Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Software zdarma: Odmítněte Windows 10 zdarma nebo prozkoumejte PC

aktualizováno 
Never 10 umožní odmítnout aktualizaci na Windows 10. Extrakt dat z počítače zajistí OSForensics. Bezpečné odebrání zakousnutých programů ze systému je hračkou pro OESIS. A Unknown Device Identifier pomůže v PC identifikovat zařízení a najít ovladač.

Foto: SXC.hu | foto: Creative Commons

Never 10 - freeware

Až do 29. července 2016 lze upgradovat na Windows 10 bezplatně. Kdo má zájem, může na nejnovější verzi přejít okamžitě. Microsoft totiž nějakou dobu prostřednictvím aktualizací tuto možnost nabízí ne jako volitelnou, ale doporučenou – to znamená, že bude nainstalována automaticky. Do systémů byly implementovány zadní vrátka, která umožňují instalaci deaktivovat.

Učinit tak lze buď ručně, anebo ji lze zablokovat díky Never 10. Jde o malou jednorázovou aplikaci. Spuštěna musí být s administrátorským oprávněním (stačí povolit při dotazu). Pokud je aktualizace v počítači povolena, dostanete o tom zprávu s červeným textem. Pokud ji někdo již zakázal, potom se zobrazí zelený text. Pro zakázání stačí udělat jedno – kliknout na tlačítko Disable Win 10 Upgrade. V případě, kdy aktualizaci budete chtít povolit, slouží stejné tlačítko. Jestliže váš systém nevyhovuje podmínkám pro aktualizaci, zobrazí se o tom hlášení. Avšak v případě, že ho lze připravit, nabídne Never 10 jeho update, ze kterého lze následně přejít na Windows 10.

Never 10
Informace o programu
Operační systém: Mac OS X, Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ jednorázová aplikace
+ vypíná a zapíná aktualizaci na Windows 10
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (83 KB).

OSForensics 3.3 – freeware

Forenzní, či chcete-li soudní postupy, pomáhají vyšetřit a soudně dokázat trestní činy. Tyto analýzy se v případě potřeby dělají také na počítačích, kde odhalí, co s ním jeho majitel dělal. Podívejte se, co jeden z takových programů prozradí o vás.

OSForensics umožní získat soudní údaje nebo odhalit skryté informace z počítače. Nabízí řadu pokročilých vyhledávacích funkcí, které odhalí nedávné počítačové a internetové aktivity, smazané soubory, neodpovídající typy souborů, uložená hesla a další forenzní informace. Vytvářet lze prohledatelné indexy, které umožní provádět rychlé vyhledávání informací obsažených v e-mailech a různých typech dokumentů. Aplikace také obsahuje funkce umožňující shromažďovat detailní informace o hardwaru (paměť, pevné disky, CPU, USB zařízení atd.). Možné je vytvořit i hash sady a podpisy pro ověření souborů a obsah složek. Mezi další vlastnosti patří možnost nainstalovat na přenosný disk aktivní prohlížeč paměti, ověření jednotky či case management. OSForensics je poměrně složitý software s mnoha funkcemi zaměřený na více zkušené uživatele nebo skutečné vyšetřovatele. Bezplatná verze má několik omezení, ale je určena pouze pro osobní nebo vzdělávací použití.

OSForensics
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ zjistí obrovské množství informací
+ odhalí zamaskované údaje
- uvítali bychom větší přehlednost
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (52 MB).

OESIS 3.1 – freeware pro nekomerční účely

Zakousne-li se nějaký antivir či jiný program do hloubky operačního systému Windows či Mac OS X, potom je každá rada drahá. Jestliže všechny pokusy o odstranění selhaly, zkuste tento program.

Tato aplikace si totiž poradí s odinstalací antivirů, firewallů a dalších programů, ale oproti své konkurenci na to jde trochu jinak. Obsahuje databázi nejčastěji používaných aplikací a díky tomu přesně ví kam, co a jak do systému zapisují. Umí tak přesně, bezpečně a kompletně vymazat uložená data. Program doporučujeme použít také v případě, že měníte bezpečnostní aplikaci a chcete mít jistotu, že nová díky pozůstatkům nebude kolidovat.

