Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vybíráme domácí kino pod stromeček (díl 2.) - Systémy do 20 tisíc

aktualizováno 
Ještě nemáte vybráno domácí kino, které si chcete nadělit pod stromeček? Nevadí. Rádi vám poradíme. Tento přehled českého trhu vám jistě pomůže se zorientovat v nabídce většiny velkých výrobců.

Přehled vybraných all-in-one systémů na našem trhu

Jednotliví výrobci zastoupení na našem trhu nabízejí celou řadu kompletů domácích kin. U některých překračuje množství i číslo pět. Trh je vzhledem k popularitě domácího kina celkově značně přesycen a situace se občas stává nepřehlednou. Na následujících řádcích naleznete vybrané produkty od každého výrobce, které dle naše názoru stojí za pozornost. Nejedná se o test, ale pouze o přehled dostupných systémů s jejich stručným popisem. Vzhledem k tomu, že u některých produktů bylo obtížné nalézt specifikace v češtině, vedou některé odkazy na stránky v angličtině. Následující přehled by vám měl pomoci při výběru kina a obsahuje velké množství systémů, které lze pořídit na českém trhu. Některé starší modely, které jsou v doprodeji, článek až na jednu výjimku neobsahuje. Loňské modely systémů také postrádají některé klíčové funkce.

U každého systému je vytyčeno několik základních vlastností, které jsou pro něj charakterické nebo jsou považovány za klady či zápory. Kompletní specifikace produktů vždy naleznete pod daným odkazem. Vzhledem k množství systémů nebylo možné ke každému vložit obrazovou dokumentaci, protože by se čtenářům s pomalým připojením načítaly všechny obrázky dlouho. Obrázeky systémů naleznete pod odkazy k technickým specifikacím.

Rady, podle čeho systém vybírat, a přehled základních pojmů naleznete v první části článku.

Hitachi
Kontakt: www.hitachi-ee.com
Světový gigant spotřební elektroniky a prezentační techniky se této oblasti věnuje spíše okrajově. Přesto jsme v jeho nabídce nalezli jeden levnější systém.

HTD-K170
Cena: 10 990,-
Technické specifikace
Tento velmi pěkně provedený systém sice nepřináší nijak velkých výkon (160 W), přesto ho nemůžeme ihned odepsat. Nabízí podporu MP3, přehrávání vypálených DVD i tuner s RDS. Výrobce na svých stránkách udává, že je subwoofer aktivní. Cenová kategorie tomu však neodpovídá, tak jsme hledali na webu a zjistili, že je pasivní.

H itachi HDT-K170

Sony
Kontakt: www.sony.cz
Sony je jedním z vedoucích výrobců na našem trhu, a tak lze v jeho nabídce nalézt hned několik modelů, které se do kategorie s hranicí 20 tisíc vejdou. K dostání jsou i starší modely přehrávačů z minulého roku.

DAV-EA20
Cena: 12 990,-
www.sony.cz
Tento systém je žhavou novinkou, ale v obchodech ho jen tak nenajdete, protože je určen do speciálních akcí partnerů Sony. Kompletní technické specifikace se nám na internetu nepodařilo nalézt. Základní údaje jsou uvedeny v katalogu produktů na www.sony.cz. K dostání je kupříkladu v síti prodejen Elvia Pro nebo na různých e-shopech. Jedná se o jeden z nejlevnějších systémů Sony (pokud nepočítáme zlevněné modely z loňského roku, které jsou v doprodeji), umí přehrávat MP3 i JPEG CD, s pálenými DVD si poradí také (+ i -). Je určen do menších místností a k poslechu hudby je méně vhodný. Na druhou stranu je ale jeho cena velice příznivá, zvláště když vezmeme v potaz technickou vyspělost.

Sony DAV-EA20

DAV-SA30
Cena: 15 990,-
Technické specifikace
Elegantní systém s pěkným designem, který zaujme nejen oválným displejem, ale i podporou JPEG CD, MP3 CD, SACD a SVCD. Poměrně malé reproduktory stačí do menšího obývacího pokoje, ale ve větších prostorech budou určitě ztraceny. V nitru přehrávače se nachází digitální šestikanálový zesilovač S-master, který je chloubou Sony a získal mimo jiné prestižní ocenění EISA.

HTP-1100
Cena: 17 990,-
Technické specifikace
Systém se skládá ze dvou jinak zvlášť prodávaných částí, první částí jsou reproduktory (250W) s receiverem HTSL40 a druhou DVD přehrávač DVP-NS330. Tento systém je určen náročnějším zákazníkům, kteří vyžadují více funkcí a nastavení. DVD přehrávač nepřehrává JPEG CD, s ostatními formáty včetně MP3 a SVCD si poradí. Tuto sestavu můžeme opět doporučit pouze do menších místností.

HTP-3100
Cena: 18 990 ,-
Technické specifikace 
Tento systém je složen z AV receiveru a reproduktorů HT-DDW750 a přehrávače DVP-NS330. Reproduktory se subwooferem jsou oproti HTSL40 výkonnější (500W). Výkonnostní rozdíl je opravdu znatelný a cenový rozdíl není takový, tudíž se vyplatí si připlatit. Přehrávač je totožný.

 

JVC
Kontakt: www.jvc.cz
Světově proslulý výrobce spotřební elektroniky se orientuje spíše na systémy vyšší střední třídy a tak většina jeho nabídky přesahuje hranici 20 tisíc. Jediným systémem pod touto hranicí je…

TH-A35R
Cena: 14 990,-
Technické specifikace
Tento poměrně klasicky koncipovaný systém s malými reproduktory sice nijak neoslní designem, ale jeho funkce jsou v této kategorii zajímavé. Přečte jak MP3, tak JPEG CD, dále umí DVD-R, SVCD i VCD. Je vybaven dekodéry DD, DTS i DPL II. Jeho celkový výkon je 325W.

JVC TH-A35R

Panasonic
Kontakt: www.panasonic.cz
Druhým japonským gigantem, který se snaží dostat svůj kus koláče z trhu, je společnost Panasonic. V jeho nabídce naleznete jak modely nižší třídy nepřesahující cenu 15 tisíc, tak dražší komplety s cenovkou dosahující magické hranice 50 tisíc.

SC-MT1
Cena: 14 995,-
Technické specifikace 
V této kategorii patří SC-MT1 mezi nejelegantnější systémy. Přístroj se může pochlubit nejen přehrávání DVD-audio, ale i podporou DVD-RAM médií. Přečte však i DVD-/+RW, to z něho činí velice univerzální produkt. Kromě MP3 je oficiálně podporována hudba komprimovaná ve WMA. Jediné, co schází, je podpora JPEG CD.

Panasonic SC-MT1

SC-HT500E-S
Cena: 16 995,-
Technické specifikace 
Pokud si připlatíte dva tisíce a koupíte tento model, získáte o 100 W větší výkon a ultratenký DVD přehrávač. Reproduktory jsou podobného designu, ale o něco větší. Tento systém také disponuje technologií, která zvýrazňuje hloubky a dialogy. Formáty podporuje stejné jako model SC-MT1.


SC-HT850
Cena: 19 995,-
Technické specifikace
Za cenu téměř 20 tisíc je nabízen tento model, jehož celkový výkon je 600 W, přičemž jeho přední a zadní reprosoustavy jsou dvoupásmové a tvoří je v úvodním článku popisované stojany. Podpora formátů je stejná jako u obou předchozích modelů.

 

Philips
Kontakt: www.philips.cz
Nizozemský výrobce má ve své nabídce celou řadu systémů pro domácí kino. Philips u všech sází na robustní reproduktory a subwoofer, což ho odlišuje od většiny ostatních výrobců, kteří se snaží spíše miniaturizovat. České stránky jsou bohužel neaktualizované a jejich obsah neodpovídá nabídce na trhu. Z katalogu společnosti jsme vybrali následující systém.

MX3800
Cena: 16 990,-
Technické specifikace  (link vede na dokument v PDF, který má 4 MB – produkt bohužel na oficiálních stránkách není)
Systém patří do levnější kategorie, přesto se vyznačuje výkonem 350 W a subwooferem s technologií wOOx. Samozřejmostí je podpora MP3, ale podle dostupných informací systém nepřehrává JPEG CD. Nepotěší také to, že nemá DPL II dekodér. Jedná se o loňský model a tak se nelze divit, že je lehce technologicky pozadu.

 

LG
Kontakt: www.lgecz.cz
Společnost LG vyrábí kromě všech možných DVD přehrávačů, vypalovaček, mobilů a jiných vymožeností moderní civilizace i domácí kina.

LH-D 6230
Cena: 9 990,-
Technické specifikace 
Velice zajímavým systémem v nabídce této společnosti je tento levný model, který dokáže přehrávat snad všechny formáty CD a DVD (kromě DVD-RAM), na které si vzpomenete – dokonce si poradí i s Kodakt Photo CD. Nižší cena ale znamená určitou daň za výkon, který je pouhých 140 W. Reproduktory jsou také malinkaté.

LG LH-D 6230

Samsung
Kontakt: www.samsung.com
Korejský specialista na tenké displeje a mobilní telefony soustředí svou pozornost i do oblasti spotřební elektroniky. V jeho nabídce můžete nalézt čtyři domácí kina, všechna patří do této kategorie. České stránky Samsung bohužel nefungují a tak vás odkazujeme na mezinárodní web. Specifikace k produktům naleznete zde (dokument je ve formátu PDF a má 100 K).

HT-DB120
Cena: 9 990 ,-
Hodně muziky za málo peněz, i tak by se dal pár slovy popsat tento velmi levný, ale elegantní systém. Vyznačuje se podporou MP3 a obou nejrozšířenějších formátů nahrávatelného DVD. JPEG na něm však nepřehrajete. Celkový výstupní výkon je 200W, tudíž se hodí spíše do menších místností. Samozřejmostí je integrace tuneru s RDS stejně jako u všech ostatních modelů.

HT-DB300
Cena: 14 990,-
O 150W větší výkon vám nabízí tento model, který je jinak velice podobný předchozímu.

