Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné weby umí přenést fotky nebo vytvořit líbivou infografiku

aktualizováno 
Zkopírovat všechny fotografie z jednoho úložiště na jiné umožní Pi.pe. Potřebujete-li vytvořit poutavou infografiku, použijte Infogr.am. Výkon systému vám zhodnotí CPUbenchmark.net. A máme i něco pro ty, kteří se zajímají o provoz na moři.

Pi.pe | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Přeneste své obrázky z jedné služby do druhé

Pi.pe – www.pi.pe

Existuje celá řada on-line služeb pro sdílení obrázků i na internetu, například Google Picasa, Flickr, Instagram, Facebook atd. Většinou však neumožňují zkopírovat nahrané obrázky do některé z konkurenčních služeb. Pokud však začnete využívat Pi.pe, máte po problémech.

Pi.pe je bezplatná on-line služba, která umožňuje přesunout multimediální soubory, včetně fotografií a videí, do jiné on-line služby. Celým procesem kopírování na jiné úložiště vás provede průvodce. Nejprve je však nutné se přihlásit facebookovým anebo googlovským účtem. Poté zvolte jednu či více z jedenácti služeb, odkud budete chtít data kopírovat. Následně máte možnost vybrat všechny soubory najednou, nebo pouze některé.

V předposledním kroku si vyberete cílovou službu. K dispozici jich je 17 a zvolit jich lze i více najednou. Pak již jen odstartujte proces a zkontrolujte výsledek.

Pi.pe
Podobné weby
Instaport.me – umožní stáhnout fotografie z Instagramu

Tvorba infografiky

Infogr.am – www.infogr.am

Vytvořit prezentaci či graf lze v kancelářských balících. Pokud si však přejete, aby byly poutavé, potom se neobejdete bez grafika, který by je zasadil do nějaké šablony. Kde však takovou šablonu vzít?

Infogr.am spadá do kategorie služeb, které pomohu zdarma s tvorbou infografiky. S ní se setkáváte prakticky denně v novinách, televizi či na internetu. Tedy všude tam, kde je zapotřebí prezentovat data v přehledné formě, nikoliv pouze pomocí textu a čísel v tabulce.

S touto službou se pracuje rychle a jednoduše. Po přihlášení do systému (registrací nebo přes účet na Facebooku či Twitteru) nastartujete nový projekt, vyberete jednu z dostupných šablon (zatím pět) a tu upravíte podle svých potřeb.

Můžete zadat čísla do tabulky, která je přenese do grafu, a dále zadat texty, změnit barvy, přidat obrázek či nový graf. Nechybí náhled na vytvořenou infografiku a sdílet ji lze na Twitteru, Facebooku, Pinterestu či pomocí kódu umístit třeba na web.

Infogr.am
Podobné weby
Visual.ly – tvorba působivé infografiky 
Easel.ly – vytvořte a sdílejte infografiku

Porovnejte výkon CPU, grafiky či disku s ostatními

CPUbenchmark.net – www.cpubenchmark.net

 Výkonnostní testy více jak 1 500 procesorů, 1 200 grafických karet a 2 800 pevných disků najdete v grafech na CPUbenchmark.net. Můžete zde zjistit, jak výkonné jsou vaše komponenty v porovnání a na které místo žebříčku dosáhly.

Výsledky jsou zaznamenávány po testování nástrojem PassMark PerformanceTest, což je program pro testování rychlosti a výkonu různých komponent počítače jako jsou procesor, paměť RAM, CD/DVD mechanika, pevný disk, grafická karta atd.

U každé komponenty se bere průměr z testování (těch jsou stovky až tisíce) a informace jsou aktualizovány denně. Na základě dosaženého skóre je sestaven žebříček od nejrychlejších komponent po ty nejpomalejší. U záznamu jsou i základní informace o produktu, počtu testů dané komponenty, ceně a především poměru výkon/cena (počet dosažených bodů/cena) či podíl na trhu podle značek.

CPUbenchmark.net
Podobné
3DMark.com - on-line informace o výsledcích testů CPU a grafické karty

Výletnický výběr

Web Středočeské-zámky.cz dává návštěvníkům přehled o zámcích a hradech ve Středočeském kraji a v Praze. Snadno si tak můžete vybrat cíl vašeho výletu, dozvědět se o něm více a prohlédnout si ho na fotografiích.

A protože tipů na výlety není nikdy dost, podívejte se na server Sematam.cz. Kromě informací, kde co navštívit, nechybí ani kalendář akcí na zámcích, hradech a další tipy na akce pro rodiny či děti.

Kromě webů, které monitorují letecký provoz, existují i stránky pro monitoring provozu na vodě. Chcete-li se podívat, jaké lodě odkud a kam právě teď plují, podívejte se na Marinetraffic.com.

Marinetraffic.comNejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Rusko rozhodlo o zablokování populární komunikační sítě Telegram

Messenger Telegram

Moskevský soud nařídil zablokování přístupu k šifrované komunikační službě Telegram po celém Rusku. Důvodem je, že tato...

Tajná pravidla „cenzury“ Facebooku jsou nyní veřejná. A lze se i odvolat

Facebook a cenzura (ilustrační foto)

Facebook poprvé zveřejnil detailní pravidla, podle kterých se řídí odebírání závadných příspěvků. Nově také zavedl...

Google pokračuje v tažení za lepší komunikaci. Zprávy vybaví funkcí Chat

Zprávy pro Android přijdou s vylepšením nazvaným jednoduše Chat.

Zprávy pro Android, Allo, Hangouts... V mišmaši komunikačních aplikací si Google vybral tahouna. Vývoj platformy Allo...

Křehký koláč s ovocem
Křehký koláč s ovocem

Lahůdka, která vás zasytí a dodá energii.

Najdete na iDNES.cz