Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Video s nežádoucí koncovkou? Žádný problém.

aktualizováno 
Máte video ve formátu flash, WMV, ASF, MOV či v jiném a vyžadujete ho v AVI? Tak to pak potřebujete nástroj na jeho převod. Díky němu získáte na výstupu z aplikace přesně takový formát, po kterém toužíte. Připravili jsme pro vás desítku konvertorů videoformátů, za které nemusíte platit ani korunu.

Využijte Windows Mobile zařízení jako video přehrávač

Pátrání po možnosti převodu videa do jiných formátů se zpravidla objeví v případě, kdy ho potřebujete přehrát v PC a nechce se vám či vás nebaví instalovat další video přehrávače. Řešením sice může být univerzální multimediální přehrávač zvládající většinu používaných formátů, ale co dělat, pokud potřebujete video převést do vašeho přenosného přehrávače? To se převodu již zřejmě neubráníte.

Celá řada softwarových společností si v minulosti vymyslela vlastní formáty souborů. Každá z nich si navíc myslí, že právě ten jejich formát je ten nejlepší. Není tedy divu, že nikdo nechce ustoupit jinému hráči. Patrné je to například u multimediálních aplikací. Jen pro uchování a reprodukci videa tu máme v současnosti minimálně desítku nejpoužívanějších formátů. Tím však paradoxně trpí právě uživatelé.

Existuje ohromné množství nástrojů a utilitek pro převod videa. Ty profesionální obsahují nejen transformaci videa, ale i funkce na zachytávání, editaci a doplňování o různé efekty. Další se specializují výhradně na převod. My jsme si dnes vzali na mušku aplikace spadající spíše do té druhé kategorie. Jde tedy o nástroje, které lehce převádějí jeden formát na druhý. Ve většině z nich stačí vybrat soubor pro převod a specifikovat, do čeho chcete převádět (to v případě aplikací zvládajících více formátů). U těch propracovanějších si pak lze častokrát vybrat i použitý kodek a nastavit jeho vlastnosti. Práce s většinou programů není nikterak těžká a jejich menu jsou intuitivní a tudíž lehká na ovládání. Převádět na video nemusíte však pouze video. Připravili jsme pro vás i aplikace, které převádějí například flashové animace a animované GIFy.

MediaCoder 0.5 – GNU GPL
Výkonný univerzální dávkový konvertor multimediálních souborů. Jde o jeden z nejlepších a zdarma dostupných nástrojů. Ke své činnosti nevyžaduje instalaci žádného přehrávače ani balíku kodeků. Univerzální konvertor mnoha různých typů multimediálních audio a video souborů. Program podporuje i hromadnou konverzi. Spolupracuje s multimediálními formáty MP3, Vorbis, AAC, AAC+, AAC+v2, MusePack, Speex, AMR, WMA, RealAudio, mp3PRO*, FLAC, WavPack, Monkey's Audio, OptimFrog, AAC Lossless, WMA Lossless*, WAV/PCM, H.264, Xvid, MPEG 1/2/4, Theora, Flash Video, Dirac, 3ivx*, RealVideo*, Windows Media Video, AVI, MPEG/VOB, Matroska, MP4, RealMedia*, ASF, Quicktime*, OGM*, CD, VCD, DVD a CUE Sheet*. U formátů s * pracuje pouze se vstupem, nedokáže do nich převádět.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (20,5 MB).


  Fx MPEG Writer 9.7 – freeware

  Fx MPEG Writer je jedinečná a zdarma dostupná pomůcka pro konvertování videosouborů v různých formátech. Vstupními soubory mohou být DV, MPEG, VOB, WMV, AVI atd. a na výstupu můžete očekávat MPEG-1, MPEG-4, DivX, XviD, VCD, SVCD a další. Počet podporovaných formátů videa přitom závisí pouze na instalovaných kodecích, a může být tedy dále rozšiřován. Existuje i ve vylepšené, avšak placené verzi.

 • Stahujte na této adrese (5,9 MB).


  STOIK Video Converter 2.1 – freeware

  Možná jste se již někdy dostali do situace, kdy jste měli soubor ve formátu Windows Media video (WMV) či ASF, ale vy byste ho potřebovali mít např. v AVI. Pokud ano, pak se můžete vyzbrojit zajímavou a výkonnou utilitou, a tím být pro příště na tento problém připraveni. STOIK Video Converter je totiž nástroj na převod různých videoformátů. Spolupracuje tak nejen s ASF, WMV a AVI, ale i s DV či DivX a MP3. Existuje i ve vylepšené, avšak placené verzi.

 • Stahujte na této adrese (6,9 MB).


  Swf2avi – 0.3 – freeware

  Velmi lehce však můžete převádět i animace. Například pro záznam prezentace ve formátu Flash/Shockwave videa (SWF) do AVI lze využít tento nástroj. Ten totiž SWF soubor rozkóduje do jednotlivých BMP či JPG obrázků a poté je spojí do jednoho videa. Flash animace si tak můžete prohlížet např. i v přehrávačích.

 • Stahujte na této adrese (464 KB).


  MOV2AVI – freeware

  Jednoduchý a hlavně freewarový nástroj, který potěší nejen ty, kteří vlastní digitální fotoaparáty zaznamenávající do souborů MOV. Chcete-li tedy převést video ve formátu MOV (QuickTime) do souboru AVI, určitě ho vyzkoušejte. Navíc je možné nastavit použití jak video, tak i audio kodeku. Použít můžete však i nekomprimovaný formát. Ovládá se z příkazové řádky.

 • Stahujte na této adrese (42 KB).


  The RAD Video Tools 1.8 – freeware

  Program umožňující konverzi velké řady formátů. Po spuštění vyberete převáděný soubor, nastavíte výstup a také definujete kvalitu výstupu či použitý kodek. Bezproblémově spolupracuje s DivX a XviD kodekem a lze nastavit dávkové zpracování vybraných souborů.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB).


  Acala DVD 3gp Ripper 2.4.1 – freeware

  Profesionální nástroj pro konverzi obsahu DVD nosičů do mobilního telefonu ve formátu 3GP. Program podporuje dávkové zpracování a umožňuje konvertovat pouze vybranou část DVD. Samozřejmostí je i možnost nastavení kvality výstupních videosouborů.

 • Stahujte na této adrese (3,5 MB).


  GX Transcoder 3.2 – freeware

  GX Transcoder je univerzální audio- a videokonvertor. Díky němu je možné převádět tyto audio soubory – AAC, MP4, M4A, Bonk, FLAC, LA, LPAC, MIDI, MP2, MP3, MPC, MPP, MP+, OptiomFrog, Ogg Vorbis, rkAudio, VQF, WavPack, TTA, WMA, Shorten, PCM, GSM, ADPCM, VOX, G721, G723, G726, uLaw, aLaw, DSP, Raw PCM, Monkeys Audio, AVI (Audio), MOD, Bonk a další. Z videosouborů zvládá MPEG1, MPEG2, AVI, a WMV (podporuje VCD, SVCD, DVD). Aplikace dále obsahuje Cue-Cutter, přehrávač s knihovnou, přehrávač internetového rádia s možností nahrávání a editor ID3tagů.

 • Stahujte na této adrese (10,3 MB).


  Prism Video File Converter – freeware

  Prism Video File Converter si poradí s konvertováním videosouborů s koncovkou AVI, MPEG, VOB, ASF, MP4 a WMV. Stačí pouze přidat soubory k převodu do seznamu, nastavit výstupní parametry videa (vybrat formát výstupního videa – ten je závislý na instalovaných kodecích v systému) a stisknout tlačítko ke konvertování.

 • Stahujte na této adrese (229 KB).


  Riva FLV Encoder 2.0 – freeware

  Program, který umožňuje konverzi z FVL do formátů AVI a MPEG. Kompletně vám převede celou animaci do videa včetně zvukových efektů, které budou také zaznamenány a převedeny do výsledného souboru.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB). • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz