Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Víte, jakého máte doma ptáka?

aktualizováno 
Máme pro vás atlas ptactva zdarma i nabídku rekvalifikačních kurzů. Zabrousit můžete i na stránky, kde vám poradí, jak se lépe starat o své tělo.
Papoušek, pták

Papoušek, pták - Papoušek | foto: Profimedia.cz

O ptácích víme dost
Naši ptáci – www.nasiptaci.cz

Zajímá vás ptačí rok? Víte, jací ptáci u nás zimují? Kteří hosté přilétají na jaře? Máte-li rádi ptáky, potom si jistě nenechte ujít web Naši ptáci. Na něm totiž o těchto opeřencích naleznete řadu informací, podrobný rejstřík základních údajů o ptačích druzích, články o pozorování, odkazy na jiné ornitologické stránky atd.

Dominantní částí webu je atlas. Ten předkládá přehled ptáků žijících nebo vyskytujících se v České republice. Seznámíte se zde stručně se 135-ti druhy ptáků, kteří jsou rozděleni do řádů (pěvci i do čeledí). Tento atlas je možné stáhnout si i v samostatném souboru, takže ho můžete potom používat offline. Jestliže nemůžete rozeznat jednotlivé druhy drozdů, budníčků, strakapoudů atd., potom vám jistě přijde vhod část webu – Jak je rozeznat. Navíc na vás čeká řada informací, jak pozorovat ptáky, co s nalezeným mládětem či kam umísťovat budky pro ptáky.

Naši ptáci

Podobné stránky

Ptaci.natura 2000 – ptačí oblast v ČR
Česká společnost ornitologická – výzkum a ochrana ptáků


Získejte lepší práci
Rekvalifikace.com – www.rekvalifikace.com

Chcete vykonávat jinou práci, ale jaksi k jejímu vykonávání nemáte potřebné zkušenosti? Tak se do nové práce rekvalifikujte. Pomoci vám může nejen pracovní úřad ve vašem městě, ale také internet.

Server Rekvalifikace totiž nabízí možnost vyhledat firmu, která se rekvalifikací zabývá. Právě na tomto webu naleznete nejrůznější kurzy a školení, takže může při hledání podobných vzdělávacích aktivit výrazně pomoci. Jednotlivé příležitosti jsou na stránkách rozděleny jednak podle zaměření (počítače, managment, služby atd.) a také podle krajů. Nenajdete-li potřebný kurz, můžete ho poptat. Stačí, když vyplníte formulář a odešlete ho.

Rekvalifikace.com

Podobné stránky

Jobdnes.cz - komplexní nabídka pracovních míst
MPSV – ministerstvo práce a sociálních věcí
Kam po maturitě – vaše brána ke vzdělání


Pečujte o své tělo
Fitnet.cz – www.fitnet.cz

Naše tělo je dům. Dům, v němž budeme žít celý život. Dům, ze kterého se vystěhujeme jen jednou - a to navždy. Pro svůj dům můžeme stále něco dělat. Pak prožijeme život v pěkném a pohodlném obydlí. Svého domu si nemusíme všímat. V tom případě si můžeme být jisti tím, že z něj bude dříve nebo později polorozbořená barabizna. Těmito slovy vás přivítá server Fitnet.

Server se zaměřuje na vzdělávání a konzultaci fitness a welness. Na internetu působí již osm let. Přináší obsáhlé základní informace o vlivu cvičení a stravy na zdraví, zdatnost a výkonnost člověka. Je volně přístupná a pravidelně doplňována o zajímavé články k oblastem, které tvoří samostatné sekce. Naleznete zde tak nabídky na cvičící kurzy, semináře či poradenství. Tyto služby nejsou nabízeny zadarmo. Je nutné za ně zaplatit. Zadarmo jsou další sekce webu. Tak například rubrika Zdraví nabízí články věnující se „údržbě“ celého těla. Jestliže si chcete zpevnit tělo, měla by vás zajímat sekce Postava. S tím souvisí i část Výživa. A pro seniory tu je rubrika Stárnutí.

Fitnet.cz

Podobné stránky

Aeorobic – informace o aerobicu
Zdravi.idnes.cz - komplexní informace
O svalech – informace o cvičení, síle, svalech, hubnutí atd.


Uwwwízlo v síti

Posledních několik školních dnů uteče jako voda a budou tu prázdniny. Pokud jste školou povinní a chcete si vydělat nějaké peníze, zkuste se poohlédnout po brigádě. Serverů, které zaměstnání nabízí, je celá řada. Mezi ty, které byste neměli minout, se řadí Brigády.jobs.cz. Tento jeden z nejnavštěvovanějších serverů s nabídkami práce má i část, ve které naleznete stovky brigád nejen v ČR.
Denně ze světa software. Tak to je server Querr Research. Naleznete zde do několika rubrik roztříděné programy, které by vás mohly zajímat.
Máte rádi fotomontáže? Tak navštivte web aTeo. V devíti kategoriích tu naleznete řadu fotomontáží. K dispozici jsou tak favorité, celebrity, civilové, legrácky, pohlednice, hanbárny (heslo na vyžádání), ostatní a konkurence. Bavte se dobře!aTeo
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

Chcete mít možnost požádat nezletilou o nahé fotky, ptal se Facebook mužů

Logo Facebooku

Společnost Facebook čelí kritice za průzkum, ve kterém se mužů ptala na to, zda je podle nich vhodné, aby bylo na...

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Najdete na iDNES.cz