Vybíráme ty nejlepší aplikace pro iPad, které stojí za to stáhnout

aktualizováno 
Pokud něco stojí za masovým úspěchem tabletů, pak jsou to aplikace. Tisíce aplikací. Vyznat se v té hromadě ale není nijak jednoduché a na pokusničení nemá každý nervy, ani čas. V novém seriálu vám představíme aplikace, které by ve vašem iPadu neměly chybět.

Aplikace pro iPad | foto: screenshot Technet.cz

Pulse: Všechy zprávy jako na dlani

Při slovním spojení "RSS čtečka" se asi většina čtenářů rozzívá tak, že si bude muset čelist zavřít ručně. V případě Pulse by to však byla reakce zcela nepatřičná.

Program nabízí stovky časopisů, blogů a dalších RSS kanálů, k jejichž odběru se můžete přihlásit. Vše je tematicky katalogizováno, přidat si můžete samozřejmě ručně i další zdroje.

Aplikace pro iPad - Pulse

Program pak vytvoří vodorovné pásy zpráv pro každý kanál, zpravidla zobrazí nadpis článku a fotografii, případně nadpis a úvod. Pásů můžete mít pod sebou prakticky libovolný počet a tak máte aktuální články a příspěvky ze všech svých oblíbených webů na jedné stránce, prohlížitelné dotykem prstu.

TuneIn Radio: Hudební cestování z pohodlí gauče

Zajímá vás, co zrovna hrají rádia v Dominikánské Republice, nebo na Madagaskaru? Aplikace TuneIn rádio je vybavena katalogem padesáti tisíc rozhlasovách stanic, ve kterých můžete vybírat prstem na mapě a jejich internetové streamy si přímo pouštět.

Na mapě si vyberete "špendlík", který je vždy zabodnutý do některého města. Tím rozbalíte seznam rozhlasových stanic, které z daného místa vysílají a mají i internetové vysílání. Dalším kliknutím stanici spustíte. V placené verzi můžete vysílání i nahrávat.

Aplikace pro iPad - TuneIn Radio

Nechybí usínací režim "sleep" a také možnost buzení konkrétní stanicí. 

iVysílání: skvěle zpracovaný archiv České televize

Kompletní archiv pořadů české televize, který je dostupný přes internetový portál České televize iVysílání, nyní můžete přehrávat i pomocí šikovné aplikace. Pořady můžete vybírat z abecedního seznamu, nebo chronologického výpisu podle data vysílání.  

Aplikace pro iPad - iVysilani

U seriálů je k dispozici nabídka dalších dílů pořadu, můžete vytvářet vlastní playlisty, případně video nasdílet prostřednictvím sociálních sítí, nebo e-mailu.

Video samozřejmě může běžet i v celoobrazovkovém režimu. 

The Weather Channel: předpovědi počasí pro celý svět

Jaké je kde aktuálně počasí? A jak tam bude zítra, nebo pozítří? Můžete si vytvořit seznam míst na zemi, u kterých vás počasí zajímá a pak mezi těmito předpověďmi rychle přepínat. Hodit se mohou radarové snímky graficky znázorňující srážky, mraky, teplotu, UV index, nebo úhrn srážek (voda, sníh) za posledních 24 hodin.

Aplikace pro iPad - The Weather Channel

Podívat se můžete i na videopředpovědi počasí a související reportáže a listovat tweety z kolekce TWC - napříkld Hurricane Central.

Planetary: hudební přehrávač s hodně zvláštním rozhraním

Zatímco ostatní aplikace lze směle označit jako praktické, Planetary je rozhodně naprosto nepraktická. Nelze ji však upřít nápaditost.

Vždy po startu několik sekund analyzuje vaši hudební knihovnu a vytvoří z ní takzvané galaxie. Vy pak hudební sbírkou procházíte jako vesmírem - alba jsou planety a jednotlivé skladby jejich měsíce.   

Aplikace pro iPad - Planetary

Řazení probíhá dle prvních písmen interpretů, více možností aplikace nenabízí. Vybírat se ale můžete z několika režimů pohybů v hudebním vesmíru, včetně využití gyroskopu iPadu.

FlipBoard: vytěží ze sociálních sítí maximum

Postují vaši přátelé na Facebooku nebo Twitteru hodně odkazů na zajímavé články a blogy? Jedna ze situací, kdy FlipBoard oceníte. Jednou z jeho funkcí je, že načte odkazované stránky a z úvodního obrázku a prvních odstavců vytvoří "poutací články" a poskládá je do layoutu nápadně připomínajícího noviny. Kliknutím na titulek se pak přenesete na celou verzi článku. Samozřejmě, mix je okořeněn i běžnými statusy přátel.

Původní verze Flipboardu pro iPad. Lišta s vyhledáváním zdrojů a klíčovými...

Můžete se také vytvořit (nebo jen použít předdefinované) skupiny informačních zdrojů, z nových článků FlipBoard poskládá podobnou mozaiku, jako ze sociálních sítí. V tu chvíli se však funkcí hodně blíží aplikaci Pulse - je jen na vás, která vám bude vyhovovat více. V redakci jsme se shodli na Pulse. Ale nainstalované mámě obě.

Jaké jsou vaše oblíbené aplikace pro iPad?

Podělte se s námi v diskuzi, jaké aplikace rádi používáte? Nejzajímavější připojíme do dalších dílů seriálu.

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Zemětřesení v Česku hlídá nová aplikace Geofyzikálního ústavu

Screenshot z aplikace SeisLok

Nová mobilní aplikace SeisLok od odborníků z Geofyzikálního ústavu AV ČR umožní sledovat aktuální zemětřesení v...

Aplikace: bezpečné připojení k internetu i šikovná správa souborů

Tablet pro práci i zábavu

Hned dvě aplikace pro tablety z dnešního přehledu se zaměřují na ochranu internetového připojení přes domácí i veřejné...

Tipy pro Windows 10: připojení k neviditelné wi-fi nebo rychlejší start

Tipy a triky pro Windows 10

Vyzkoušejte novou funkci pro rychlé sdílení fotografií a videí. Ukážeme také, jak se připojit k neviditelné wi-fi síti,...

Najdete na iDNES.cz