Víte kolik kilometrů na kole jste již letos ujeli?

aktualizováno 
Jako vždy na vás čeká čtveřice programů. První z nich slouží k opravě poškozených multimediálních souborů, jako jsou např. videa v různých formátech, další aplikace je vhodná pro navázání přerušeného připojení, se třetí budete mít naprostý přehled, kolik jste již „našlapali“ kilometrů na kole a poslední slouží pro vyhledávání PSČ, názvu obcí, ulic, pošt, okresů, krajů, evidenčních čísel vozidel nebo směrových telefonních předvoleb.

All Media Fixer 4.8 - shareware
Opravte si poškozené a nekompletně stažené, multimediální soubory. Je to tak snadné! Tak tímto titulkem by se mohl pyšnit zajímavý program s označením All Media Fixer. Jde totiž o produkt, který je vhodný k odstranění problémů s vašimi video a audio soubory jedním klikem myši. V tomto případě dokonce nemusíte znát problematiku kódování videa ani použitou kompresi a kodeky toho či onoho souboru. Program pracuje se soubory typu: WMA, WMV, ASF, WM, ASX, AVI, DivX, XviD ,VOB, RM, MP3, MP2, MP1, MPA, MPGA, MPG, MPEG, MPA, DAT, WAVE, JPEG a BMP. Podle jeho autorů dosahuje úspěšnost opravy až 97,6 % a to ve verzi Pro. Jeho ovládání je navíc opravdu velmi jednoduché. Stačí pouze definovat seznam souborů a stisknout tlačítko pro opravu. Nikde nic tedy nemusíte nastavovat a ani potvrzovat. Zkušební verze však multimediální soubory bohužel neopravuje. Avšak plná verze stojí celkem přijatelných 20 dolarů, což není moc.

 • Program stahujte na této adrese (988 kB).
 • All Media Fixer

  Forever Connected 2.6 - freeware
  Potřebujete být neustále připojeni k internetu, ale váš modem se po určité době po připojení sám od sebe odpojí a vy tak musíte navázat spojení sami a ručně? Zkuste pro tento účel využít automatický prostředek, který to bude dělat za vás. Pokud vás tedy nebaví neustálé klikání na volby pro připojení a vyplňování hesla, řešení je opravdu jednoduché. Program jednoduše zapnete, kliknete na připojit a program udrží vaše připojení po celou dobu svého běhu. Když se váš modem náhodou odpojí, tak program sám připojení znovu vytvoří bez nutnosti dalšího přihlašování. Kromě toho si s programem můžete naplánovat kdy, a v které hodiny se chcete připojit. Forever Connected je navíc malý a dokonce ho lze skrýt do systémové lišty hned vedle hodin.

 • Program stahujte na této adrese (57 kB).
 • Forever Connected

  Cyklošlap 1.1 – omezená počtem záznamů
  Velice zajímavým může být v současné době i tento produkt. Venku je již krásné počasí a řada z nás si již ráda vyjede i na kole. A právě pro ně je určena aplikace Cyklošlap. Ta slouží k evidenci jízd na kole. Je určena pro nadšence, kteří chtějí mít pod kontrolou ujeté kilometry, dosažené časy a průměry a vždy mít možnost srovnání s předchozím výkonem na stejné trase. Velkou výhodou je vestavěný editor trasy po vašem okolí, záznam je pak dílem okamžiku. Aplikace není pro vrcholové sportovce, je programována s ohledem na přehledné uživatelské rozhraní a jeho klíčovými funkcemi je snadná editace záznamu, řazení záznamů podle každého sloupce, vestavěný editor průjezdních bodů, export do HTML s nastavením výstupu a ukládání oblíbených tras. Aplikace je omezena na 30 záznamů, pro další záznamy je nutno zakoupit licenci v hodnotě 100,-Kč. I přesto, že je program poměrně nový, první verze se objevila 28.2.2005, už nyní si získává řadu svých příznivců. Možná bychom mu jen vytkli absenci grafů.

 • Program stahujte na této adrese (344 kB).
 • Cyklošlap

  Program PSČ 2.0 – freeware
  Slovenský program PSČ, jak je již z názvu patrné, je určený pro jednoduché vyhledávání poštovních směrovacích čísel České a Slovenské republiky. Obsahuje aktuální databáze a umožňuje pohodlné vyhledávání také dalších souvisejících údajů podle různých kritérií – názvu obcí, ulic, pošt, okresů, krajů, evidenčních čísel vozidel nebo směrových telefonních předvoleb. Vyhledávání v programu podporuje také diakritiku. Program není potřeba nikam složitě instalovat - vše je připraveno v jediném spustitelném souboru, který spustíte a soubory se usadí na pevný disk. Pro spuštění potom využijte nabídku Start. Prostředí a ovládání programu je jednoduché, přehledné a intuitivní, takže s ním nebudou mít problém ani méně zkušení uživatelé.  Tento program může být užitečným pomocníkem a ocení jej jistě všichni ti, kteří se již nechtějí dlouze přehrabovat tištěným seznamem poštovních směrovacích čísel. Škoda jen, že nemá přímé exportní funkce (pouze přes schránku Windows).

 • Program stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Program PSČ

  Nejčtenější

  Kolem právě prolétli mimozemšťané, říkají vědci. Vyvrátit jim to nelze

  Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

  První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

  Ve dveřích stihl dát synovi hodinky, pak ředitele ČSA popravili

  František Stočes, s obrácenou buřinkou v ruce. Za povšimnutí stojí černá páska...

  Inženýr František Stočes byl druhým ředitelem letecké společnosti ČSA. Právě on se významně zasloužil o to, že se stala...

  Vyšší lidé trpí častěji řadou rakovin. Důvod je zřejmě zcela triviální

  Kolorovaný snímek rakovinových buněk z elektronového mikroskopu

  Pravděpodobnost vzniku rakoviny je větší u lidí vyššího vzrůstu. A to zřejmě proto, že mají v těle více buněk,...

  Republikáni přebarvili USA pomocí chytrého plánu. Nenápadně a legálně

  Jak se republikánům podařilo přebarvit mapu USA na červeno...

  Přestože voličů demokratů je v USA už deset let více, republikánská strana má většinu v obou komorách parlamentu. Za...

  Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

  Ilustrační snímek

  Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

  Další z rubriky

  Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

  Tablet pro práci i zábavu

  Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

  IBM koupí firmu Red Hat. V cloudu zaútočí i na Microsoft a Amazon

  Red Hat teď patří pod IBM

  Americká firma IBM se dohodla na koupi softwarové společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů (770,4 miliardy korun) v...

  Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

  Adobe Photoshop Express

  Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

  Najdete na iDNES.cz