Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Uživatelsky nenáročný firewall pro běžného „Frantu“

aktualizováno 
Chcete firewall, který sám rozhodne, jaké aplikaci povolit či zakázat komunikovat s internetem? Potřebujete omezit používání, anebo nadefinovat pravidla využití ICQ, Skype či dalších kecálků? Nebo jen za sebou zamést stopy a komunikovat se zcela jiným klientem, ale stejným ICQ číslem?
Čína, internet, počítač - ilustrační foto

Čína, internet, počítač - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Comodo Firewall Pro – freeware
Pokud máte počítač připojený k internetu přes pevnou linku s veřejnou IP adresou, potom byste neměli zapomenout na personální firewall. Tato aplikace bedlivě sleduje komunikaci počítače s internetem i místní sítí a spolehlivě zamezí průnikům do vašeho počítače nebo naopak vynesení dat některou ze špehovacích aplikací. I vy se totiž můžete lehce stát obětí útoků.

Většina firewallů je však pro obyčejného uživatele příliš složitá na ovládání. Málokdo tedy tuší, jak ho správně nainstalovat a také zprovoznit. Zde totiž neplatí, že instalací vše končí. Tento chránící prvek totiž musíte ještě chvíli učit a teprve poté již vše funguje správně a bez vaší asistence. Poněkud jinak, než konkurence, na to jde produkt Comodo Firewall Pro a to především díky své databázi různého software. Po instalaci projde pevný disk, zjistí instalované programy a těm, které zná – zjistí na základě své databáze – povolí či naopak zakáže komunikovat s internetem. U těch co nezná, požádá uživatele o jeho rozhodnutí. Nezkušený uživatel se však i zde nemusí ničeho obávat. Většinou mu totiž poradí (dialogy jsou v angličtině), o jaký typ programu jde a zda je bezpečný či nebezpečný. Případně se zeptá, zda ho má zaslat na domovský server, kde bude podroben analýze. Comodo obsahuje průběžně aktualizovanou databázi více než 10 000 druhů škodlivého softwaru, jako je spyware, adware atd., před jehož vniknutím do počítače uživatele chrání. Samozřejmostí je filtrování komunikace v reálném čase a zastavení všech podezřelých aktivit. Chcete-li jednoduchý, ale přitom bezpečný firewall, který nezatěžuje operační systém Windows a navíc je zdarma dostupný, potom zkuste tento produkt.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,6 MB).

  Comodo Firewall Pro

  Chat Controller 1.3 – freeware
  Nyní by měli zbystřit nejen administrátoři, kteří se trápí s chatujícími uživateli na PC, ale také rodiče. Tento program totiž umožňuje nastavovat a mít pod kontrolou on-line komunikaci na počítači prostřednictvím tzv. instant messagingu, lidově tedy řečeno kecálků.

  Po instalaci na počítač totiž umožňuje omezit používání těchto programů např. pouze na některé uživatele, v konkrétní čas či datum atd. Podporuje většinu známých a používaných kecálků vč. ICQ, Windows Messenger, Miranda, Skype atd., celkem jde o 12 on-line chatovacích klientů. Vytvořit lze individuální a podrobná pravidla pro každého uživatele a to podle zvolených potřeb. Nechybí ani funkce pro vyhledání všech instant messengerů v počítači (včetně informaci o verzi). V nastavení můžete zadat e-mailovou adresu, na kterou bude zasláno upozornění, pokud uživatel nějakým způsobem přece jen kecálka spustí. Program přitom běží jako služba Windows a tudíž ji každý uživatel neodhalí.

 • Stahujte na této adrese (504 KB).
 • Chat Controller

  Free Internet Eraser 2.3 – freeware
  Celou řadu funkcí prováděných programem lze v PC samozřejmě dělat ručně. Nástroj vás však této nutnosti zbaví jednou pro vždy. Poradí si s vymazáním: vyhledávací historie prohlížeče, internetové historie, dočasných internetových souborů, cookies, vyrovnávací paměti systému, vyhledávaných souborů, otevřených dokumentů v systému atd. Čištění můžete provádět buď kliknutím na tlačítko Clean, či využít automatické nastavení. Nástroj potom sám při ukončení či startu Windows promaže vámi předem nastavené položky. V profesionální verzi (ta je placená) jsou k dispozici i zásuvné moduly (plug-iny), obsahující rozšířené funkce programu.

  Chcete-li chránit své soukromí při používání počítače a internetu, pak zkuste využít služeb tohoto systémového nástroje. Free Internet Eraser vymaže historii navštívených internetových stránek prostřednictvím aplikace Internet Explorer a postará se i o další záznamy, ze kterých by se někdo cizí mohl dozvědět, co jste ve Windows vykonávali za činnost.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (900 KB).
 • Free Internet Eraser

  Miranda IM Bagr pack 1.3 – freeware
  Používáte pro on-line chatování ICQ? Nevyhovuje vám? Už vás nebaví dostávat reklamní zprávy? Že je klient zbytečně obtěžkán nesmyslnými funkcemi? Tak sáhněte po alternativě v podobě Miranda.

  Miranda v základní verzi umí hodně, avšak existuje velké množství uživateli upravených verzí, které toho nabízí mnohem více. Jednou takovou povedenou je například Miranda IM Bagr pack od českého autora. Slouží především jako výborná náhrada za klasického ICQ klienta s mnoha nadstandardními funkcemi. Má krásný a sladěný vzhled lehce ve stylu Windows Vista. Obsahuje tyto funkce: komunikace ve více protokolech (ICQ, Jabber a MSN), miranda pack je celý plně v češtině, má integrovaný televizní program, můžete sledovat předpověď počasí, umožňuje zjišťování neviditelných uživatelů, funkční odesílání a přijímání souborů atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,5 MB).
 • Miranda IM Bagr pack
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

  Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

  Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

  Najdete na iDNES.cz