Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné aplikace pro každý den - díl 6.

aktualizováno 
Dnes si představíme zajímavý produkt, který využijete při experimentování, ale i seriózním vaření, dáme tip na kalendář, jenž vám bude pořád na očích. Poradíme, jak automaticky zamést stopy po návštěvě PC a nebude chybět ani aplikace pro ukládání flashových animací a her.

Active Desktop Calendar 4 - shareware
Průměrný počítačový uživatel očekává od softwarového kalendáře mnoho funkcí, ale pouze některé jsou schopné je splnit. Tyto programy obvykle bývají příliš komplikované. Kam se však obrátit, potřebujeme-li software, jenž nabídne jednoduchý kalendář, do kterého lze zaznamenat i data? Zkuste produkt Active Desktop Calendar. Jde o šikovný kalendář, nabízející standardní a nadstandardní funkce. Tento plně přizpůsobitelný kalendář je schopný přijímat a uchovávat vaše poznámky, úlohy a upozorňovat na ně alarmem. Od podobných programů se liší zejména využitím služby ve Windows, která umožňuje zobrazovat informace na pracovní ploše. Díky tomu můžete mít osobní diář stále na očích. Vaše data lze navíc organizovat a sdílet v lokální firemní síti. Poznámkám se dá přiřadit, zda mají být normální, soukromé nebo skryté.

 • Program stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 6.

  Free Internet Eraser 2.05 - freeware
  Chcete-li chránit své soukromí při používání počítače a internetu, pak zkuste využít služeb tohoto systémového nástroje. Free Internet Eraser vymaže historii navštívených stránek a postará se i o další záznamy, ze kterých by se někdo cizí mohl dozvědět, co jste ve Windows vykonávali za činnost. Celou řadu funkcí prováděných programem lze v PC samozřejmě dělat ručně. Nástroj vás však této nutnosti zbaví jednou pro vždy. Maže tak: vyhledávací historii prohlížeče, internetovou historii, dočasné internetové soubory, cookies, vyrovnávací paměť systému, vyhledávané soubory, otevřené dokumenty a mnohem, mnohem více. Čištění můžete provádět buď kliknutím na tlačítko Clean, či využít automatické nastavení. Nástroj potom sám při ukončení či startu Windows promaže vámi předem nastavené položky. K dispozici jsou i zásuvné moduly (plug-iny), obsahující rozšířené funkce programu.

 • Program stahujte na této adrese (872 kB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 6.

  Recepty 2.1 – freeware
  V jednom z předchozích dílů našeho seriálu užitečných aplikací pro každý den, jsme se zmínili o nástroji pro tvorbu jídelníčku. Dnes ho doplníme i o sbírku receptů. Ne každý z nás se přece narodil s kuchařským talentem. Pokud si však dokážete čas od času uvařit sami, ale chybí vám fantazie, můžete si koupit kuchařskou knihu, ve které najdete slušnou zásobu receptů. A nebo si místo utrácení peněz za knihu stáhněte prográmek Recepty. Tedy pokud vám nevadí, že sbírka receptů je ve slovenském jazyce. Aplikace obsahuje vyhledávací funkci a selektivní zobrazení podle druhu jídla. Listovat mezi recepty můžete i jednotlivě, podle abecedy. Nesmírně zajímavá je i další funkce, která po zadání několika surovin, nacházejících se ve vaší domácnosti, vyhledá pouze realizovatelné recepty. S databází lze všelijak pracovat, odstraňovat, editovat či přidávat záznamy. Nechybí ani funkce pro tisk. Program má široké možnosti uživatelského nastavení. Vítaná je jistě možnost volby českého jazyka.

 • Program stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 6.

  Flash Saving Plugin 1.1 - freeware
  Narazili jste na nějakou zajímavou flashovou hru či animaci, od které se nemůžete utrhnout, ale nejste si jisti, jak dlouho bude internetová adresa funkční? Pak hoďte tyto starosti za hlavu. Flash Saving Plugin je totiž jednoduchý nástroj pro ukládání flashů na pevný disk počítače. Prostřednictvím něho můžete stáhnout oblíbený flash otevřený ve vašem internetovém průzkumníku doslova rychlostí blesku. Flash animaci totiž vytáhne z hromady dočasných internetových souborů a uloží ji do zvoleného adresáře. Po instalaci přibude v nástrojové liště webového prohlížeče Internet Explorer a jeho mutacích (MSN Explorer, nápovědě, Avant Browser, SlimBrowser, MyIE apod.) nové tlačítko s několika položkami. Prostřednictvím tohoto programu si navíc budete moci nechat zobrazit všechny dosud načtené flashové animace, díky čemuž ty oblíbené nemusíte opakovaně stahovat. U nich zobrazí jak původní URL adresu, tak i jejich velikost a poslední datum modifikace.

 • Program stahujte na této adrese (275 kB).
 • Užitečné aplikace pro každý den - díl 6.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  Vylepšete si Skype například aktivací nahrávání konverzace

  „Žijete v Severní Americe?“ ptala se třída z Červeného vrchu. „Néé,“ usmívají...

  Nejen textovou komunikaci, ale také tu zvukovou či videohovory včetně těch konferenčních je možné zaznamenat a uchovat...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Najdete na iDNES.cz