Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyberte si jednoduché nástroje na jednoduché úpravy videa

aktualizováno 
V dnešním článku se zaměříme na videosoubory. Naleznete v něm sadu utilit, se kterými proniknete do tajů konverze různých formátů, převodu obrázků na video a obráceně či s jejich pomocí můžete provádět řadu drobných úprav. Všechny programy jsou navíc zdarma.
Itálie (c) profimedia.cz/corbis

Itálie (c) profimedia.cz/corbis - Itálie - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Zpracování videa jsme se na Technetu věnovali již mnohokrát. V tomto článku se mu budeme věnovat také, ale tentokrát v něm nenaleznete aplikace pro jeho grabování, přesný střih či editaci, ale představíme jednoduché nástroje, které vám mohou pomoci provést ve videu řadu drobných úprav.

Možná, že i vy jste někdy narazili na potřebu jemně upravit nějaký videosoubor. Proč však instalovat profesionální aplikace, které většinou stojí velké peníze, když můžete využít celou řadu zdarma dostupných video nástrojů? Těch samozřejmě existuje celá řada. Nemůžeme vyjmenovat všechny, a tak přinášíme krátký přehled alespoň některých z nich. Používáte-li také nějaký zajímavý produkt, nenechávejte si ho pro sebe a podělte se o něj se čtenáři v diskusi pod článkem.

123 Audio Video Merger 1.0 – freeware
Stáhli jste si z internetu video rozdělené do několika menších souborů? Pokud ano a rádi byste si ho uložili kompletně do jednoho souboru, potom vyzkoušejte tento nástroj. Snadno je totiž spojí a to včetně zvuku.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
   
   
  AVI Maker 1.0  0,30 MB - freeware
  Přemýšleli jste někdy o tom, zda by nešlo vytvořit video z obrázků? Pokud ano, máme pro vás program, který to umí. Tento jednoduchý nástroj totiž slouží k vytvoření videosouborů z dodaných bitmapových obrázků. Stačí vybrat zdrojové soubory, kliknout na tlačítko a videosoubor je na světě.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (305 KB).

   
  Avi4Bmp 2.4.2  0,16 MB freeware
  A pokud byste náhodou potřebovali přesně opačný postup, tedy z videa vytvořit obrázek, pak jistě uvítáte tento prográmek. Pomůcka slouží k vytvoření velkého obrázku obsahující všechny scény ze souboru AVI nebo animace GIF. Pracuje však i obráceně.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (163 KB).


  Swf >> avi Converter 1.0.2007

  A posledním nástrojem pro převod videa je Swf>> avi Convertor. Ten se specializuje na transformaci souborů formátu Flash. Potřebujete-li převést animace vytvořené ve formátu Flash do podoby běžného videosouboru, pak je určen právě vám.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).

   
  AviDemux 2.1  - freeware
  Avidemux je nástroj na editaci videa. Podporuje soubory AVI, MPEG, NuppelVideo a další. Video může být stříháno, spojováno, filtrováno, překódováno a uloženo jako AVI nebo MPEG-1/MPEG-2 (VCD, SVCD, DVD). Je velmi podobný VirtualDubu, na rozdíl od něho pracuje i s formáty pro DVD!

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,5 MB).


  AVIFixed 2.0 b1  0,22 MB freeware

  Pomocí tohoto nástroje změníte index videosouboru a opravíte tak chybný údaj o celkové délce přehrávání. Pokud se tedy údaj o čase u videa neshoduje s tím reálným, doporučujeme chybu opravit tímto nástrojem.  

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (224 KB).

   
  SolveigMM AVI Trimmer 1.2 - freeware
  SolveigMM AVI Trimmer je rychlý a hlavně užitečný produkt, který vám pomůže s posunem a ořezáváním nepotřebných částí videosouborů. Potřebujete-li rychle upravit nějaké to video, můžeme ho vřele doporučit alespoň k vyzkoušení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).

   
  STOIK Video Converter 2.1 – freeware
  Možná jste se již někdy dostali do situace, kdy jste měli soubor ve formátu Windows Media video (WMV) či ASF, ale vy byste ho potřebovali mít např. v AVI. Pokud ano, pak se můžete vyzbrojit zajímavou a výkonnou utilitou a tím být pro příště na tento problém připraveni. STOIK Video Converter je totiž nástroj na převod různých videoformátů. Spolupracuje tak nejen s ASF, WMV a AVI, ale i s DV či DivX a MP3.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7 MB).


  VideoInspector 1.10 - freeware

  S nástrojem VideoInspector můžete zanalyzovat soubory s videem a zjistit, jaký je v nich použitý kodek pro zpracování obrazu a zvuku. Pokud nemáte patřičný kodek ve svém počítači instalovaný, pomůže vám VideoInspector s jeho nalezením a instalací. Aplikace umí rovněž vypsat všechny kodeky instalované v počítači.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).

   
  YAAI - Yet Another Avi Info 2.0.2.485 - freeware
  Jeden z nejlepších nástrojů pro získávání informací o AVI souborech. Nejenže dokáže zobrazit framerate, použitý kodek, celkový čas videa, autora klipu, ale také datový tok a informace o audiu. Díky tomu, můžete provést synchronizaci obrazu se zvukem velmi snadno.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (229 KB).

   
  Zwei-Stein Video Editor 3.01 - freeware
  Aplikace pro editaci a vytváření videa až na 256-ti stopách současně. Výstupem jsou soubory Real VideoT a Real AudioT. Umožňuje vkládání mnoha video efektů a podporuje import všech běžných video souborů. Uživateli umožňuje jednoduše nastavovat a měnit klíčové scény pro každý efekt a výřez.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).

   
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz