Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně videokonference pro lidi: zdarma, nic neinstalujte, stačí odkaz

  9:30aktualizováno  10:22
Málo známá služba Appear.in vytvoří okamžitou videokonferenci přímo v prohlížeči. Není potřeba instalovat doplňky nebo software, nemusíte se ani registrovat. Stačí poslat odkaz a připojit se k vám může sedm dalších lidí z celého světa.

Chcete si uspořádat rodinné setkání napříč republikou nebo si popovídat s kamarády na druhém konci světa? Videokonference sice nejsou žádnou novinkou, ale vždy bylo třeba instalovat aplikace nebo se přihlašovat k nějaké sociální síti. Úplně jinak na to jde norská služba appear.in. Funguje rovnou z prohlížeče, nemusíte nic instalovat a je zcela zdarma. 

Stačí jít na stránku appear.in, vytvořit novou místnost a odkaz poslat e-mailem nebo jakkoli jinak. Pak povolíte prohlížeči přístup ke kameře a mikrofonu a o nic víc se nemusíte starat. Videokonference se může účastnit až osm lidí naráz.

Na appear.in si můžete vytvořit libovolnou místnost a pozvat do ní ostatní....

Na appear.in si můžete vytvořit libovolnou místnost a pozvat do ni ostatní. Místnosti nejsou napořád (pokud si je poté nepřivlastníte), ale pouze pro potřebu konkrétní konference. Jméno místnosti je zároveň odkaz na místnost.

Pozvání do videokonferenční místnosti je jednoduché, stačí zkopírovat odkaz a...

Pozvání do videokonferenční místnosti je jednoduché, stačí zkopírovat odkaz a poslat jej ostatním. Nezapomeňte jim říci, aby použili jeden z podporovaných prohlížečů: Chrome, Firefox nebo Opera.

Program využívá nový projekt pro komunikaci WebRTC (čekající na standardizaci konsorciem W3C) a umožňuje přímé spojení počítačů, tabletů či mobilů skrze prohlížeče. Prozatím jej podporují programy Google Chrome, Opera nebo Mozilla Firefox. 

Zorganizování videokonference přes webovou službu appear.in je neobyčejně...

Zorganizování videokonference přes webovou službu appear.in je neobyčejně jednoduché a rychlé. Od rozhodnutí si popovídat do prvních vět neuběhla ani minuta.

Další služby pro videokonference

Pokud chcete mít možnost videokonferenci lépe ovládat  - a například z ní někoho vykázat - můžete si danou místnost zaregistrovat pro sebe. Službu také můžete integrovat do prohlížeče pomocí rozšíření a tím se ještě více přiblížit pohodlí, které nabízejí klasické aplikace. 

Služba umožňuje i sdílení obrazovky (obrazovek) a místo obrazu z webové kamery můžete vysílat to, co vidíte u sebe. To se hodí zejména při různých návodech, prezentacích či vzdálené asistenci, třeba když potřebujete někomu rychle poradit s používáním počítače. 

Přímé propojení, zdarma i v budoucnu

Služba appear.in nevyužívá spojení se serverem a zprostředkuje komunikaci přímo peer to peer mezi připojenými účastníky. Představuje tak podle nás v současnosti jednu z nejjednodušších možností, jak rychle zorganizovat videokonferenci, ať už firemní, nebo osobní.

Tým z Telenor Digital, který stojí za vývojem Appear.in.

Tým z Telenor Digital, který stojí za vývojem Appear.in.

Appear.in odstartoval v létě 2013 jako interní projekt stážistů norského operátora Telenor Digital. Služba slavila úspěchy a tak se nakonec projekt přerodil v "interní startup" a má vyhrazený tým lidí, kteří se věnují pouze jeho vývoji. Zatím se nesnaží o žádný marketing a zaměřuje se na vývoj a spolupráci s partnery. Jedním z nich je norská společnost Opera, jejíž nový prohlížeč pro Android jako jeden z mála mobilních prohlížečů podporuje WebRTC a je tedy ideálním kandidátem na rozšíření videokonferencí na chytré telefony.

Ukázky appear.in

Služba appear.in je zatím zcela zdarma a ani do budoucna se to prý nebude měnit. "Jelikož je veškerá komunikace včetně audia a videa posílána přímo mezi spojenými počítači, náklady na provoz služby Appear.in jsou velmi nízké v porovnání se službami, kde jde komunikace přes centrální server," vysvětlila nám Ingrid Ødegaardová, produktová manažerka projektu.

"Plánujeme implementovat freemium model, to znamená, že jednotliví uživatelé budou mít službu zdarma, zatímco třeba korporátní uživatelé za poplatek. Zatím ale pracujeme na vývoji a získání zájmu uživatelů, o monetizaci se budeme starat později."

Aktualizace 10:22: V článku jsme opravili informace o projektu WebRTC, který jsme mylně označili za standard. Ve skutečnosti je tento opensourcový projekt teprve ve stádiu návrhu W3C.

Vyzkoušíte službu appear.in?

celkem hlasů: 2152

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 10. března 2014. Anketa je uzavřena.

Plánuji vyzkoušet při nejbližší příležitosti 1751
Neplánuji vyzkoušet, nemám pro ni upotřebení 147
Službu jsem vyzkoušel a líbila se mi 114
Neplánuji vyzkoušet, jsem spokojený s tím, co používám 103
Službu jsem vyzkoušel a nenadchla mne 37
Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

Další z rubriky

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Start-up televize pro přenosné přístroje získala podporu miliardu dolarů

Logo holdingu WndrCo.

Jmenuje se NewTV a v tomto začínajícím projektu streamovací televize se zhlédli velcí hráči Hollywoodu.

YouTube pracuje na vlastních seriálech pro Asii, Evropu i Jižní Ameriku

Sluzba YouTube Premium zatím není v Česku dostupná.

YouTube plánuje výrobu nových pořadů zaměřených na trhy mimo Spojené státy.

Najdete na iDNES.cz