Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šikovné aplikace: Rozvrh už jedině v tabletu

aktualizováno 
Na začátku školního roku si představíme aplikaci, která nemůže chybět v tabletu žádného studenta a koneckonců ani v tabletech či smartphonech rodičů. Ale dostane se i na další zajímavé aplikace pro oblíbená přenosná zařízení.

Nový rozvrh si naklikáte během několika okamžiků. | foto: Screenshot redakce

ClassShare Rozvrh hodin

Česká aplikace ClassShare Rozvrh hodin je určena pro studenty i jejich rodiče. V aplikaci si můžete velmi snadno vytvořit rozvrh hodin, který lze dále sdílet s dalšími uživateli. S takto jednoduchou funkcí se ovšem tvůrci nespokojili, takže ClassShare umí plnit i funkci školního zápisníku, ve kterém jsou poznamenány úkoly, blížící se písemky, testy či zkoušky.

Rozvrh hodin si vytvoříte snadno prostřednictvím tlačítek příslušných předmětů, kdy nejprve klepnete na předmět a pak na místo v rozvrhu, kam má být umístěn. Pokud se vám ve standardní výbavě aplikace nedostávají tlačítka na všechny předměty, snadno si vytvoříte nová. Ikony předmětů mohou mít jednobarevné pozadí, nebo jim můžete přiřadit kreslené piktogramy či textury (obojí jen ve verzi Premium). V podrobném nastavení lze upravit i délku vyučovacích hodin a nastavit začátek vyučování.

Součástí popisu předmětů může být jméno vyučujícího i označení učebny. Přidávat ovšem můžete i tzv. události, tedy například termíny domácích úkolů, testů nebo třeba zkoušení. Po přiřazení události konkrétnímu předmětu najdete u jeho piktogramu v rozvrhu malou značku a nechybí samozřejmě ani kompletní přehled všech nastávajících události ve formě kalendáře.

Nový rozvrh si naklikáte během několika okamžiků.

Nový rozvrh si naklikáte během několika okamžiků.

Do kalendáře událostí lze vkládat například termíny odevzdání domácích úkolů...

Do kalendáře událostí lze vkládat například termíny odevzdání domácích úkolů nebo písemek.

Velmi důležitou funkcí aplikace je sdílení rozvrhů a událostí s dalšími uživateli, ať už se spolužáky, nebo s rodiči. Za tímto účelem si jednoduše vytvoříte uživatelský účet a heslo a hned můžete svůj rozvrh sdílet pouze na základě e-mailové adresy uživatele, kterému chcete rozvrh poskytnout.

Pořízení verze Premium přináší například widget.

Pořízení verze Premium přináší například widget

Základní funkce aplikace ClassShare, včetně sdílení rozvrhů, můžete využívat zcela zdarma. Další užitečné funkce si můžete pořídit za padesátikorunu, nebo jednotlivě za 20, či 30 korun. Jde například o widget na domovskou obrazovku, zobrazující ikonu aktuální vyučovací hodiny a nejbližší událost, možnost vytváření více sdílených rozvrhů nebo odstranění reklamního banneru.

Správu rozvrhu hodin, úkolů i sdílení těchto dat s dalšími uživateli můžete samozřejmě řešit i přes klasický kalendář. Nicméně aplikace ClassShare vám poskytne daleko komfortnější prostředí i jednodušší ovládání.

Dostupnost: Android

Hustej Internet

Aplikace Hustej Internet pro tablety s Windows 8 vychází z obsahu stejnojmenné knihy, která si klade za úkol vtipnou a nenásilnou formou provést děti nebezpečími a úskalími internetu. Děti se především dozví, jak dodržovat základy bezpečnosti a soukromí při používání oblíbených internetových služeb.

Dostupnost: Windows 8

Publikace Hustej Internet je určena pro dětské uživatele Facebooku a dalších...

Publikace Hustej Internet je určena pro dětské uživatele Facebooku a dalších internetových služeb.

Yahoo Mail

Máte-li e-mailovou schránku na serveru Yahoo, jistě se neobejdete bez originální klientské aplikace Yahoo Mail. K dispozici máte všechny nezbytné funkce pro práci s e-maily, včetně správy filtrů a pravidel. V tomto ohledu je Yahoo Mail chytřejší než aplikace Gmail.

Dostupnost: Android, iPad

Oproti aplikaci Gmail umí mobilní klient e-mailové schránky na Yahoo pracovat...

Oproti aplikaci Gmail umí mobilní klient e-mailové schránky na Yahoo pracovat s pravidly na třídění pošty.

Pocket

Oblíbená služba Pocket, která vám umožní ukládat si články na internetových stránkách k pozdějšímu přečtení, má novou verzi s několika vylepšeními. Nově si můžete například nastavit limit místa, které mohou uložené články v paměti vašeho zařízení zabírat, jednodušší je mazání přečtených článků a opraveny byly i drobné chyby aplikace. Jen si nezapomeňte zkontrolovat nastavení ukládání článků, aby zbytečně nezabíraly paměť v mobilu.

Dostupnost: Android, iPad

Díky aplikaci Pocket si můžete přečíst uložené články i bez připojení k...

Díky aplikaci Pocket si můžete přečíst uložené články i bez připojení k internetu.

Backblaze

Cloudová služba Backblaze nabízí za přibližně stokorunu měsíčně neomezený prostor pro zálohování jakýchkoli dat z počítače a všech připojených externích disků. Kromě klientů pro Windows nebo OS X jsou součástí služby také aplikace pro iOS a Android.

Dostupnost: Android, iPad

Záložní data z vašeho počítače jsou na serverech Backblaze uložena...

Záložní data z vašeho počítače jsou na serverech Backblaze uložena v zašifrované podobě, dostanete se k nim i prostřednictvím mobilních aplikací.

Zapomněli jsme na vaši oblíbenou aplikaci pro tablety iPad nebo zařízení s Windows 8 či Androidem? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

Tipy a triky pro Windows 10

Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz