Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vinaře láká internetový sklepmistr do znojemských vinoték

  17:22aktualizováno  17:22
Internetové stránky vinařských obcí - Daníže - ocenilo ministerstvo vnitra.
Počítač, internetová síť a vinařství. Z takové sestavy mohou vzejít nejzajímavější internetové stránky roku. Dokázal to dobrovolný svazek znojemských vinařských obcí, který působí pod názvem Daníž. Internetové stránky Daníže ocenilo ministerstvo vnitra jako nejzajímavější v kategorii dobrovolných svazků obcí.
Když člověk zabrousí na internetovou adresu http://daniz.webblast.cz, objeví se na monitoru dvě lahve vína. Bílé nabízí stránky v češtině, červené v němčině. "Obě verze jsou rovnocenné. Dvojjazyčně jsou psány i aktuální zprávy o dění v jednotlivých obcích," uvedla Milada Kadlecová z Institutu regionálních informací, který na základě výběrového řízení stránky pro Daníž provozuje.
Symbol lahví zůstává i na úvodní internetové stránce, přičemž na etiketách lahví jsou různé odkazy: přísloví, fotogalerie, turistika, o víně. Cyklista může dostat tipy na túru buď v jedné obci, nebo v rámci celého sdružení. Záleží na volbě.
Stránky se skládají ze zpravodaje a z databázového modulu Sklepmistr. Ten zahrnuje seznam všech vinoték, sklípků a vinařských zařízení, ale i hospod či kadeřnictví v oblasti. "Časem chceme oslovit i rakouské obce, aby se na stránkách předvedly. Propojíme tak obě strany hranice," plánuje Kadlecová. Daníž sdružuje dvaačtyřicet obcí a nese název podle potoka, který pramení na česko-rakouské hranici. "Doufáme, že stránky zpopularizují náš region a budou znamenat větší zájem turistů," sdělil Jiří Musil, starosta jedné z členských obcí - Hnanic. Obce platí za vedení internetových stránek více než sedm tisíc korun měsíčně, informace se obměňují denně. Projektu pomohla i finanční injekce z vinařského fondu.
Do soutěže Objev roku se nemohly obce samy přihlásit, tipy na zajímavé webové odkazy dávali redaktoři týdeníku ministerstva vnitra Veřejná správa, kteří průběžně sledují internetové stránky měst a obcí. Návrhy mohou posílat i čtenáři týdeníku. Porota hodnotí hlavně rozsah informací, aktuálnost, originalita zpracování a využití odkazových slov.
Do užšího výběru se v kategorii svazků obcí dostalo i Mikulovsko, které zaujalo mapkou na úvodní stránce a širokou nabídkou tipů na výlety, ubytování či stravování. Kandidátem na vítěze byla také obec Cetkovice z Blanenska, a to s ohledem na moderní a přehledné internetové stránky.
Autoři:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

Další z rubriky

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Najdete na iDNES.cz