OESIS
Informace o programu
Operační systém: Mac OS X, Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ automatická práce
+ bez zbytečného nastavování
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (6,7 MB).

Unknown Device Identifier 9 – freeware

Zklamou-li všechny pokusy o to zjistit, co za hardware je přítomný v počítači, aby pro něj bylo možné nainstalovat ovladač, pak jako jednu z posledních možností doporučujeme vyzkoušet tento program.

Unknown Device Identifier slouží k detekci nerozpoznaného hardwaru (připojeného přes USB, IEEE, ISA, AGP, PCI, eSata atd.), který najdeme ve výpisu Správce zařízení. Díky tomuto programu ho identifikujeme a můžeme následně najít ovladače. Po instalaci začne pracovat správně (zmizí žlutý otazník). Navíc podá informaci o tom, co je to za zařízení, kdo ho vyrobil, včetně OEM názvu, typu atd. Kontaktovat lze i výrobce a tlačítkem na internetu najít již zmíněný ovladač. Za nadstandardní funkci považujeme možnost již instalovaný ovladač zálohovat.

Unknown Device Identifier
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ dokáže identifikovat hodně neznámých zařízení
+ možnost zálohovat instalované ovladače
- ovladače se snaží pouze vyhledat v Google, nenabízí rovnou ke stažení
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).Nejčtenější

Okamura má na fotce z posilovny přifouknuté svaly. Jak poznat fotomontáž

Ukázka nepovedené fotomontáže z posilovny. Mřížka v pozadí ukazuje, k jakému...

Předseda SPD se na svém oficiálním profilu na Facebooku pochlubil fotkami z posilovny. Komentátoři si všimli, že fotka...

V kanceláři i v obchodě. Ultrazvuk nám píská do uší, následky jen tušíme

Poslech vysokofrekvenčního pískání může být mnohým lidem nepříjemné.

Mnozí z nás, aniž by to věděli, jsou denně i několik hodin vystaveni pískotu na hranici slyšitelnosti lidského ucha. V...Dvakrát přežil ohnivé peklo a vrátil se do boje. Chybu udělal po válce

František Truhlář před válkou

Letec RAF František Truhlář přežil dvě těžké havárie při návratech z bojových letů. Při obou utrpěl těžké popáleniny,...

Kvůli ruskému metru mohla padnout stanice v Nuselském mostu, řekl architekt

Architekt Nuselského mostu Stanislav Hubička (vlevo) a Antonín Semecký, který...

Stanislav Hubička, architekt Nuselského mostu a Antonín Semecký, který se o most stará téměř doslova celý život, byli...

Proč chtěl Hitler Svatý grál a archeologie za ČSSR nebyla marxistická

Svastika na archaické řecké keramice (8. století před Kr., Archeologické muzeum...

Jedním z oblíbených triků propagandy a propagandistů je návrat k mýtům a ohýbání historie do podoby, která politickému...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: tvoříme seznam souborů a obsah složek

Ilustrační foto

Ať už potřebujete pro sebe či někoho jiného vytvořit výpis obsahu disku či složek, bude se vám hodit DirLister. To...

Nejlepší bezplatné programy pro kvalitní design

Ilustrační foto

Ani ten nejlepší grafický editor za vás nevytvoří působivý design. Vaše představy však mohou pomoci zhmotnit programy....

Vyčistěte si tablet od zbytečností nebo sledujte nezávislé filmy

Tablet pro práci zábavu.

Nová verze internetového prohlížeče Firefox přichází s radikálními změnami. Vyzkoušet můžete také aplikace na...

Škoda Fabia MR 2011 1.2TSi 63 kW...
Škoda Fabia MR 2011 1.2TSi 63 kW...

r.v. 2010, naj. 112 070 km, benzín
143 900 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz