na právě aktivní vir zaktualizovaná a na stránkách se objeví nová verze Stingeru. Po jeho spuštění stačí zadat místo prohledávání (lze zahrnout i síťové disky na vzdálených PC) a stisknout tlačítko Scan Now. Bude-li nalezen škodlivý kód, algoritmus programu ho automaticky vyléčí. Nevýhodu programu vidíme v absenci funkce LiveUpdate, díky které by mohla být databáze virů neustále aktuální.

 • Program stahujte na této adrese (733 kB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 5.

  XP Skins 2.0 - freeware
  Používáte operační systém Windows XP, ale ne všechny aplikace jste donutili používat jeho výchozí motiv, tzv. omalovánky? Pak je k tomu můžete přimět. Pro tento účel vám jistě velmi dobře poslouží XP Skins. Aplikaci po stažení rozbalte a spusťte. V hlavním okně programu si můžete vybrat, zda budete chtít změnit vzhled pouze určitého programu, či všech v jedné složce anebo přeměnit všechny programy ve složce Program Files, ve které se standardně nachází většina aplikací. Druhou polovinou okna provedené změny lehce zrušíte. Jak sami vidíte, úprava je snadná, přičemž změny se projeví ihned. Pro jistotu připomínáme, že kabátky programů jsou funkční pouze s motivem Windows XP. Motivy systému Windows lze lehce měnit ve vlastnostech Zobrazení.

 • Program stahujte na této adrese (143 kB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 5.

  CompControl 2.01 – freeware
  Pokud by vás zajímalo, co se v době vaší nepřítomnosti dělo na PC, pak by se vám mohla hodit tato jednoduchá aplikace. CompControl totiž dokáže zaznamenat a kdykoliv podat informace o aplikacích, které byly v systému Windows v konkrétní dobu spuštěny. Nástroj jde dokonce tak daleko, že pro něho není problémem zobrazit prováděnou činnost v operačním systému Windows minutu po minutě. Navíc ukládá i informace o čase zapnutí a vypnutí PC a obsahuje algoritmus pro vyhledávání, což znamená, že v záznamech lze vyhledávat. Program by mohl být vhodný např. pro rodiče, kteří potřebují monitorovat činnost svých dětí na PC. Po instalaci a spuštění prográmku je zapotřebí pomocí dialogového okna zdarma stáhnout aktuální časový kód. Pro někoho může být potěšující zpráva, že CompControl vytvořil český autor.

  POZOR! Pokud máte Windows 95, nebo starší verzi Windows98, nebo vám program nebude fungovat, nainstalujte si Dcom98.

 • Program stahujte na této adrese (314 kB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 5.

  CDBurnerXP Pro 2.2.4 - freeware
  Tento prográmek se může hodit všem, kteří čas od času potřebují vypálit data na optický disk, ale nechtějí si pořizovat drahé aplikace typu Nero Burning ROM a jí podobné. Po grafické stránce velice připomíná vzhled operačního systému Windows XP. V raných verzích bylo jeho ovládání místy nepřehledné a příliš složité. Autor se z chyb zřejmě poučil a aktuální verze je na tom již mnohem lépe. Zvládá vytvářet jak CD, tak i DVD kompilace, přičemž z DVD médií podporuje vypalování na formáty DVD+R/RW a DVD-R/RW. Velice dobrou funkcí je zajisté možnost ukládat celá audio CD na pevný disk. Zde lze navíc nastavit množství parametrů, včetně výstupních formátů - WAV, MP3, WMA anebo OGG. K nim si ovšem aplikace nedokáže stáhnout informace z celosvětové databáze CD, což je škoda. Drobné problémy s grafikou se vyskytují ve Windows 98 a ME.

 • Program stahujte na této adrese (11.5 MB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 5.
  Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  recenze-a-hodnoceni-vyrobku
  recenze-a-hodnoceni-vyrobku

  Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

  Najdete na iDNES.cz