Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Víme, co vás čeká příští rok

aktualizováno 
Také k smrti nenávidíte číst licenční ujednání? Přenechejte jejich vyhodnocení šikovnému programu. Dále jsme připravili aplikaci pro tvorbu CD a DVD obalů, stahovač obrázků z celého internetu či stručný přehled horoskopu pro rok 2007.
Globus, zeměkoule, cestování

Globus, zeměkoule, cestování | foto: Profimedia.cz

EULAlyzer 1.1 – freeware
Každý lepší program obsahuje tzv. licenční ujednání či licenční smlouvu. Při koupi většiny softwaru nekupujete produkt jako takový, který se stává vaším vlastnictvím stejně jako při koupi auta, ledničky nebo hifi soupravy. Předmětem koupě je totiž většinou právo užívat software. Obecné podmínky práva nakládání s autorským dílem upravuje Autorský zákon, autor softwaru má však v závislosti na konkrétním produktu možnost podmínky podrobněji specifikovat právě v licenční smlouvě. Proto je dobré si licenční ujednání vždy pečlivě prostudovat a teprve poté ho odsouhlasit. Komu by se však sáhodlouhý dokument chtělo číst, že? Když si však pořídíte produkt EULAlyzer, bude vám stačit licenční ujednání shlédnout pouhým okem.

S pomocí této jednoduché aplikace si můžete nechat automaticky prostudovat ujednání, která jsou nedílnou součástí většiny softwaru. EULAlyzer v textu vyhledá důležitá či zajímavá klíčová slova, která mohou být podstatná. V praxi tak jde například o informace o sdílení softwaru, reklamní pasáže, odkazy na webové stránky, informace o instalaci dalších doplňků, spyware, adware apod. Na základě tohoto strojového vyhodnocení vytvoří zprávu (na pasáže) a vy si ji ještě před instalací můžete přečíst a rozhodnout se, zda budete dokument číst celý, či se rozhodnete, že je bezpečný. Aby bylo možné text analyzovat, musíte ho zkopírovat do programu nebo použít šikovnou funkci na jeho zachycení.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

  EULAlyzer

  DVDCover+ 2.0 – freeware
  DVDCover+ je jednoduchá pomůcka, která vám umožní tisknout CD a DVD obaly a to v různých velikostech. Umí vytvářet tři formáty obalů (normální, užší a slim) s rozmanitými obrázky. Předdefinováno je několik velikostí obalů a přidávat můžete i své nové. Po výběru prázdného obalu vložte obrázek (JPG, BMP, ICO, EMF, WMF) a umístěte ho tam, kam chcete. Budete-li chtít, okomentujte obal nějaký textem. Ten může být jak ve vertikální, tak i horizontální poloze s přizpůsobitelným fontem a druhem barvy. Produkt je možné používat neomezeně a to po zadání registračního kódu, který se objeví při spuštění. Budete však muset přetrpět nějaké to okno s reklamou.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

   DVDCover+


  NeoDownloader Lite 2.1c – freeware

  Na internetu se doslova válí miliony obrázků. Chtěli byste některé z nich posbírat, ale nebaví vás ukládat je jeden po druhém přes kontextové okno webového prohlížeče? Pak právě pro vás máme tip na další software. Na internetu je ohromné množství stránek s různými celebritami, krásnými dívkami, wallpaperů, fotografií přírody, zvířat, automobilů, letadel apod. Všechny je lze lehce uložit pomocí NeoDownloaderu. Stačí program stáhnout, nainstalovat a můžete stahovat tisíce obrázků každý den. Po jeho nainstalování už stačí jen přetáhnout internetovou adresu (URL) do zachytávacího koše a program prohledá celý web a stáhne nalezené obrázky. NeoDownloader poskytuje řadu funkcí, které vám dolování obrázků výrazně ulehčí. Použít tak můžete různé filtry, náhledy na obrázky (můžete ihned nastavit jako tapetu na plochu PC) či se na web podívat přes browser v programu. Navíc podporuje spolupráci s programem pro snadnou tvorbu galerií ze získaných obrázků. Bohužel tato freewarová verze je omezena pouze na stahování obrázků v JPGu, nepodporuje přihlášení k chráněným webům, obsahuje reklamu a najednou lze stahovat pouze ze dvou míst. K dispozici je i plná verze, která je však již za poplatek.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB).

  NeoDownloader Lite

  Horoskopy 2007 – freeware
  Jedni z nás na něj věří, jiní ne a říkají, že jde o babské povídačky. Ať už má pravdu jedna, či druhá strana, horoskop narození neboli radix je tu s námi již hodnou řádku let. Z horoskopu prý lze vyčíst optimální způsob jak využít možností, které vás čekají a jak nejlépe svůj život naplnit. Planety jsou stále v pohybu, jejich dráhy jsou přepočítány i do budoucnosti, proto lze kdykoli zkoumat různými astrologickými technikami jejich vliv na konkrétní osobu. Chcete-li i vy vědět o svých možnostech, příležitostech a úskalích pro příští rok, abyste vzali osud lépe do svých rukou, máte možnost. Horoskopy budoucnosti takto tvoří základ předpovědí. Záleží ale na vás, jak budete své karty hrát a předpovědi nepředstavují nezměnitelný osud. Horoskop pro příští rok ve vašem znamení si můžete přečíst v aplikaci Horoskopy 2007. Po spuštění .EXE souboru se snímky s předpověďmi mění po 8 sekundách, pomocí kurzorových kláves lze posunovat vpřed i vzad, po posledním snímku se program ukončí.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB).

  Horoskopy 2007 • Témata: software

  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Najdete na iDNES.cz