HT-DB750
Cena: 19 990,-
Tento výkonný systém (530W) má oproti předchozím větší reproduktory a podporuje čtení JPEG fotek z CD.

Samsung HT-DB750

Thomson
Kontakt: www.thomson.cz
Společnost Thomson snad není třeba moc představovat. Francouzský výrobce spotřební elektroniky je na našem trhu poměrně populární. V jeho nabídce naleznete dva levné systémy domácího kina.

DPL 909VD
Cena: 12 990,-
Technické specifikace 
Za velice příjemnou cenu můžete koupit nejnižší model v řadě domácích kin Scenium. I přes poměrně nízkou cenu je tento systém technologicky vyspělý – přehraje vypálená DVD (+ i -), ale také SVCD, VCD a JPEG CD. Jeho celkový výkon je 200W. Pozor! Tento přehrávač nemá DPL II.

Thomson DPL-909VD

DPL950VD
Cena: 15 999,-
Technické specifikace
Výkonnějším systémem je DPL950VD (300W), který překvapivě neumí přehrávat JPEG fotografie. Na druhou stranu zase disponuje dekodérem DPL II.

 

Pioneer
Kontakt: pioneer.hifimarket.cz
Ze země vycházejícího slunce se na nás usmívá další světoznámá značka. Pioneer se soustředí především na výrobu dražších a luxusnějších produktů. V jeho nabídce nalezneme hned čtyři domácí kina, ale pouze jedno stojí méně, než 20 tisíc.

DCS-313 Tip Technetu
15 990,-
Technické specifikace
Velice elegantní přehrávač trošku kazí obyčejnější reproduktorové boxy, tento nedostatek však vynahrazuje tento skvost svými parametry. Jeho celkový výkon je rovných 450 W, poradí si s MP3 i WMA, přehraje JPEG CD i oba formáty zapisovatelného DVD (+ i -). Tento si systém se hodí i do velkých místností.

Pioneer DCS-313

Toshiba
Kontakt: www.toshiba.cz
Světový gigant domácím kinům moc nehoví, alespoň ne provedením all-in-one. K dostání jsou tři systémy, z nichž jeden považujeme za opravdu zajímavý.

SD-43HK
Cena: 14 490,-
Technické specifikace
Tento elegantně vzhlížející systém je opravdovým překvapením, protože zvládne přehrát jak MP3, tak WMA a poradí si i s JPEG CD. Plus i minus formáty DVD mu také nejsou cizí. Tento systém je vhodnější do menších místností.

Toshiba SD-43HK

Kenwood
Kontakt: www.kenwood.cz
Kenwood je značka, kterou bude znát určitě většina řidičů, protože tato firma se specializuje na výrobu audio a video zařízení do automobilů. Okrajově se však věnuje i jiným oblastem včetně výroby domácích kin. V katalogu Kenwood se nachází pouze jeden model.

DVT-6200
Cena: 13 990,-
Technické specifikace
Jediný zástupce kompletních systémů Kenwood se skládá z velice pěkně provedeného DVD přehrávače se zesilovačem, beden v klasickém provedení a subwooferu. Celkový výkon systému je 375W, přičemž samotný subwoofer má 100 W. Kenwood přehraje pálená DVD (+ i -), JPEG CD i MP3. Podporováno je i SVCD.

Kenwood DVT-6200

 

Shrnutí
Je vidět, že lze na našem trhu koupit skutečně nepřeberné množství systémů, čímž se samozřejmě stává výběr toho pravého složitější. I přestože se v tomto článku nachází velké množství systémů, nepodařilo se nám, ani to nebyl účel, vypsat všechny systémy, které lze koupit. Mezi další značky, které můžete spatřit, patří kupříkladu AIWA, Finlux, Akai, Yamaha, Sherwood a další. Nesnažíme se ani produkty příliš hodnotit, proto zde ve shrnutí nečekejte jmenování vítěze. Tento přehled jsme pro vás připravili, abyste se lépe zorientovali v jednotlivých nabídkách a nemuseli trávit hodiny na internetu či v obchodech. Ve třetí a současně poslední části tohoto seriálu se podíváme na dražší a luxusnější systémy.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Virtuální realita v podobě HoloLens chce být každodenním pomocníkem.
Připravte se na mixovanou realitu ve Windows. Přijde v polovině října

S příchodem podzimního vylepšení Windows 10 bude systém plně podporovat mixovanou realitu. Firmy se již na ni plně připravují a při startu za necelé dva týdny...  celý článek

Říjnové novinky společnosti Google
Nový reproduktor Google je jako koblížek. Notebook to umí s perem

Google Home má novou malou barevnou a velkou hi-fi verzi. Nový notebook s Chrome OS je přetáčecí a podporuje digitální pero. K tomu firma ukázala vlastní...  celý článek

Nývlt Václav: Asus ROG Zephyrus
První Max-Q notebook vysune po odklopení displeje podvozek

První notebooky s koncepcí Max-Q od Nvidie míří na český trh. První bude Asus/ROG Zephyrus, hned po něm Acer Triton 700. Oba překvapí tichým chodem při...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.