Víme, čím donutit počítač, aby pracoval za vás

aktualizováno 
Programů na usnadnění práce s počítačem a vykonávání rutinních úkolů existuje bezpočet. Mezi běžné programy sloužící k automatizaci obsluhy počítače patří určitě nástroje na vypínání či uspávání počítače ve zvolenou dobu nebo po provedení určitého úkonu.

Udělejte si z počítače otroka | foto: Profimedia.cz

Třeba na Slunečnici najdete takovýchto programů desítky. Podívejme se ovšem blíže na aplikace, které umí automaticky vykonávat i složitější úkoly. A jako vždy – všechny představované programy můžete používat zcela zdarma.

Shutdown Scheduler

Přestože by se podle názvu mohlo zdát, že jde o pouhý „časový vypínač“ počítače, umí toho Shutdown Scheduler mnohem více. Naplánovat můžete především již zmíněné vypnutí nebo restart počítače, a to třeba i na základě aktuálního využití výkonu procesoru. Shutdown Scheduler umí dále například ještě spouštět vybrané programy podle časového plánu, ovládat hlasitost počítače, synchronizovat systémový čas počítače s přesnými časovými servery na internetu nebo ovládat další počítače, propojené v lokální síti. Všechny úkoly programu lze přesně načasovat, včetně možnosti opakování v zadaných intervalech.

Shutdown Scheduler 3.1.3.0 stahujte ze Slunečnice zde. (3,9 MB, freeware)

Shutdown Scheduler 3.1.3.0

Makro maker

Program Makro maker, vyvinutý českým autorem, vám umožní zaznamenat si celkem pět různých aktivit jako makra a poté je spouštět nastavenou klávesovou zkratkou. Připravené sekvence kroků lze také automaticky spouštět přesně v zadaný čas nebo i vzdáleně po síti. Příprava sekvence kroků v programu Makro maker není vůbec složitá, s uživatelským rozhraním v češtině a návodem to jistě zvládne každý jen trochu zdatnější uživatel.

Makro maker 2.1b stahujte ze Slunečnice zde. (0,3 MB, freeware)

Makro maker 2.1b

Run It All

Jestliže často pracujete s více programy současně, možná by se vám hodil jednoduchý nástroj Run It All, který umí současně spustit až 5 různých aplikací. Stačí si v programu nastavit požadované aplikace ke spuštění a pak jedenkrát kliknout myší. Stejně tak umí Run It All sadu spuštěných programů jedním kliknutím také ukončit.

Run It All 2.1 stahujte ze Slunečnice zde. (0,4 MB, freeware)

Run It All 2.1

PC Inspector task manager

Poměrně mocným nástrojem na automatizovanou obsluhu počítače je také PC Inspector task manager. Tento program zvládne kromě běžných úkonů, jako je vypínání či restart počítače, také automatické spouštění vybraných programů ve zvolený čas, kopírování souborů či složek a další úkoly. Naplánovat si můžete vždy start i ukončení úkolu, opakování podle dnů, pořadí úkolů a mnoho dalšího. Program se velmi snadno ovládá, nastavení automatizovaných úkonů je rychlé a přehledné.

PC Inspector task manager 3.1 stahujte ze Slunečnice zde. (6,4 MB, freeware)

PC Inspector task manager 3.1

Shutdown Monster

Vypínat či restartovat počítač ve zvolený čas, podle aktuálního zatížení procesoru nebo v opakovaných intervalech – to vše a ještě mnohem více umí Shutdown Monster. Tento program může například zcela automaticky vysypávat koš, odhlašovat uživatele, obsluhovat DVD mechaniku, seřizovat systémový čas atd. Nastavení Shutdown Mastera je snadné a přehledné, program vám velmi usnadní vykonávání opakovaných činností.

Shutdown Monster 4.0.5.2 stahujte ze Slunečnice zde. (1,1 MB, open source)
 
Shutdown Monster 4.0.5.2

DShutdown

Program DShutdown, určený i pro nové Windows Vista, zvládne v zadaný čas počítač vypnout, restartovat či uspat. Mezi dalšími funkcemi najdete například ještě deaktivaci síťové karty, ukončení připojení modemem, vypnutí počítače při určité úrovni vytížení procesoru nebo aktivity síťového připojení a mnoho dalšího. Velkou výhodou programu DShutdown je možnost automatické obsluhy více počítačů propojených v síti.

DShutdown 1.72.1 stahujte zde. (0,2 MB, freeware)

DShutdown 1.72.1

Z-Cron

Program Z-Cron je detailní plánovač automatických činností počítače. Můžete s ním například spouštět a vypínat libovolné aplikace ve zvolený čas, automaticky vypínat či restartovat počítač, kopírovat složky či soubory, otevírat dokumenty, odesílat soubory po FTP, spouštět šetřič obrazovky a mnoho dalšího. Z-Cron také umí odesílat zprávy e-mailem a pracovat s více počítači v síti.

Z-Cron 3.5 stahujte zde. (5,5 MB, freeware)

Z-Cron 3.5

nMacro Recorder

Nástroj nMacro Recorder umí zaznamenat makro z pohybu a klikání myší a stisknutých kláves, uložit jej do spustitelného souboru a následně celou zaznamenanou sekvenci „přehrát“. Tímto způsobem si s programem nMacro Recorder můžete připravit neomezený počet automatizovaných úloh a spouštět je jedním kliknutím myší. Tento jednoduchý nástroj vás snadno oprostí od rutinních činností při práci s počítačem.

nMacro Recorder 1.1 stahujte ze Slunečnice zde. (0,4 MB, freeware)

nMacro Recorder 1.1

Jakými nástroji si usnadňujete práci s počítačem vy? Podělte se o zkušenosti s dalšími uživateli v diskusi pod článkem.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Na Office nám nesahejte: Microsoft končí vývoj dotykové verze balíku

Dotykové ovládání - Microsoft Office 365

Microsoft do budoucna nepočítá s dotykovou verzí programů v rámci balíku Microsoft Office. Znamená to, že se zaměří na...

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

Tipy a triky pro Windows 10

Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBRÁBĚČ KOVŮ - FRÉZAŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 KčNajdete na iDNES.cz