Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Víme, čím naladit rádio, kde hrají to, co máte rádi

aktualizováno 
Klasická FM rádia dnes přináší uspokojení asi málokomu. Naprostá většina stanic je totiž zcela neposlouchatelná. Oproti tomu internetová rádia vám umožní poslouchat opravdu jen to, co chcete.

Na internetu lze dnes naladit na stovky internetových stanic. Kromě klasických rádií (vysílající vzduchem) zde můžete narazit i na speciální stanice, které jinde nenaladíte. Výhodou je, že oblíbenou stanici si můžete naladit prakticky z celého světa – máte-li přístup k internetu. Existují specializované servery (u nás např. Rádia.iDNES.cz, ci www.abradio.cz), které zajišťují streamování mnoha různých rádií. Existuje i celá řada programů, takže pro poslech rádia nemusíte navštěvovat speciální stránky. Oproti nim však nabízí ještě něco navíc – umožňují vysílání nahrávat. Browserem tedy rádio poslouchat můžete, ale pro pohodlné nahrávání je lepší zvolit aplikaci.

Abyste mohli radiové vysílání přijímat, je zapotřebí mít počítač připojený k internetu. Je sice pravdou, že pro tento účel je vhodné vlastnit především kvalitní a rychlé připojení (ADSL, ISDN, kabel, WiFi apod.), ale i s obyčejným modemem lze někdy za málo peněz poslouchat hodně muziky. Pozor si však musíte dávat na FUP, tedy Fair User Policy, které se používá u internetového připojení. Jestliže jste omezeni určitým datovým limitem, potom i příjem rádia se do něj počítá.

RaimaRadio 1.4 – freeware
Existuje celá řada aplikací pro příjem rozhlasového vysílání šířeného přes internet. Ale ne každá z nich si poradí i s jejich záznamem. To však není případ RaimaRadia. Ten totiž svému uživateli dovoluje naladit nejen na tisíc bezplatných rozhlasových stanic vysílajících jak přes internet, tak i vzduchem z celého světa, ale navíc datové proudy umí i ukládat do souborů. Zaznamenávat lze dokonce jednu či i více stanic současně a to do formátu MP3. K dispozici je i plánovač nahrávání, takže i přestože nesedíte u PC, oblíbené vysílání se vám může nahrát. Mezi pokročilé funkce patří vyhledávání obrázku alba právě hrající písně, plug–in do Winampu, vyhledávání stanic, náhodný výběr stanic a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (5,5 MB).


  Nexus Radio 2.1 – freeware

  Nexus Radio umožňuje přehrávat a rovnou nahrávat internetová rádia do jednoho z formátů WAV, MP3, MP4, OGG, atd. Naladit si můžete jedno z více než 6 000 internetových rádií, rozdělených do 38 žánrů. Samozřejmostí je podpora i editace ID3 tagů.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (7 MB).


  Screamer Radio 0.3 – freeware

  Chcete-li však na hardware nenáročný přehrávač rádia s možností nahrávání, tak sáhněte po tomto. Přehrává tyto rádiové streamy – MP3, OGG, WMA a AAC a nahrává do MP3 a OGG bez ztráty kvality. Program se navíc nemusí instalovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (727 KB).


  NetRadio3 – freeware

  Český prográmek umožňující poslouchat rádio po internetové síti. Dle rychlosti připojení máte možnost výběru ze tří kvalit přenosu (10, 20 a 32 kB/s). Nová rádia můžete jednoduše přidávat do vlastního seznamu. Své oblíbené stanice si můžete nejen nahrávat, ale také se o ně podělit s ostatními uživateli pomocí speciální funkce přímo v programu. Seznam dostupných rádií si program aktualizuje automaticky, stejně jako výměnné „kabátky“. Pro použití musíte bohužel provést bezplatnou registraci do komunikačního programu GoQ, který je součástí NetRadia.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).


  Winamp 5.5 – freeware

  Softwarová dílna Nullsoft nedávno uvolnila novou verzi populárního přehrávače. Ten však kromě přehrávání hudby a videa nabízí také reprodukci streamovaných datových toků. Můžete tak poslouchat celou řadu internetových stanic či si naladit jedno z tématicky řazených TV vysílání.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,1 MB).


  Windows Media Player 11 – freeware

  Windows Media Player verze 11 je na světě již něco přes rok. S novým designem nabízí jednoduchý způsob vyhledávání a stahování digitálních médií, jejich přehrání v počítači se systémem Windows XP a Vista použití v celé řadě přenosných zařízení. Obsahuje několik předdefinovaných rozhlasových stanic a další si lze pomocí funkce Vyhledat přidat. Přijímat můžete jak stanice klasické, běžně naladitelné na rozhlasovém přijímači, tak i ryze internetové.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (24,5 MB).


  3aLab iRadio 1.5 – shareware

  Přehrávačem můžete poslouchat na tisíce internetových rádiových stanic. A to buď přímo ze zabudovaného přehrávače, nebo i jiným, dle vašeho výběru. Hudbu lze nejen poslouchat, ale dokonce ji přímo ukládat na pevný disk a poté vypálit na CD. V seznamu stanic můžete vyhledávat dle klíčových slov. Podporuje velké množství internetových formátů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,2 MB).


  Viddi Radio Player 1.6 – freeware

  V tomto programu na vás čeká několik stovek rozhlasových stanic. U jednotlivých písní zobrazuje název umělce, jméno písničky a datový tok. Další informace o právě přehrávané skladbě lze zjistit po kliknutí na vygenerovanou adresu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (410 KB).


  iRadioNet 2 – freeware

  iRadioNet je snadno použitelný internetový rozhlasový přehrávač pro Microsoft Windows. Obsahuje na tisíc volných on-line stanic. Lze si vybrat z několika datových toků a navíc zabírá jen velmi málo systémových zdrojů PC.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (474 KB).


  iRadio 1.2 – freeware

  Přehrávač streamovaného rozhlasového vysílání Českého rozhlasu. Umožňuje také poslech audiosouborů uložených na počítači a upravených v integrovaném playlistu. Dále nabízí přehled aktuálních článků z portálu Českého rozhlasu. Prográmek je skinovatelný. Kabátky najdete na stránkách Českého rozhlasu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,8 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Najdete na iDNES.cz