Vše pro hudební fanoušky - stahujte programy zdarma

aktualizováno 
V dnešním přehledu nových a aktualizovaných programů pro práci s hudbou se zaměříme na konverzi méně obvyklých hudebních formátů, včetně speciálního konvertoru, který umí vytvořit zvuk ve formátu vhodném pro mobilní telefony.
  • Grabování, nahrávání, konverze, vypalování

Xilisoft DVD Audio Ripper 2.0.51.329

trialware; download; 1,6 MB 

DVD Audio Ripper je aplikace, která umí ukládat hudební stopy z DVD do zvukových souborů ve formátu MP3 a WAV. Bitrate, resp. kvalitu, výsledného MP3 souboru můžete nastavit v dostatečně širokém rozmezí. Aplikace umí rovněž editovat ID3 tagy.

Akram Audio Converter 2.4

shareware; download; 8,8 MB 

S programem Akram Audio Converter můžete konvertovat dlouhou řadu různých hudebních formátů (WAV, MP3, OGG, WMA, RAM, RM a dalších). Mimo to zvládne aplikace také extrahovat hudební stopy z videí (AVI, MPEG, MOV, QT atd.). Nová verze programu přidává zejména podporu mnoha dalších formátů.

Akram Media Creator 1.4

shareware; download; 16,7 MB 

Akram Media Creator je aplikace s mnoha zajímavými funkcemi pro práci s hudbou. V nabídce funkcí najdete například grabování hudebních stop z Audio CD, konverzi hudebních formátů, vypalování hudebních a datových CD a rovněž i hudební editor. Aplikace je velmi snadno ovladatelná a stojí za vyzkoušení.

Konvertor 3.46

shareware; download; 9,4 MB 

Konvertor je program pro konverzi více než tisíce multimediálních formátů. Aplikace si poradí s hudebními soubory, obrázky, videem, animacemi nebo třeba i textovými soubory. Na grafické soubory je navíc možné aplikovat více než stovku různých filtrů. Konvertor umožňuje rovněž organizaci multimediálních souborů, podporuje dávkové zpracování a formou plug-inů je možné dále rozšířit množství podporovaných formátů.

Media Audio Cutter 1.05

trialware; download; 3,2 MB 

Dalším programem, který umí uložit zvukovou stopu z videosouborů různých typů, je Media Audio Cutter. Hudbu ukládá do formátu MP3 a, co je asi mnohem zajímavější, také do formátů vhodných jako vyzvánění pro mobilní telefony. Aplikace vyžaduje nainstalovaný Microsoft .NET Framework 1.1

Rosoft Audio Recorder Bronze Edition 3.7.1.5

trialware; download; 5 MB 

Rosoft Audio Recorder je užitečný nahrávací program, který využijete například při digitalizaci LP desek či magnetofonových pásků. Program sám rozpozná konce stop a umí tedy automaticky rozdělovat záznam na jednotlivé skladby. Zkušební verze nemá omezené funkce ale umožní vám pouze 15 použití.

Rosoft CD/Audio Extractor Bronze Edition 3.7.1.5

trialware; download; 5,4 MB 

Rosoft CD/Audio Extractor ukládá hudební stopy z Audio CD do souborů typu WAV nebo přímo do komprimovaných MP3. Program zvládá rovněž editaci ID3 tagů, informace do nich přitom získává z internetové databáze. Součástí aplikace je i 12pásmový ekvalizér.

TS-AudioToMIDI 3.30

shareware; download; 0,7 MB 

TS-AudioToMIDI konvertuje digitální hudbu do MIDI sekvencí a umí přitom na rozdíl od většiny podobných programů zpracovávat také polyfoní hudbu či hlas. TS-AudioToMIDI konvertuje zvuk jak v reálném čase, když například mluvíte do mikrofonu, tak i zvuky uložené v různých typech souborů. V demoverzi aplikace bohužel není možné uložit výsledný MIDI soubor.

SuperAVConverter 5.2

shareware; download; 12,2 MB 

SuperAVConverter umí konvertovat mezi sebou běžné typy hudebních souborů (WAV, MP3, OGG, WMA, APE, AAC, AC3 a RMA), ukládat hudbu z Audio CD do WAV a komprimovaných formátů MP3, WMA, a OGG, dále také extrahovat hudbu v video souborů a v neposlední řadě také konvertovat mezi sebou videoformáty AVI, MPEG, DivX, XviD a mnoho dalších. Podporována je i dávková konverze a možnost vkládání vodoznaku do videí.

Arial CD Ripper 1.3.85

shareware; download; 1,9 MB 

Arial CD Ripper ukládá hudební stopy z CD přímo do formátů MP3, WAV, OGG, FALC nebo APE. Všechny jmenované formáty umí rovněž mezi sebou konvertovat. Dále nabízí také podporu internetových databází, která vám usnadní naplnění ID3 tagů. Konverze formátů je velmi rychlá, aplikace samozřejmě podporuje i dávkové zpracování hudebních souborů.

Arial Audio Converter 2.1.7

shareware; download; 2,2 MB 

Konverzi dlouhé řady i méně obvyklých hudebních formátů nabízí program Arial Audio Converter. Aplikace má rovněž vestavěný hudební přehrávač, editor ID3 tagů a velmi snadné a přehledné ovládání. Arial Audio Converter se dobře doplňuje s programem Arial CD Ripper, obě aplikace se také prodávají v jednom cenově zvýhodněném balíčku.

Arial Sound Recorder 1.2.6

shareware; download; 2,3 MB 

Poslední aplikací z dílny společnosti Xrlly Software, kterou si krátce představíme je Arial Sound Recorder. Program nabízí tři typy výstupních formátů (MP3, WAV, WMA) do kterých nahrává zvuk z mikrofonu, různých zdrojů připojených na vstup zvukové karty a také hudbu přehrávanou v dalších aplikacích (Winamp, Windows Media Player, hry atd.). Kvalitu výstupních souborů je samozřejmě možné podrobně nastavit.

Full Audio Converter 4.1

trialware; download; 7,4 MB 

Full Audio Converter je vyspělý konvertor hudebních formátů s podporou souborů typů WAV, MPEG, OGG, WMA, AVI, VOX, RAW, G72x, DSP, MPPlus, Apple Audio a Unix Audio. Nabízí rovněž konverzi videosouborů (DivX, XviD, MPEG4, AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, Quick Time) na audiosoubory, resp. ukládání jejich zvukových stop do hudebních souborů.

  • Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

TagScanner 4.9

freeware; download; 1 MB 

Potrpíte-li si na pečlivě roztříděné, pojmenované a tagy opatřené hudební soubory, vyzkoušejte výbornou freeware aplikaci TagScanner. Program vám umožní hromadně přejmenovávat soubory podle údajů z tagů, umí automaticky vyplňovat pole tagů a vyhledávat informace v internetových databázích.

Ultra Tag Editor 2.0.9

trialware; download; 1,3 MB 

Ultra Tag Editor generuje tagy z názvů hudebních MP3 souborů nebo naopak přejmenovává soubory na základě informací z tagů, které získá z internetové databáze. Celou databázi vašich hudebních souborů je pak možné exportovat do HTML, XLS či CSV. Aplikace má rovněž vestavěn jednoduchý MP3 přehrávač.

  • Audio editory, efekty a další utility

Akram Audio Editor 2.1

shareware; download; 9 MB 

Akram Audio Editor je jednoduchá aplikace na úpravu hudebních souborů, která vám umožní hudbu ořezávat, stříhat, kopírovat její pasáže, mixovat, aplikovat na ně efekty a filtry a mnoho dalšího. Program má přehledné a jednoduché ovládání, díky vizuálním stylu práce s hudebními soubory zvládne úpravy hudby i málo zkušený uživatel.

Voice Changer Software (AV VCS) 4.0.39

demoverze; download; 6,3 MB 

Voice Changer Software umí v reálném čase změnit váš hlas, když například mluvíte do mikrofonu, pozmění ovšem také nahrávky v MP3, na CD atd. Změna hlasu je výborně nastavitelná, k dispozici máte rovněž mnoho předvoleb (mužské, ženské a dětské hlasy). Voice Changer Software je možné také použít v programech pro hlasový chat.

DJ Mix Pro 3.0

shareware; download; 1,5 MB 

DJ Mix Pro je mixovací program, který automaticky mixuje skladby podle jejich rytmu. I když nemáte s mixováním žádné zkušenosti, DJ Mix Pro vám pomůže oslnit vaše přátele na párty. Stačí jen do playlistu naskládat požadované skladby a máte vyhráno.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

Tipy a triky pro Windows 10

Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...Najdete na iDNES.cz