Video nejen ve vašem mobilu

aktualizováno 
Tentokrát v přehledu zajímavých aplikací pro práci s grafikou a videem nepřehlédněte zejména program CrystalPlayer Mobile, který slouží pro přehrávání videa na mobilních telefonech se Symbianem, a CrystalMobile Producer, který filmy do formátu „stravitelného“ mobily převádí.

Prohlížeče, přehrávače a editory

CrystalPlayer Mobile 1.6

shareware; download (Nokia), download (SonyEricsson); 0,9 MB 

CrystalPlayer Mobile slouží k přehrávání videa na mobilních telefonech Nokia, Siemens, Motorola a SonyEricsson, vybavených operačním systémem Symbian. Instalace na mobil je velmi snadná, filmy, nebo spíše videoklipy, můžete do mobilu nahrávat pomocí infraportu, bluetooth nebo po kabelu.

CrystalPlayer 1.85 Free

freeware; download; 2,0 MB

CrystalPlayer je videopřehrávač, podporující všechny běžné typy videosouborů (AVI, MPEG, WMV, RM a další). Uživatele jistě potěší podpora zobrazování titulků, jednoduché ovládání a možnost změny vzhledu pomocí skinů dostupných na webu výrobce. Na domovském webu najdete i placenou verzi přehrávače CrystalPlayer, která obsahuje například dekodér prostorového zvuku, video filtry a další funkce.

Konverze obrázků a videa

CrystalMobile Producer 1.6

freeware; download; 1,1 MB 

CrystalMobile Producer umí zkonvertovat video soubory ve formátu AVI, MPEG, WMV či VOB do formátu vhodného pro přehrávání v mobilních telefonech (CME). Pro přehrávání v mobilech pak slouží CrystalPlayer Mobile.

Vextractor 2.90

shareware; download; 1,5 MB 

Potřebujete-li převést bitmapový obrázek na vektorovou grafiku, vyzkoušejte program Vextractor. Aplikace umí zpracovat obrázky ve formátu JPG, BMP, TIFF, GIF, TGA, PCX, PNG a mnoha dalších, obrázek můžete také importovat přímo ze skeneru. Ve vstupních souborech rozezná obrysy a středové čáry, oblouky, kružnice, kolmice atd. Výstupem jsou soubory ve vektorových formátech DXF, DXB, SVG nebo EPS, které můžete dále zpracovávat ve vektorových editorech a CAD aplikacích.

Konvertor 3.46.4

shareware; download; 9,4 MB

Konvertor je multimediální prohlížeč a přehrávač obrázků, videí a hudby, který si poradí s neuvěřitelnými 1013 různými formáty. Mezi většinou formátů je přitom možná i vzájemná konverze. Konvertor umožňuje přehlednou organizaci souborů a zajímavé úpravy obrázků, pro které je připraveno okolo stovky filtrů. Z obrázků je také možné vytvářet PDF a HTML alba, panoramata, prezentace nebo pozadí pro displeje mobilních telefonů. Funkce programu se pro usnadnění integrují rovněž do kontextové nabídky pravého tlačítka myši. Demoverze Konvertoru, který jistě stojí z vyzkoušení, je plně funkční po dobu 30 dní.

RM to VCD SVCD DVD Converter 2.2.0

shareware; download; 8,0 MB

RM to VCD SVCD DVD Converter slouží k převodu filmů ve formátu RealMedia na AVI, MPEG, VCD, SVCD nebo DVD. Program nabízí dostatečné nastavení výstupního souboru, pracuje rychle a spolehlivě. Při konverzi můžete sledovat film v náhledovém okně.

Nástroje pro DVD a video

AVI/MPEG/RM/WMV Joiner 4.81

shareware; download; 2,6 MB 

AVI/MPEG/RM/WMV Joiner, v souladu se svým názvem slučuje videosoubory v různých formátech do jediného delšího souboru. Podporovány jsou soubory ve formátu DivX, XviD, MPEG, RM, ASF, WMV nebo VOB. Spojování je velmi snadné a rychlé, výsledný soubor je možné uložit v kterémkoliv z podporovaných formátů.

Image To AVI 1.0.0.5

freeware; download; 1,3 MB

Pomocí programu Image To AVI můžete z vašich obrázků ve formátu JPG, BMP a GIF vytvářet krátká videa, která je možné rovněž vypálit jako VCD, SVCD nebo DVD pro stolní přehrávače. Při promítání fotek může hrát vaše oblíbená hudba, nastavit si můžete také interval zobrazení jednotlivých snímků a pozadí.

Rostrum Camera 1.1

freeware; download; 2,1 MB

Dalším programem na vytváření videa z jednotlivých obrázků je Rostrum Camera. Aplikace umí spojit do videa obrázky a fotografie ve formátech BMP, GIF a JPG, vložit mezi ně různé přechodové efekty a podbarvit přehrávání vybranou hudbou. Fotografie je možné také ořezávat, přizpůsobovat jejich rozměry a dále upravovat. Výsledkem je film ve formátu AVI, který přehrajete v běžných softwarových videopřehrávačích.

Easy DVD Shrink 3.0.8

trialware; download; 3,2 MB 

Easy DVD Shrink je užitečný kopírovací program pro zálohování DVD. Umí zkomprimovat filmy tak, aby se vešly z dvouvrstvého na jednovrstvé DVD, bez viditelné ztráty kvality, při zachování všech audiostop, titulků, menu a bonusů. Easy DVD Shrink se velmi snadno ovládá, pracuje s většinou standardních vypalovaček.

Další utility

SWiSHpix 1.5

trialware; download; 12,7 MB 

SWiSHpix je program, se kterým snadno a rychle vytvoříte multimediální fotoalba z vašich fotografií. Jako hudební doprovod při prohlížení mohou sloužit vaše oblíbené skladby. Při vytváření alb máte na výběr z několika šablon, výstupem pak mohou být třeba i HTML alba k vystavení na webu nebo samospustitelné soubory, které nepotřebují žádný další prohlížeč. Z vašich fotek si můžete rovněž vytvořit i šetříce obrazovky.

GifSplitter 1.0

freeware; download; 0,3 MB 

GifSplitter je jednoduchý freeware prográmek, který umí rozdělit animované GIF soubory na jednotlivé obrázky, ze kterých jsou složeny. Snímky jsou uloženy jako BMP soubory, které můžete v libovolném grafickém editoru dále upravovat.

Screen Saver Producer 3.62

shareware; download; 10,8 MB 

S vytvořením vlastního šetřiče obrazovky vám pomůže šikovný program Screen Saver Producer. Do šetřiče můžete vložit obrázky, zvuky a videa v mnoha formátech, v nabídce je celá řada přechodových a grafických efektů. Hotové screensavery můžete poslat svým přátelům nebo je jako omezené trialverze rozesílat na testování a prodávat k nim licence.

PhotoPrinter Pro 2.0

trialware; download; 2,3 MB 

Kvalitní a optimalizovaný tisk digitálních fotografií zajistí nástroj PhotoPrinter Pro. Program podporuje dlouhou řadu různých typů grafických souborů, zvládne i mnoho úprav před tiskem (korekce barevných úrovní, doostření, redukce červených očí atd.). Při tisku jsou fotografie optimálně rozvrženy na zvolený formát papíru.

Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: kde v systému najdete novinky či jak na rohy

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft přímo ve Windows ukazuje, jaká nová vylepšení v systému provedl. Ukážeme vám i jak deaktivovat aktivní rohy,...

Google vám vyčistí v Androidu úložiště a nabídne diář ovládaný gesty

Tablet pro práci i zábavu

Google aktualizoval hned několik aplikací ze své dílny. Files Go zvládne praktickou analýzu složek i fungovat jako...

Aplikace: bezpečné připojení k internetu i šikovná správa souborů

Tablet pro práci i zábavu

Hned dvě aplikace pro tablety z dnešního přehledu se zaměřují na ochranu internetového připojení přes domácí i veřejné...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz