Virtuální displej pro Pocket PC

aktualizováno 
Další z příjemných aplikací pro naše kapesní pomocníky. Také jste již znuděni rozlišení 320 x 240 pixelů? No tak si nastavte až 2040 x 2080, tak budete moci vidět "vše" tak jako na Vašem 19´´ stolním displeji.

Nevěříte snad, že je to možné? Je vidět, že nečtete Notebooky.cz dostatečně pozorně, nebo dostatečně dlouho. Říkám to proto, že jsme již v loňském roce představili konkurenční variantu firmy Jimmy Software nazvanou JS Landscape v2.0, která nabízí některá z kouzel, které nabízí i novinka zvaná VIRTUAL DISPLAY v1.0.

Stále nevíte, co si představit a k čemu Vám taková aplikace bude? Tak se podívejte na obrázky níže:

Tak takhle může vypadat pohled na internet. Displej Pocket PC je směřován na šířku a použité rozlišení je 1600 x 1200 pixelů.

Nastavené rozlišení je samozřejmě zbytečně velké, ale jde zde o ukázku co je Virtual Display schopen dosáhnout.

Tady můžete dobře vidět, jak lze zobrazit vaše Excelové tabulky a přehledy. I tentokrát je použito stejné rozlišení.

Předpokládám, že se ptáte na možnost zvětšení, tak aby byly zobrazené informace skutečně čitelné - to jde skutečně jednoduše, protože snadnost ovládání byla jedním z cílů, kterých chtěli vývojáři dosáhnout.

SETUP

Instalace Virtuálního Displeje (VD) je stejně snadná jako instalace jakéhokoli jiného programu. Použitý je formát Windows Instaler a vyžaduje se jméno, firmu a sériové číslo. Poté si přijde na své Aplikační manager. Nainstalujte si VD do svého Pocket PC a už nikdy nebudete chtít se bez něj obejít, nebo ho nedej bože odinstalovat.

A co vlastně VD umožňuje? No není toho málo a při veškeré své obsáhlosti stále nabízí opravdu jednoduchost ovládání, nastavení a používání. Pro zapnutí stačí najet na VD přes START menu ...

a pak už není niž jednoduššího. Stačí buď zvolit jednu z mnoha přednastavených variant - volit lze orientaci displeje, velikost, rozlišení, "tmavost" zobrazovaného textu. COMPRESS znamená že po nastavení se celý displej "smrskne" do Vašeho minidispleje.

Když by jste však nebyli s žádným z přednastavených nastavení spokojeni, můžete si jednoduše zvolit další NEW a pak se zobrazí nová obrazovka (screenshot níže)

 

a tady si můžete vyhrát s nastavením dle libosti. Hranice Vaší kreativitě stanoveny nebyly a pro jednoduchý přístup ke zvolené variantě slouží možnost nazvat si nový profil tak, aby jste ho co nejjednodušším způsobem dokázali najít. Název se vkládá za pomoci softwarové klávesnice.

Velkou výhodou VD oproti staršímu konkurentovi je v jednodušší možnosti ZOOMování a pohybu po nazoomovaném displeji.

 

Obrázek vlevo ukazuje ovládací tlačítko, které lze v kterýkoli okamžik na displeji vyvolat a tak bezproblémově přecházet z jedné části displeje do jiné, zoomovat, zvětšovat, zmenšovat a vůbec přizpůsobovat si obraz na svém displeji k obrazu svému a svým potřebám. Takto tato aplikace vypadá ve spící podobě na displeji.

Vpravo pak vidíte rozbalené textové menu nabízející základní možnosti ovládání.

Samozřejmě, že program nabízí i možnost uživatelské úpravy, resp. nadefinování jeho  funkcí.

Co se týče zoomování, lze tuto funkci aplikovat i na část obrazu na displeji, tedy není nutno zoomovat zbytečně celý obraz, což je pozitivní a urychluje to celkovou práci.

A kdyby jste se náhodou ztratili v širokém světě toho, co tento SW nabízí, nabízí se samozřejmě vždy potřebná pomoc HELP, která Vám pomůže nejen vyřešit aktuální program, ale dá Vám i několik praktických rad a triků využitelných při dalším provozu.

Na závěr je nutno zmínit, že se v tomto SW nachází i několik drobných nedodělků. Jedním je například neschopnost programu zapamatovat si po resetu nastavené rozlišení. Problémy nastávají i v okamžiku, kdy chcete rozlišení vyšší než 1000 x 1000. Ne, že by se nedalo použit, ale chce to trpělivost s nastavením.

Na všech problémech však výrobce pracuje a slibuje jejich brzké odstranění.

Na závěr snad ještě dvě informace. Program Vám zabere pouhých 60kb místa a jeho cena je 12,95 USD. Rozloučíme se pohledem nato, co při nejvyšším možném rozlišení zobrazí displej Vašeho Pocket PC.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Rusové ztrácejí u partnerů kredit, říká český odborník k nehodě Sojuzu

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, posádka musela přistát nouzově přistát....

Porucha nosiče Sojuz bude mít největší dopad na provoz ISS, říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Mimo jiné...

Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Další z rubriky

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...Najdete na iDNES.cz