Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Virtuální displej pro Pocket PC

aktualizováno 
Další z příjemných aplikací pro naše kapesní pomocníky. Také jste již znuděni rozlišení 320 x 240 pixelů? No tak si nastavte až 2040 x 2080, tak budete moci vidět "vše" tak jako na Vašem 19´´ stolním displeji.

Nevěříte snad, že je to možné? Je vidět, že nečtete Notebooky.cz dostatečně pozorně, nebo dostatečně dlouho. Říkám to proto, že jsme již v loňském roce představili konkurenční variantu firmy Jimmy Software nazvanou JS Landscape v2.0, která nabízí některá z kouzel, které nabízí i novinka zvaná VIRTUAL DISPLAY v1.0.

Stále nevíte, co si představit a k čemu Vám taková aplikace bude? Tak se podívejte na obrázky níže:

Tak takhle může vypadat pohled na internet. Displej Pocket PC je směřován na šířku a použité rozlišení je 1600 x 1200 pixelů.

Nastavené rozlišení je samozřejmě zbytečně velké, ale jde zde o ukázku co je Virtual Display schopen dosáhnout.

Tady můžete dobře vidět, jak lze zobrazit vaše Excelové tabulky a přehledy. I tentokrát je použito stejné rozlišení.

Předpokládám, že se ptáte na možnost zvětšení, tak aby byly zobrazené informace skutečně čitelné - to jde skutečně jednoduše, protože snadnost ovládání byla jedním z cílů, kterých chtěli vývojáři dosáhnout.

SETUP

Instalace Virtuálního Displeje (VD) je stejně snadná jako instalace jakéhokoli jiného programu. Použitý je formát Windows Instaler a vyžaduje se jméno, firmu a sériové číslo. Poté si přijde na své Aplikační manager. Nainstalujte si VD do svého Pocket PC a už nikdy nebudete chtít se bez něj obejít, nebo ho nedej bože odinstalovat.

A co vlastně VD umožňuje? No není toho málo a při veškeré své obsáhlosti stále nabízí opravdu jednoduchost ovládání, nastavení a používání. Pro zapnutí stačí najet na VD přes START menu ...

a pak už není niž jednoduššího. Stačí buď zvolit jednu z mnoha přednastavených variant - volit lze orientaci displeje, velikost, rozlišení, "tmavost" zobrazovaného textu. COMPRESS znamená že po nastavení se celý displej "smrskne" do Vašeho minidispleje.

Když by jste však nebyli s žádným z přednastavených nastavení spokojeni, můžete si jednoduše zvolit další NEW a pak se zobrazí nová obrazovka (screenshot níže)

 

a tady si můžete vyhrát s nastavením dle libosti. Hranice Vaší kreativitě stanoveny nebyly a pro jednoduchý přístup ke zvolené variantě slouží možnost nazvat si nový profil tak, aby jste ho co nejjednodušším způsobem dokázali najít. Název se vkládá za pomoci softwarové klávesnice.

Velkou výhodou VD oproti staršímu konkurentovi je v jednodušší možnosti ZOOMování a pohybu po nazoomovaném displeji.

 

Obrázek vlevo ukazuje ovládací tlačítko, které lze v kterýkoli okamžik na displeji vyvolat a tak bezproblémově přecházet z jedné části displeje do jiné, zoomovat, zvětšovat, zmenšovat a vůbec přizpůsobovat si obraz na svém displeji k obrazu svému a svým potřebám. Takto tato aplikace vypadá ve spící podobě na displeji.

Vpravo pak vidíte rozbalené textové menu nabízející základní možnosti ovládání.

Samozřejmě, že program nabízí i možnost uživatelské úpravy, resp. nadefinování jeho  funkcí.

Co se týče zoomování, lze tuto funkci aplikovat i na část obrazu na displeji, tedy není nutno zoomovat zbytečně celý obraz, což je pozitivní a urychluje to celkovou práci.

A kdyby jste se náhodou ztratili v širokém světě toho, co tento SW nabízí, nabízí se samozřejmě vždy potřebná pomoc HELP, která Vám pomůže nejen vyřešit aktuální program, ale dá Vám i několik praktických rad a triků využitelných při dalším provozu.

Na závěr je nutno zmínit, že se v tomto SW nachází i několik drobných nedodělků. Jedním je například neschopnost programu zapamatovat si po resetu nastavené rozlišení. Problémy nastávají i v okamžiku, kdy chcete rozlišení vyšší než 1000 x 1000. Ne, že by se nedalo použit, ale chce to trpělivost s nastavením.

Na všech problémech však výrobce pracuje a slibuje jejich brzké odstranění.

Na závěr snad ještě dvě informace. Program Vám zabere pouhých 60kb místa a jeho cena je 12,95 USD. Rozloučíme se pohledem nato, co při nejvyšším možném rozlišení zobrazí displej Vašeho Pocket PC.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Nejhebčí touchpad a lehoučký 15,6" notebook. Acer představil novinky

Acer Swift 5

Notebook o velikosti 15,6" s hmotností méně než 1 kg, výkonný chromebook s heboučkým skleněným touchpadem a 10" tablet...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz