Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyberte si svůj přehrávač: MusicMatch Jukebox 7.2 vs J.River Media Jukebox 8

aktualizováno 
Firmy MusicMatch a J.River, dlouholetí konkurenční kohouti na příslovečném smetišti, vydaly nové verze svých multimediálních all-in-one přehrávačů. Jaké novinky proti sobě vytasily osmý Media Jukebox a MusicMatch Jukebox v7.2?

MusicMatch Jukebox 7.2
Produkt společnosti MusicMatch je velice dobře známý, a to nejen díky tomu, že už se po internetu potuluje řadu let, je také velice často přibalován ke kartovým MP3 přehrávačům. Zprvu těžkopádný software se v sedmé generaci dostal v uživatelské přítulnosti o řád výš. Navzdory mamutí instalaci, jež si z disku ukousne přes 30 MB, pracuje poměrně svižně, jen start mu nějaký čas zabere. Pro uživatele je připraveno mnoho užitečných funkcí, kromě přehrávání nejběžnějších audio a video formátů je to také vypalování datových a hudebních CD. To je možné nejen na klasické CD-R/W disky (až 40x rychlostí), ale také na DVD média. Jednoduchost tohoto procesu dokresluje snadné sestavení obsahu pomocí drag'n'drop. S tím je spojena kreativní činnost vytváření obalů a bookletů, pro niž nabízí MusicMatch pokročilé nástroje. Na obal datového disku lze umístit až 150 titulů. Pro příznivce konverze analogového signálu na digitální je tu nahrávání z externích zdrojů do WAVu či přímo do některého z kompresních formátů. Nejvýraznější novinkou, patrně díky partnerství s Thomsonem, je začlenění podpory formátu mp3PRO, a to nejen při přehrávání, je zde také plnohodnotný enkodér, který pracuje až na maximální bitrate 96 kbps!

MusicMatch Jukebox s aktivní obrazovkou internetové stanice

Neodmyslitelně sem patří také grabování tracků z kompaktních disků. S tím je spojena funkce Super Tag, která se poprvé objevila ve verzi 7.0. Pokud v době grabování CD zrovna nejste online, aplikace si uloží parametry disku a teprve při aktivním internetovém připojení stáhne dodatečně informace o albu z CDDB. Umí také identifikovat skladbu podle klíčových slov z databáze všech souborů, které mají ve svých knihovnách ostatní uživatelé, přejmenovat soubor dle tagu a opačně, vytvořit tag podle jména souboru. Umožňuje zvuk vylepšit ekvalizérem, DSP efekty a vyrovnat při playbacku hladiny hlasitosti. Tyto efekty je možné přepočítáním souboru v reálném čase přenést i na přenosné zařízení. Uživatelé si mohou naladit firemní tématicky rozdělené internetové stanice, na měsíc lze vyzkoušet exkluzivní Radio MX, vysílající v CD kvalitě.

MusicMatch Jukebox toho zvládá opravdu hodně

MusicMatch Jukebox má mnoho zajímavých vlastností, ale také jeden háček. Je shareware a drtivá většina funkcí po 30 dnech expiruje. Zůstane vám tak jen holý přehrávač, grabber, konvertor a rekordér s podporou přenosných zařízení. Klíč k odemčení plné Plus verze stojí $19,99.

J.River Media Jukebox 8
Přehrávač firmy J.River Inc. byl vždy tak trochu v pozadí, skryt za pompézním MusicMatchem, v poslední době ale začíná mít navrch. Při instalaci si řekne o 20 MB, neomezuje se pouze na přehrávání CDDA disků a pestré palety audio a video souborů, můžete jej využít také k nerušenému shlédnutí DVD videa. J.River má též vlastní zabezpečený formát MusicEx, využívaný pro distribuci autorizovaných nahrávek. Prostřednictvím vybraných TV karet lze dokonce v Jukeboxu sledovat i televizní vysílání. Standardně je podporováno grabování audio CD do formátů WAV, WMA, MP3, Ogg Vorbis a APE - bezeztrátové komprese Monkey Audio. Osmá verze přináší řadu novinek, které umožňují komfortnější využívání aplikace, např. jednodušší systém tvorby playlistů, databáze CD a DVD titulů, rychlý přístup k editaci vlastností souborů. 'Osmička' obsahuje nové skiny, jimiž lze zcela změnit vzhled přehrávače, stejně jako MMJB dokáže vyrovnat hlasitosti nahrávek a upravit jejich zvuk, je rozšiřitelná o vstupní, konvertovací, efektové a vizualizační plug-iny třetích výrobců.

Osmá verze J.River Media Jukeboxu směle MMJB konkuruje, je ale o něco dražší

Ale také stejně jako v případě MMJB není vše zadarmo. Verze shodně nazvaná Plus přijde uživatele na $24,98. Pokud si program nezaregistrujete, po 30 dnech zkušebního provozu přijdete o kvalitní MP3 encoding až do 320 kbps, schopnost vypalovat audio a data rychleji než 2x, a dokonce i o interní ekvalizér a realtime efekty. Stejný osud potká také přehledné studio pro práci s ID3 tagy, interní diář pro nařízení budíku a časování nahrávání a bohužel i přehlednou databázi multimédií ve vašem počítači. Nevytisknete si ani vlastní obaly na CD. Zpoplatněn je i unikátní modul Media Server, s jehož pomocí můžete ovládat Jukebox na vzdáleném počítači, třeba v lokální domácí síti.

Ten, či onen?
Soupeře v dnešním kláním jsme si představili a teď už je jen na vás, abyste rozhodli, který z nich je lepší. Oba se předhánějí v co nejatraktivnějších vlastnostech, bohužel, většinou nejsou zdarma. I v neregistrovaných verzích rozhodně mají co nabídnout. Já osobně bych ze sympatií k formátu mp3PRO asi zvolil MMJB.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Najdete na iDNES.cz