Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Software zdarma: Multimédia z úložiště pro všechny přístroje

aktualizováno 
S Emby získáte konečně možnost zpřístupnit z jednoho místa své multimediální soubory a přehrávat je na většině zařízeních. Vytvářet a upravovat elektronické knihy pro Kindle, iPad a další čtečky umožní Sigil. Vystopovat podvržené odkazy je hračkou pro URL Snooper. A aktuální verze CorelDRAW Graphics Suite získala řadu nových funkcí.

Emby | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Emby 3 – freeware

Před rokem se z programu Media Browser stal Emby a naučil se řadě nových funkcí. Stal se výraznou konkurencí pro Plexi a dnes nabízí možnost přistupovat k domácímu zařízením a přehrávat z něj multimédia na řadě zařízení jako je TV, tablety, smartphony, PC apod.

Emby přináší multimédia na jakékoliv zařízení. Jde o software, který běží jako server například na běžném počítači s Windows nebo Linuxem. Má v sobě zabudovanou funkci pro přístup i mimo domácí síť a tak je možné k souborům přistupovat třeba i na cestách. Nabízí i možnost synchronizace pro off-line přístup. V případě přítomnosti TV tuneru umožní přistupovat i k televizním programům a nahrávat je. Nabízí i správce médií, a tak si poradí s editací metadat, stahováním obrázků, obalů a dalších informací k právě přehrávanému obsahu. Má i další funkce jako rodičovskou kontrolu, podporu Chromecast a DLNA či Cloud Sync. Většina pokročilých funkcí je však přístupná v placené verzi programu.

Emby
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ široká podpora zařízení i pomocí aplikací
+ přizpůsobí k přehrání většinu médií
+ pracuje s TV tunerem
- obtížnější základní konfigurace
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (776 KB).

Sigil 0.9 – freeware

V publikaci, či chcete-li převodu textu do elektronické knihy formátu EPUB, léta vládne Calibre, ale existují i další programy.

Pro publikaci knihy, dokumentace, zprávy či jiného dokumentu v moderním textovém formátu bez problému čitelném na Kindle, iPadu a dalších zařízení využijte aplikaci Sigil. Jde o WYSIWYG editor, s jehož pomocí je výstupem formát EPUB. Nabízí kompletní sadu nástrojů, které umožní vložit záhlaví, vybrat typ písma, přidat odrážky, číslování, seznamy, odkazy a další informace, aniž by bylo nutné psát v HTML kódu. Využít lze plné podpory Unicode, kontroly pravopisu i náhledu před publikací. Texty v něm lze i upravovat a vkládat ze souborů SVG, TXT a HTML (s wordovskými a dalšími typy souborů není počítáno a musíte si je převést nejprve například do TXT). V případě potřeby tak můžete upravovat chyby či doplňovat potřebné informace přímo do dokumentu.

Sigil
Informace o programu
Operační systém: Linux, Mac OS X, Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ plná podpora formátu EPUB
+ editace textu
+ možnost zapracovat záhlaví a další prvky
- vstupní soubory pouze SVG, TXT a HTML
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (44 MB).

URL Snooper 2.3 – freeware

Vypátrat na webu skryté či přesměrované odkazy není pro běžného uživatele snadnou záležitostí. Jedním klikem se tak mohou dostat, kam ani nechtěli. Aby se tak nestalo, lze si zavolat na pomoc program URL Snooper.

Jistě jste se již někdy setkali s problémem, že jste nemohli zkopírovat odkaz z nějaké stránky vedoucí na jinou či odkazující na soubor nebo streamované video. Provozovatelé těchto stránek používají způsoby, které neumožňují link vytáhnout. Odkazy jsou většinou schovány za Java anebo ActiveX skripty. Pomůcka URL Snooper však tyto odkazy umožní lehce získat, a to i takové, které jsou přesměrovány. Využívá WinPcap, což je technologie, která se skládá z ovladače, jenž rozšiřuje operační systém o poskytování nízkoúrovňového přístupu do sítě, a knihovny, která usnadňuje přístup k síťovým vrstvám. Svým způsobem tedy jde o obdobu špehovacího nástroje, který se usadí mezi PC a stránku. Sám potom dokáže URL adresu filtrovat a zaznamenat veškerou komunikaci. Informace ukládá do logu, kde si je můžete prohlédnout.

URL Snooper
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ odhalí zadolované odkazy
+ užitečné funkce pro ovládání
- v systému působí tak trochu jako špion
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3 MB).

CorelDRAW Graphics Suite X8 – 15denní trial

Nová verze grafického řešení společnosti Corel umožňuje návrhářům a umělcům transformovat kreativní energii do uměleckých děl, která zanechají trvalý dojem na jakémkoli médiu. Nové funkce urychlují a zjednodušují proces tvorby – zejména při práci s písmy, obrázky a objekty.

Jak pro uživatele programu, tak začátečníky je k dispozici spektrum výukových nástrojů a přizpůsobitelné prostředí, abyste dokázali rychle začít vytvářet svá díla. Nový nástroj Corel Font Manager rozšiřuje sbírku písma a vylepšený nástroj Nůž zjednodušuje tvorbu profesionálních projektů. S optimalizací pro systém Windows 10 můžete nově využívat zobrazování na více monitorech bez ohledu na rozlišení, podporu zobrazení 4K a vyšší a možnost pracovat s tablety s pery kompatibilními s technologií Windows Real-Time Stylus, například Microsoft Surface, která byla přidána k dosavadní podpoře tabletů a zařízení Wacom. Díky nové funkci Skrýt objekt a Zobrazit objekt můžete jednoduše spravovat komplexní projekty. Kopírujte, vkládejte nebo duplikujte části existujících křivek s funkcí Kopírování segmentů křivky a prozkoumejte funkci Gaussovo rozostření, která umožňuje nastavit míru prolnutí okrajů vrženého stínu.

CorelDRAW Graphics Suite X8
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ výukové nástroje
+ nové funkce
+ ovládání
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (12 MB).Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Jak ulovit patnáctku. Američané nabídli sto tisíc dolarů a marně čekali

MiG-15bis, se kterým ulétl severokorejský stíhač No Kum-sok do Jižní Koreje,...

Během korejské války chtěli Američané vypsáním vysoké finanční odměny zlákat některého z pilotů MiGu-15 k úletu na svou...

Jak se vyrábějí lyže. Dřevo ničím nenahradíš

Slepené polotovary lyží před začištěním a opracováním

Na dobrou lyži potřebujete především dobře proschlé dřevo a pořádné lepidlo. Podívejte se s námi do zákulisí české...

Další z rubriky

Nejlepší aplikace na silvestrovskou party

Tablet pro práci i zábavu

Na poslední den v roce jsme pro vás připravili přehled aplikací pro vaše tablety, se kterými si silvestrovské veselí...

Tipy pro Windows 10: hlasité čtení přes Edge nebo jak setřást okna

Tipy a triky pro Windows 10

Nové funkci Windows čtení nahlas můžete svěřit čtení nejen webových stránek, ale také PDF či dalších elektronických...

Tablet jako prodejna nepotřebných věcí nebo testovač výkonu

Tablet pro práci i zábavu

Přehled užitečných aplikací pro tablety tentokrát obsahuje například nástroj na otestování výkonu operační paměti a...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz