Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V kategorii od pěti do patnácti tisíc neplatíte pouze za značku

aktualizováno 
Ve třetím díle našeho miniseriálu o výběru DVD přehrávače jsme se zaměřili na na přístroje v cenové kategorii od pěti do patnácti tisíc. V této skupině se již nevyskytují neznačkové DVD přehrávače, takže musíte počítat s tím, že si také připlatíte za značku.

Kromě toho značky však získáte i něco navíc. Je sice pravda, že mnohé funkcí těchto přístrojů, naleznete i v levných neznačkových přístrojích, není to však pravidlem. Tyto DVD přehrávače obvykle nabízejí kvalitnější video a audio D/A převodníky a další technologie a funkce, které mají za úkol poskytnout uživateli vysoce kvalitní obraz a zvuk. Řadě z těchto také přehrávačů nechybí ani podpora DivX. Na rozdíl od levných přístrojů se zde objevuje podpora takových formátů, kterými jsou DVD-Audio nebo konkurenční SACD.

O tom jak si vybrat vhodný DVD přehrávač si můžete přečíst v prvním díle našeho miniseriálku, který se jmenuje Co by měl Ježíšek vědět o nákupu DVD přehrávače. Levným DVD přehrávačům v kategorii do pěti tisíc jsme se věnovali a v minulém díle ve článku DVD přehrávače do pěti tisíc nabízejí stále více funkcí.

Denon – www.denon.cz 

 

 

DVD-1710

Cena: 5.990 Kč, Technická specifikace

DVD přehrávač od renomované britské společnosti, který podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, MP3, WMA, JPEG a Kodak Picture CD. O vysoce kvalitní obraz se starají 54 Mhz videopřevodník a technologie Progressive Scan, zatímco audiočást disponuje audiopřevodníkem 92kHz/24bit a obvodem VSS (Virtual Surround Sound). K připojení slouží pro video komponentní výstup, RGB (scart), S-Video a video a pro audio stereo, koaxiální a optický digitální výstup.

DVD-1910

Cena: 10.490 Kč; Technická specifikace

DVD přehrávač s podporu formátů DVD, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, WMA, MP3, JPEG a Kodak Picture CD. Přístroj je vybaven dvojitým videopřevodníkem 54Mhz/12bit, obvodem Faroudja DCDi Progressive Scan a dále audio D/A převodníky 192kHz/24bit. Co se týče výstupů je jeho největší předností digitální videovýstup DVI, kromě toho ještě navíc disponuje videovýstupy komponentní, RGB (scart), S-Video a video. O připojení audia je postaráno zkrze výstupy stereo, optický a koaxiální.

Harman/Kardon - international.harmankardon.com 

 

 

DVD22

Cena: 8.990 Kč (VideoExpert); Technická specifikace 

DVD přehrávač s vynikajícími audiofilními převodníky Burr-Brown, které zajišťují perfektní zvuk při přehrávání audio CD. Přehrávač dále podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPEG. Z rozhraní jsou k dispozici videovýstupy YUV, S-Video a video, které doplňují audiovýstupy stereo, optický a koaxiální. Z dalších parametrů můžeme zmínit například možnost upgradu firmwaru.

JVC – www.jvc.cz 

 

 

XV-N55

Cena: 5.990 Kč; Technická specifikace

Stylový úzký DVD přehrávač, který podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3, JPG. Přehrávač je vybaven 1čipovým výkonným AV dekodérem, 10bitovým/54MHz obrazovým D/A převodníkem, 24bitovým/192kHz zvukovým D/A převodník a VFP (Video Fine Processor). Kromě toho například obsahuje funkci RESUME pro 30 disků. K připojení slouží RGB (scart), S-Video a video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

XV-N512

Cena: 5.990 Kč; Technická specifikace

Stylový úzký DVD přehrávač, který kromě DVD-Video podporuje i DVD-Audio. Dále přehrává DVD-RAM, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD,WMA, MP3 a JPG. Z dalších parametrů můžeme zmínit integrované dekodéry Dolby Digital a DTS, 1čipový výkonný A/V dekodér, adaptivní geometrické mapování sytosti, VFP (Video Fine Processor) nebo přímý progresivní výstup YUV. Dalšími možnostmi pro připojení jsou videovýstupy RGB (scart), S-video a video a audiovýstupy 5.1, optický a koaxiální.

KiSS - www.kiss-technology.cz 

 

 

DP-470

Cena: 14.123 Kč; Technická specifikace

Tento přehrávač představuje ve skutečnosti domácí kino, ke kterému stačí připojit pouze sestavu reprosoustav. Přehrávač totiž obsahuje i FM/AM tuner, kvalitní digitální zesilovač 5x50W a sorround receiveru, což je zárukou brilantního zvuku. O skvělý obraz se naproti tomu stará Progressive Scan. Přehrávač přehrává DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MPEG1, 2 a 4, DivX 3.11 a vyšší, XviD, MP3 a JPG. K připojení slouží videovýstupy RGB (scart), S-video, video a audiovýstupy 5.1, optický a koaxiální. Samozřejmostí je podpora jednoduchého upgradu firmwaru.

DP-1500

Cena : 8.750 Kč, 9.382 Kč s Wi-Fi; Technická specifikace

Další z řady slim modelů, které mají základnu o velikosti listu A4. Jedná se však o první přístroj ze série, který je vybaven bezdrátovou síťovou kartou. Kromě podpory Wi-Fi standardu IEEE 802.11b je zde ještě možnost připojení přehrávače k počítači prostřednictvím klasické sítě 10/100Mbps. Přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MPEG1,2 a 4, DivX 3.11, DivX 4, DivX 5 a XviD, P3, WMA, AAC, OGG, JPEG, BMP, GIF, PNG. Přehrávač je navíc RegionFree, nemá ochranu Macrovision a umožňuje snadný upgrade firmwaru. Z rozhraní jsou k dispozici videovýstupy RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

Marantz – www.audioint.cz 

DV4400

Cena: 6.990 Kč; Technická specifikace 

Elegantní DVD přehrávač, který podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG. Nabízí mimojiné 54 Mhz video D/A převodník, 192 kHz audio D/A převodník a Virtual Surround. Z dalším parametrů můžeme například zmínit menu v osmi jazycích. Z videovýstupů nám přehrávač nabízí YUV, 2x RGB (scart), S-Video a video, které doplňují audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

DV4500

Cena: 9.990 Kč; Technická specifikace

DVD přehrávač s masivním kovovým čelním panelem a šasi, které mají za cíl redukovat nežádoucí vibrace. Přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, VCD 2.0, SVCD, WMA, MP3 a JPG. Z dalších parametrů můžeme zmínit Progressive Scan, video D/A převodník 54MHz/10bit a audio D/A převodník 192kHz/24bit. K připojení slouží v případě videa komponetní výstup, RGB (scart). S-Video a video a v případě audia je to stereo výstup spolu s optickým a koaxiálním výstupem.

Nintaus – www.nintaus.cz 

 

 

N9888

Cena: 5.267 Kč; Technická specifikace

Multiregionální DVD přehrávač, který podporuje formáty DVD-Audio, DVD-Video, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DVCD, HDCD, WMA, MP3 a JPG. Přístroj obsahuje integrovaný dekodér Dolby Digital a mezi jeho další parametry patří DIY funkce pro nastavení jasu, kontrastu a ostrosti obrazu, inteligentní kompenzace a oprava chyb šesté úrovně, filtr pro zlepšení obrazu a digitální obrazový filtr nebo možnost upgradu firmwaru. K připojení slouží videovýstupy 3x YUV, RGB (scart), S-Video a 2x video a dále audiovýstupy 5.1, stereo, optický a koaxiální.

Onkyo – www.onkyo.net 

 

DV-SP402

Cena: 7.190 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

DVD přehrávač od renomované výrobce AV komponentů, který vychází vstříc požadavkům na technologicky zajímavý přehrávač za příznivou cenu. Přehrávač obsahuje Progressive Scan pro PAL a 54 Mhz/10bitový video D/A převodník pro živější a dokonalejší podání barev a kvalitní 192 kHz/24bitové audio D/A převodníky pro brilantní zvuk. Přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, MP3, JPEG. K připojení slouží videovýstupy komponet, RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, koaxiální a optický.

DV-SP502E

Cena: 11.690 Kč (VideoExpert); Technická specifikace 

Univerzální DVD-Audio/SACD přehrávač, který nabízí skutečně prvotřídní obraz a zvuk použitím vysoce kvalitních součástek, jakými jsou například DA video převodník 108 kHz/12bit a DA audio převodníky 192 kHz/24bit. Kromě již zmíněných formátů přehrává DVD-Video, DVD-RW, CD, CD-R/RW, DivX, WMA, MP3, JPG. K dispozici jsou trvale aktivni video vystupy (video/SCART/S-Video/komponentni) a co se týče audia je přehrávač vybaven výstupy 5.1, optický a koaxiální.

Panasonic – www.panasonic.cz 

DVD-S97E

Cena: 14.995 Kč; Technická specifikace

Stylový DVD přehrávač s podporou univerzálního formátu HighMAT., který ocení především uživatelé, kteří pracují s obrazem a zvukem prostřednictvím PC nebo jiných AV přístrojů. Přehrávač dále podporuje formáty DVD-Audio (2 kanály), DVD-Video, DVD-RAM, DVD-R, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MPEG2, MPEG4, WMA, MP3 a JPEG. Přístroji nechybí vestavěné dekodéry Dolby Digital a DTS. Kromě analogové audio výstupu 5.1, obsahuje přehrávač ještě digitální optický výstup, ale jeho největší předností je digitální výstup HDMI. Z videovýstupů zde nalezneme YUV, RGB (scart), S-Video a video.

Philips – www.philips.cz 

 

 

DVP762/02

Cena: 5.150 Kč (VideoExpert); Technická specifikace 

Elegantní stříbrný DVD přehrávač s integrovanou čtečkou paměťových karet pro formáty CF typ 1, SD, MMC, MS a SM. Můžete se tak s pomocí funkce Digital Media Reader podělit se svými blízkými o své fotografie přímo, aniž byste potřebovali nějak složit vypalovat své fotografie. Přehrávač přehrává DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX 3.11, 4.x, 5.x, MPEG4, MP3 a JPEG. K připojení slouží videovýstupy YUV, RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

Pioneer – www.basys.cz 

DV-470

Cena: 5.490 Kč; Technická specifikace 

DVD přehrávač s populárním Slim designem, který je tenký pouhých 5,5 cm. Podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, WMA, MP3 a JPG. Z dalších paramertů zmiňme PureCinema Progressive Scan pro PAL i NTSC, video D/A převodník 108Mhz/10bit nebo audio D/A převodník 192 kHz/24-bit. Z videovýstupů zde nalezneme komponent, RGB (scart), S-Video a video. Audiovýstupy jsou zastoupeny stereem a digitálními výstupy optický a koaxiální.

Samsung - www.samsungelectronics.cz 

 

 

DVD-HD935

Cena: 8.990 Kč; Technická specifikace 

DVD přehrávač se zrcadlovým designem, který využívá progresivní skenování o zpracování obrazu čipem Faroudja DCDi. Díky čemuž spolu s dalšími obvody pro optimalizaci obrazu produkuje obraz s rozlišením na úrovni HDTV - 720 řádek po 1080 bodech. Z tohoto důvodu je také vybaven DVI-D výstupem. Kromě toho je vybaven i videovýstupy RGB (scart), S-Video a 2x video, které doplňují audiovýstupy stereo, optický a koaxiální. Co se týče přehrávaných formátů, nedělá přehrávači problém DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG.

Sony – www.sony.cz 

 

 

DVP-LS785V

Cena: 5.390 (VideoExpert); Technická specifikace

Stylový stříbrný přehrávač DVD disků a SACD, který kromě SACD podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, MP3 a JPG. Z dalších parametrů zmiňme slot-in mechaniku Precision Drive 3 pro rychlé, stabilní a přesné přehrávání, Digital Video Enhacer, TV Virtual Surround nebo Multi disk resume pro posledních šest disků. Z výstupů jsou k dispozici pro video YUV, RGB (scart), S-Video a video a pro audio stereo, optický a koaxiální.

DVP-NS955

Cena: 11.190 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

Kombinovaný DVD/SACD přehrávač z řady QS s elegantním designem a hliníkovým čelním panelem. Přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, SACD, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, MP3 a JPG. Pro vysoce kvalitní obraz využívá přehrávač technologii Precision Cinema Progressive v kombinaci s video D/A převodníkem 108Mhz/12bit s firemní technologií Noise Shaped Video. V výbavě nechybí integrované dekodéry DD a DTS. K připojení slouží videovýstupy YUV, 2x RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy 5.1, optický a koaxiální.

Thomson – www.thomson.cz 

DTH 233E

Cena: 5.170 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

DVD přehrávač s podporou DivX, který dále přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG ((až do 5 Mpix). Přehrávač dále nabízí zoom nejen při sledování DVD, ale také při prohlížení fotografií. Z dalších parametrů můžeme například zmínit rodičovský zámek, Virtual Surround nebo progresivní výstupy PAL/NTSC. K připojení slouží videovýstupy YUV, 2x RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

Yamaha – www.yamaha-hifi.cz 

 

DVD-S550

Cena: 6.990 Kč; Technická specifikace

Elegantní tenký DVD přehrávač s podporou Progressive Scan PAL/NTSC, který přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, WMA, MP3, JPG, Kodak CD. Z funkcí přehrávačů můžeme zmínit podporu CD textu a ID3 tagů pro MP3, resume pro posledních pět DVD disků nebo spořič obrazovky. K připojení slouží pro video YUV, RGB (scart), S-Video a video a pro audio stereo, optický a koaxiální.
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

„Pusť mi soundtrack z toho filmu.“ LG má televizory s Google Assistant

Nové televizory LG integrují i funkce chytré asistentky.

Nové televizory LG s označením ThinQ zastanou i funkci digitální asistentky. A to trošku překvapivě díky integraci...

Nový standard DisplayHDR srovná vysoký dynamický rozsah pro monitory

Nová Apple TV přináší podporu 4K a HDR obrazu.

Organizace VESA připravuje otevřený standard DisplayHDR, který definuje HDR pro LCD obrazovky počítačů a notebooků.

Televize, které používají i v Hollywoodu. Panasonic uvedl nové OLEDy

Obraz hollywoodských trháků i propadáků se v posledních letech vedle...

Od pekárny na chleba přes holicí strojky až po špičkové OLED televizory, které používají při úpravě barev filmů i...

Najdete na iDNES.cz