Užitečné nástroje pro váš Gmail vám třeba nastaví čas odeslání e-mailu

aktualizováno 
Bezplatně použitelná e-mailová služba Gmail, provozovaná Googlem, prošla před několika týdny zásadní změnou uživatelského rozhraní. Poradíme vám, jak schopnosti Gmailu ještě rozšířit.

Pokki nabízí bohatý seznam internetových služeb a aplikací, ke kterým se můžete připojit přímo prostřednictvím tlačítek na hlavním panelu | foto: Technet.cz

S obří kapacitou e-mailové schránky (8 GB) a možností integrace s mnoha dalšími službami patří Gmail k nejlepším zdarma dostupným poštovním službám na internetu. Ze známějších služeb mu může konkurovat snad jen Hotmail od Microsoftu.

Navíc existuje i spousta externích aplikací, které služby Gmailu rozšiřují.

Pokki

Jestliže nepoužíváte klasickou e-mailovou aplikaci, instalovanou v počítači, jako je placený Microsoft Outlook nebo zdarma použitelný Thunderbird či Windows Live Mail a mnoho podobných, nezbývá vám, než kontrolovat poštu ve schránce na serveru Gmail prostřednictvím internetového prohlížeče.

Zdarma použitelný program Pokki je zajímavým rozšířením hlavního panelu operačního systému Windows. Do něj aplikace umístí tlačítka pro rychlý přístup k internetovým službám, které využíváte. Stačí si jen vybrat použité programy a zadat do nich přihlašovací údaje k on-line službám.

V případě Gmailu je to plnohodnotná miniaplikace, která zobrazuje aktuální počet příchozích, zatím nepřečtených e-mailů. Avšak zároveň nabídne přístup k obsahu schránky a všechny související funkce, jako je třídění e-mailů do složek, doplňování štítků a samozřejmě i vytváření nových zpráv nebo odpovědí na příchozí poštu.

Aniž byste otevírali internetový prohlížeč, můžete prostřednictvím miniaplikace

Aniž byste otevírali internetový prohlížeč, můžete prostřednictvím miniaplikace v programu Pokki pohodlně ovládat e-mailovou schránku na serveru Gmail

Kromě spolupráce s poštovním serverem Gmail nabízí Pokki také miniaplikace pro Facebook, aukční server eBay, překladatelskou službu Google Translate, hudební server Grooveshark, internetový vyhledávač Google, sociální síť LinkedIn, encyklopedii Wikipedia a desítky dalších internetových služeb.

Program Pokki si můžete zdarma stáhnout zde.

Tout

Spíše do firemní či profesionální sféry je zaměřena on-line aplikace Tout. To ovšem neznamená, že by její služby nemohli, v omezené míře zdarma, využívat i další majitelé e-mailových schránek na serveru Gmail.

Po propojení s vaší Gmail schránkou nabídne Tout užitečné nástroje na vytváření šablon e-mailů pro snadné, opakované použití, nastavení zpožděného či pravidelného rozesílání e-mailů a především také sledování, který adresát si kdy vámi odeslané e-maily přečetl.

Tout využije vaše kontakty nejen z e-mailové služby Gmail, ale třeba i ze sociální sítě LinkedIn. Firemní uživatelé ocení i propojení služby Tout s různými CRM systémy.

K dispozici jsou i rozšíření pro internetové prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox, se kterými můžete snadno ovládat funkce on-line aplikace Tout přímo z prostředí oblíbených prohlížečů.

K bezplatnému využívání on-line aplikace Tout, s omezením na 25 odeslaných e-mailů denně, 10 šablon a 3 e-mailové skupiny, se můžete zaregistrovat zde.

Šablony e-mailů, připravené v online aplikaci Tout si můžete snadno upravit

Šablony e-mailů, připravené v online aplikaci Tout si můžete snadno upravit podle svých potřeb

Rozšíření internetových prohlížečů

Možnosti práce s internetovou poštou na serveru Gmail rozšiřují také užitečné doplňky pro oblíbené internetové prohlížeče. Google, provozovatel služby Gmail, se pochopitelně stará především o pohodlnou práci s e-maily v prostředí svého prohlížeče Chrome.

Doplněk nazvaný jednoduše Gmail zajistí pohodlný přístup k vašemu poštovnímu účtu a funkcím na práci s internetovou poštou. Rozšíření Offline Google Mail synchronizuje obsah e-mailové schránky s diskem vašeho počítače a umožní vám pohodlně pracovat s e-maily i ve chvílích, kdy nejste připojeni k internetu.

Můžete si připravit i nové zprávy k odeslání a po připojení k internetu bude veškerý obsah opět synchronizován.

Doplněk Gmail si můžete do prohlížeče Google Chrome instalovat zde, rozšíření Offline Google Mail najdete zde. Jejich použití je zdarma.

Rozšíření Offline Google Mail vám zpřístupní e-maily se serveru Gmail i bez

Rozšíření Offline Google Mail vám zpřístupní e-maily se serveru Gmail i bez připojení k internetu

Pozadu nezůstávají ani tvůrci doplňků pro internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Vyzkoušet můžete například doplněk Gmail Manager, určený na zprávu více poštovních účtů na serveru Gmail zároveň, Gmail Watcher, který automaticky kontroluje nově příchozí poštu, nebo Email This!, se kterým lze snadno a rychle odeslat adresu nebo vybranou část obsahu internetové stránky e-mailem.

Dalších zajímavých doplňků pro internetový prohlížeč Firefox najdete na specializované stránce ještě několik desítek.

Také v prostředí Firefoxu můžete využít aplikace pro zpříjemnění práce s

Také v prostředí Firefoxu můžete využít aplikace pro zpříjemnění práce s poštovní schránkou na serveru Gmail.

Která z bezplatných e-mailových služeb je vaše nejoblíbenější? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: připojení k neviditelné wi-fi nebo rychlejší start

Tipy a triky pro Windows 10

Vyzkoušejte novou funkci pro rychlé sdílení fotografií a videí. Ukážeme také, jak se připojit k neviditelné wi-fi síti,...

Aplikace vám poradí, kdy zalít kytky, jiná dá nápad na domácí výrobky

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte aplikaci s neustále rozšiřovanou databází zajímavých nápadů na domácí výrobky, průvodce historickými...

Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

Adobe Photoshop Express

Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…

Najdete na iDNES.cz