Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné weby umí přenést fotky nebo vytvořit líbivou infografiku

aktualizováno 
Zkopírovat všechny fotografie z jednoho úložiště na jiné umožní Pi.pe. Potřebujete-li vytvořit poutavou infografiku, použijte Infogr.am. Výkon systému vám zhodnotí CPUbenchmark.net. A máme i něco pro ty, kteří se zajímají o provoz na moři.

Pi.pe | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Přeneste své obrázky z jedné služby do druhé

Pi.pe – www.pi.pe

Existuje celá řada on-line služeb pro sdílení obrázků i na internetu, například Google Picasa, Flickr, Instagram, Facebook atd. Většinou však neumožňují zkopírovat nahrané obrázky do některé z konkurenčních služeb. Pokud však začnete využívat Pi.pe, máte po problémech.

Pi.pe je bezplatná on-line služba, která umožňuje přesunout multimediální soubory, včetně fotografií a videí, do jiné on-line služby. Celým procesem kopírování na jiné úložiště vás provede průvodce. Nejprve je však nutné se přihlásit facebookovým anebo googlovským účtem. Poté zvolte jednu či více z jedenácti služeb, odkud budete chtít data kopírovat. Následně máte možnost vybrat všechny soubory najednou, nebo pouze některé.

V předposledním kroku si vyberete cílovou službu. K dispozici jich je 17 a zvolit jich lze i více najednou. Pak již jen odstartujte proces a zkontrolujte výsledek.

Pi.pe
Podobné weby
Instaport.me – umožní stáhnout fotografie z Instagramu

Tvorba infografiky

Infogr.am – www.infogr.am

Vytvořit prezentaci či graf lze v kancelářských balících. Pokud si však přejete, aby byly poutavé, potom se neobejdete bez grafika, který by je zasadil do nějaké šablony. Kde však takovou šablonu vzít?

Infogr.am spadá do kategorie služeb, které pomohu zdarma s tvorbou infografiky. S ní se setkáváte prakticky denně v novinách, televizi či na internetu. Tedy všude tam, kde je zapotřebí prezentovat data v přehledné formě, nikoliv pouze pomocí textu a čísel v tabulce.

S touto službou se pracuje rychle a jednoduše. Po přihlášení do systému (registrací nebo přes účet na Facebooku či Twitteru) nastartujete nový projekt, vyberete jednu z dostupných šablon (zatím pět) a tu upravíte podle svých potřeb.

Můžete zadat čísla do tabulky, která je přenese do grafu, a dále zadat texty, změnit barvy, přidat obrázek či nový graf. Nechybí náhled na vytvořenou infografiku a sdílet ji lze na Twitteru, Facebooku, Pinterestu či pomocí kódu umístit třeba na web.

Infogr.am
Podobné weby
Visual.ly – tvorba působivé infografiky 
Easel.ly – vytvořte a sdílejte infografiku

Porovnejte výkon CPU, grafiky či disku s ostatními

CPUbenchmark.net – www.cpubenchmark.net

 Výkonnostní testy více jak 1 500 procesorů, 1 200 grafických karet a 2 800 pevných disků najdete v grafech na CPUbenchmark.net. Můžete zde zjistit, jak výkonné jsou vaše komponenty v porovnání a na které místo žebříčku dosáhly.

Výsledky jsou zaznamenávány po testování nástrojem PassMark PerformanceTest, což je program pro testování rychlosti a výkonu různých komponent počítače jako jsou procesor, paměť RAM, CD/DVD mechanika, pevný disk, grafická karta atd.

U každé komponenty se bere průměr z testování (těch jsou stovky až tisíce) a informace jsou aktualizovány denně. Na základě dosaženého skóre je sestaven žebříček od nejrychlejších komponent po ty nejpomalejší. U záznamu jsou i základní informace o produktu, počtu testů dané komponenty, ceně a především poměru výkon/cena (počet dosažených bodů/cena) či podíl na trhu podle značek.

CPUbenchmark.net
Podobné
3DMark.com - on-line informace o výsledcích testů CPU a grafické karty

Výletnický výběr

Web Středočeské-zámky.cz dává návštěvníkům přehled o zámcích a hradech ve Středočeském kraji a v Praze. Snadno si tak můžete vybrat cíl vašeho výletu, dozvědět se o něm více a prohlédnout si ho na fotografiích.

A protože tipů na výlety není nikdy dost, podívejte se na server Sematam.cz. Kromě informací, kde co navštívit, nechybí ani kalendář akcí na zámcích, hradech a další tipy na akce pro rodiny či děti.

Kromě webů, které monitorují letecký provoz, existují i stránky pro monitoring provozu na vodě. Chcete-li se podívat, jaké lodě odkud a kam právě teď plují, podívejte se na Marinetraffic.com.

Marinetraffic.com


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Facebook nově kontroluje fotografie a videa, zda nejsou falešná

Logo společnosti Facebook

Facebook rozšiřuje své kontrolní mechanismy na boj s falešnými zprávami o fotografie i videa.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz