Vyberte si víkendový program na internetu

aktualizováno 
Počasí už se umoudřilo a venkovní teploty se začínají blížit těm tradičním letním. Pučící příroda nás láká ven, poznávat její letošní krásy.

Protože už začala sezona venkovních sportů a turistiky, připravili jsme pro vás výběr stránek, které vám mohou pomoci při rozhodování, co s načatým víkendem.

Než začnete náhodně sázet do prohlížeče adresy známých i neznámých měst, zkuste se zaměřit na stránky větších územních celků.

Regionální servery poskytují často mnohem více informací než samotné obecní a městské stránky. Stejně dobře vám mohou pomoci rozcestníky a specializované turistické servery. Těmi jsou hlavně rozcestníky jako třeba hrady.cz a nebo pamatky.cz. Zajímavě zpracované tipy na výlet najdete i na našem serveru.

Regionální servery s kvalitním turistickým servisem bývají podporovány samotnými krajskými úřady, a proto na nich najdete často kulturní programy, informace o ubytování a nebo o zajímavých památkách v celém kraji.

Co takhle výlet a´la don Quijote?

Stránky jednotlivých krajů

 • Plzeňský kraj
 • Královehradecký kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Vysočina
 • Jihočeský kraj
 • Ústecký kraj
 • Liberecký kraj
 • Zlínský kraj
 • Praha
 • Středočeský kraj
 • Pardubický kraj
 • Karlovarský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Jihomoravský kraj 
 •  

  Cestování po hradech a zámcích si většina z nás odbyla během několikaleté školní docházky. Co ale takové větrné mlýny? Nejsou jen doménou země tulipánů, jak by se mohlo zdát. Máme je i u nás a není jich zrovna málo. Proto osedlejte svého koně, a s věrným sluhou Sancho Panchou můžete vyrazit na souboj s českými větrnými mlýny.

  Podobně nečekané zážitky můžete také získat při toulkách po zpřístupněných jeskyních. Na stránkách najdete informace o více než dvaceti podzemních prostorách, které stojí za povšimnutí.  

  Další z možných cílů vaší dovolené mohou být ale samozřejmě třeba rozhledny a vyhlídkové věže. Religiózněji založeným cestovatelům přijde vhod  rozcestník křížových cest.

  Na návštěvě u…

  Nemusíte nikam jezdit, abyste se podívali, jak to vypadá třeba na náměstí v Třebíči. Obecní a městské stránky nabízejí plno vymožeností, kterými jsou především virtuální prohlídky. Používají se různé technologie, ale nejrozšířenější je Javový applet.

  Velký přehled stránek, na kterých si můžete  vychutnat virtuální prohlídku, najdete na adrese www.virtualniprohlidky.cz. Sami jsme byli až překvapeni, kolik měst už tuto službu využívá. Nejsou to ale jenom města. Z domova si můžete projít přes dvacet hradů a  zámků a nebo turistických lokalit u nás nebo ve světě. 

  Z pestré nabídky jsme pro vás vybrali některé zajímavé virtuální prohlídky. Jako první musíme zmínit určitě stránky Nového Města na Moravě. Kromě pohledů na město se můžete projít i muzeem a nebo romanticky probrázdit dva místní hřbitovy. Když už vás nebude bavit město,  stačí nazout virtuální lyže a projet se po novoměstském lyžařském areálu.

  Další zajímavou turistickou lokalitou je město v údolí, město Třebíč. K virtuální prohlídce  ale musíte mít trochu trpělivosti, než se načte Javový applet, ve kterém je galerie vytvořená. 

  Ahooooooj vodáci!!!

  Než vyjedete sjíždět naše dravé vodní toky, je dobré se informovat o tom, jestli má vůbec cenu shánět lodě a vybavení. Důležité je počasí a stav vody. Ty najdete přehledně na stránkách věnovaným vodě a jenom vodě. Praktické jsou i informace o kilometráži jednotlivých řek po celém území České republiky. Před výběrem řeky, kterou chcete pokořit se hodí i komentáře vašich předchůdců.

  Bez jídla to nejde

  Ať už pojedete kamkoliv, určitě nepohrdnete nějakým zajímavým jídlem, které je charakteristické pro navštívený region. Můžete se zapojit do projektu žrací turistiky a záznamník žrací turistiky. 

  „Zastávky v rozličných stravovacích zařízeních se v současnosti zkrátka staly běžnou součástí všech odvětví turistiky. Vydáním tohoto záznamníku bychom chtěli přispět k tomu, abyste na cestách nezapomínali na pravidelné oblažování své tělesné schránky různými turistickými nápoji a pochutinami a zároveň jste při tom měli možnost si zasoutěžit a získat speciální odznak,“ píše se na stránkách příznivců tohoto stylu poznávání nových zážitků. Galerii jedlíků na cestách si můžete prohlédnout zde.

  Nebyla by tato novinka ideálním zpestřením každoroční dovolené pod stan na Lipno?

  Jestliže budete znát zajímavější nebo užitečnější adresy, tak neváhejte a nechte je ostatním v diskusi.

  Turistika v rakouském Národním parku Vysoké Taury

  Autor:

  Nejčtenější

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

  Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

  V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

  Další z rubriky

  Legální manipulace voleb: politici v USA kreslí šílené mapy, aby vyhráli

  Jak lze legálně ovlivnit volby ve svůj prospěch? V Americe používají...

  Technologie zasahují do života často nečekaným způsobem. Fascinující a zároveň odstrašující ukázkou je americké...

  Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

  Přihlašovací stránka Flickru

  Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

  Facebook zablokoval desítky účtů kvůli volbám ve Spojených státech

  Rodiče dostanou přístup k facebookovému účtu své mrtvé dcery.

  Společnost Facebook zablokovala celkem 115 účtů na svých sociálních sítích Facebook a Instagram. Důvodem bylo podezření...

  Najdete na iDNES.cz