Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyberte si jednoduché nástroje na jednoduché úpravy videa

aktualizováno 
V dnešním článku se zaměříme na videosoubory. Naleznete v něm sadu utilit, se kterými proniknete do tajů konverze různých formátů, převodu obrázků na video a obráceně či s jejich pomocí můžete provádět řadu drobných úprav. Všechny programy jsou navíc zdarma.
Itálie (c) profimedia.cz/corbis

Itálie (c) profimedia.cz/corbis - Itálie - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Zpracování videa jsme se na Technetu věnovali již mnohokrát. V tomto článku se mu budeme věnovat také, ale tentokrát v něm nenaleznete aplikace pro jeho grabování, přesný střih či editaci, ale představíme jednoduché nástroje, které vám mohou pomoci provést ve videu řadu drobných úprav.

Možná, že i vy jste někdy narazili na potřebu jemně upravit nějaký videosoubor. Proč však instalovat profesionální aplikace, které většinou stojí velké peníze, když můžete využít celou řadu zdarma dostupných video nástrojů? Těch samozřejmě existuje celá řada. Nemůžeme vyjmenovat všechny, a tak přinášíme krátký přehled alespoň některých z nich. Používáte-li také nějaký zajímavý produkt, nenechávejte si ho pro sebe a podělte se o něj se čtenáři v diskusi pod článkem.

123 Audio Video Merger 1.0 – freeware
Stáhli jste si z internetu video rozdělené do několika menších souborů? Pokud ano a rádi byste si ho uložili kompletně do jednoho souboru, potom vyzkoušejte tento nástroj. Snadno je totiž spojí a to včetně zvuku.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
   
   
  AVI Maker 1.0  0,30 MB - freeware
  Přemýšleli jste někdy o tom, zda by nešlo vytvořit video z obrázků? Pokud ano, máme pro vás program, který to umí. Tento jednoduchý nástroj totiž slouží k vytvoření videosouborů z dodaných bitmapových obrázků. Stačí vybrat zdrojové soubory, kliknout na tlačítko a videosoubor je na světě.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (305 KB).

   
  Avi4Bmp 2.4.2  0,16 MB freeware
  A pokud byste náhodou potřebovali přesně opačný postup, tedy z videa vytvořit obrázek, pak jistě uvítáte tento prográmek. Pomůcka slouží k vytvoření velkého obrázku obsahující všechny scény ze souboru AVI nebo animace GIF. Pracuje však i obráceně.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (163 KB).


  Swf >> avi Converter 1.0.2007

  A posledním nástrojem pro převod videa je Swf>> avi Convertor. Ten se specializuje na transformaci souborů formátu Flash. Potřebujete-li převést animace vytvořené ve formátu Flash do podoby běžného videosouboru, pak je určen právě vám.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).

   
  AviDemux 2.1  - freeware
  Avidemux je nástroj na editaci videa. Podporuje soubory AVI, MPEG, NuppelVideo a další. Video může být stříháno, spojováno, filtrováno, překódováno a uloženo jako AVI nebo MPEG-1/MPEG-2 (VCD, SVCD, DVD). Je velmi podobný VirtualDubu, na rozdíl od něho pracuje i s formáty pro DVD!

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,5 MB).


  AVIFixed 2.0 b1  0,22 MB freeware

  Pomocí tohoto nástroje změníte index videosouboru a opravíte tak chybný údaj o celkové délce přehrávání. Pokud se tedy údaj o čase u videa neshoduje s tím reálným, doporučujeme chybu opravit tímto nástrojem.  

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (224 KB).

   
  SolveigMM AVI Trimmer 1.2 - freeware
  SolveigMM AVI Trimmer je rychlý a hlavně užitečný produkt, který vám pomůže s posunem a ořezáváním nepotřebných částí videosouborů. Potřebujete-li rychle upravit nějaké to video, můžeme ho vřele doporučit alespoň k vyzkoušení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).

   
  STOIK Video Converter 2.1 – freeware
  Možná jste se již někdy dostali do situace, kdy jste měli soubor ve formátu Windows Media video (WMV) či ASF, ale vy byste ho potřebovali mít např. v AVI. Pokud ano, pak se můžete vyzbrojit zajímavou a výkonnou utilitou a tím být pro příště na tento problém připraveni. STOIK Video Converter je totiž nástroj na převod různých videoformátů. Spolupracuje tak nejen s ASF, WMV a AVI, ale i s DV či DivX a MP3.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7 MB).


  VideoInspector 1.10 - freeware

  S nástrojem VideoInspector můžete zanalyzovat soubory s videem a zjistit, jaký je v nich použitý kodek pro zpracování obrazu a zvuku. Pokud nemáte patřičný kodek ve svém počítači instalovaný, pomůže vám VideoInspector s jeho nalezením a instalací. Aplikace umí rovněž vypsat všechny kodeky instalované v počítači.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).

   
  YAAI - Yet Another Avi Info 2.0.2.485 - freeware
  Jeden z nejlepších nástrojů pro získávání informací o AVI souborech. Nejenže dokáže zobrazit framerate, použitý kodek, celkový čas videa, autora klipu, ale také datový tok a informace o audiu. Díky tomu, můžete provést synchronizaci obrazu se zvukem velmi snadno.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (229 KB).

   
  Zwei-Stein Video Editor 3.01 - freeware
  Aplikace pro editaci a vytváření videa až na 256-ti stopách současně. Výstupem jsou soubory Real VideoT a Real AudioT. Umožňuje vkládání mnoha video efektů a podporuje import všech běžných video souborů. Uživateli umožňuje jednoduše nastavovat a měnit klíčové scény pro každý efekt a výřez.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).

    • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz