Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vychutnejte si olympiádu naplno. Nejlevnější set-top boxy na trhu

aktualizováno 
Dnes začínají v Turíně XX. Zimní olympijské hry. Česká televize při té příležitosti zahájila vysílání nového sportovního kanálu ČT4 sport, který můžete sledovat zdarma prostředním pozemního digitálního vysílání. Jaké existují na trhu nejlevnější přijímače digitální televize?

Zejména pro příznivce zimních sportů se přijímač digitální televize stane na příštích několik týdnů nepostradatelným partnerem. Dnes ráno totiž začal vysílat nový sportovní kanál České televize - ČT4 Sport. Osmnáct hodin denně na něm budete moci sledovat přímé přenosy a záznamy sportovních klání z dějiště zimních Olympijských her v italském Turíně. Zdarma tento kanál naladíte pouze pomocí takzvaného set-top boxu (DVB-T tuneru), který jednoduše připojíte k téměř jakékoliv obyčejné televizi. Pokud nejste v dosahu digitálního signálu, nebo se vám nechce investovat do speciálního přijímače, můžete využít některého ze základních programových balíčků kabelových televizí, které mají ČT4 Sport ve své nabídce.

Dražší set-top boxy umožňují předem nastavit záznam požadovaného pořadu, který si jednoduše vyberete z programové nabídky. Za tímto účelem jsou vybaveny pevným diskem a jejich cena začíná na sedmi tisících korunách. Pro příjem všech programů ze současné televizní nabídky vám však postačí i ten nejlevnější digitální přijímač za necelé dva tisíce korun. Oproti klasické televizi, nabízí ta digitální téměř luxusní služby. Ke každému programu jsou k dispozici údaje o délce jeho trvání a stručný obsah děje. Přímo na obrazovce si můžete přečíst programovou nabídku na příštích sedm dní.

Již teď mají uživatelé digitální televize větší výběr programů než ti, kteří ještě stále přijímají analogové vysílání. Kromě čtyř kanálů České televize (ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport), stanic Prima a Nova, jsou to to hudební televize Óčko, teleshopingový kanál Top a televize 24CZ. Počet stanic samozřejmě neustále roste. Součástí DVB-T vysílání je i šíření signálu rozhlasových stanic.

Jaké jsou nejlevnější přijímače digitální televize na trhu?

   

 

CYBERHOME CH-DVT 1010; web: www.alzasoft.cz; cena: 1 843,31 Kč

Jednoduchý set-top box, který v kompaktním těle nabízí vše, co potřebujete ke sledování digitální televize. Přístroj se vyznačuje jednoduchým nastavením s automatickým nebo manuálním vyhledáváním kanálů, snadným ovládáním a podporou elektronického programového průvodce (EPG). Pro nalezené televizní a rozhlasové kanály máte k dispozici 500 pozic.

Pro připojení přístroj nabízí anténní vstup a výstup, výstup SCART, analogový audio výstup stereo, digitální koaxiální audio výstup a servisní RS-232 port pro update firmwaru. Zásadní předností tohoto set-top boxu je velice příznivá cena.

YAMADA DTV-1300; web: www.umax.cz; cena: 1 903 Kč

Cenově dostupný set-top box s MPEG2 dekodérem. Nabízí podporou až 600 kanálů, které můžete vyhledávat automaticky nebo manuálně, a sedmidenního elektronického programu TV a rádií (EPG). Ve výbavě nechybí ani teletext. Mezi jazyky menu bohužel chybí čeština. Musíte si vybrat mezi němčinou, francouzštinou, angličtinou a španělštinou.

Pro připojení je vybaven anténním vstupem a výstupem, digitálním audio výstupem (koax), vstupem a výstupem SCART a sériovým portem, přes který je možné aktualizovat firmware přístroje.

Koscom DTR 4000; web: www.dvbtshop.net; cena: 2080 Kč

Cenově výhodný a spolehlivý set-top box, který díky tuneru Philips nabízí velmi dobrou citlivost, kterou oceníte v místech s horším příjmem. Díky kompletnímu počeštění nebudete mít s jeho ovládáním žádné problémy. Z jeho vlastností můžeme zmínit elektronický programový průvodce (EPG), český teletext, devítimístný časovač, pauza, zoom, sleep a přepínání zvuku L/R/STEREO. Díky externímu 12V napájení můžete přístroj používat třeba i v autě.

V příslušenství naleznete kromě dálkového ovladače a síťového adaptéru i stojánek pro vertikální umístění. Pro připojení nabízí anténní vstup a výstup, SCART a konektor RS-232C pro aktualizaci firmwaru.

H&B TVNT-288; web: www.agen.cz; cena: 2 249 Kč

Kvalitní set-top box, který nabízí jednoduché ovládání pomocí přehledného OSD menu v češtině. K pohodlné obsluze přispívá i LCD displej, který není v této cenové kategorii standardem. Přístroj nabízí elektronický programový průvodce (EPG), teletext v češtině, přepínání zvuku, dětský zámek a dvě jednoduché hry (Tetris a Gobang).

Pro připojení je vybaven anténním vstupem a výstupem, dvěma výstupy SCART, analogovým audio stereo výstupem, digitálním optickým výstupem a konektorem RS-232 pro update firmwaru.

TechniSat DIGIPAL 2; web: www.digiset.cz; cena: 2 406 Kč

Malý, ale plně vybavený set-top box, který poskytuje kvalitní obraz a zvuk. Umožňuje uložit do paměti až 4 000 stanic, jejichž číslo se zobrazuje na dobře čitelném čtyřmístném LCD displeji. Z dalších vlastností můžeme zmínit elektronický programový průvodce (EPG) nebo teletext s pamětí na 800 stran.

Specialitou tohoto přístroje je funkce "Twin operation", která umožňuje ovládat dva DigiPal 2 set-top boxy jedním dálkovým ovládáním (to je nutné dokoupit zvlášť). Druhý set-top box můžete připojit např. k videorekordéru.

Golden Interstar DSR 8100 Premium; web: www.vltava2000.cz/set-top-box; cena: 2 650 Kč

Kvalitní set-top box nadupaný funkcemi, který je kompletně počeštěný. Má nejen české menu, ale podporuje češtinu i v elektronickém programovém průvodci (EPG). Jeho dalšími přednostmi je velice citlivý tuner a jednoduchá a rychlá instalace.

Šikovnými funkcemi je automatické zapamatování posledního programu, automatické zapnutí v nastavený čas (20x timer), Multi-picture (4, 9 10, 13 nebo 16 programů najednou), zastavení obrazu (Still) a časovač vypnutí (Sleep) 120, 90, 60, 30, 20, 10 minut.

STRONG SRT 5150; web: doubekasyn.cz; cena: 2 990 Kč

Elegantní černý set-top box s dobře čitelným displejem. Disponuje kapacitou paměti pro 1 000 televizních a rádiových kanálů. Umožňuje nastavit si čtyři samostatné seznamy oblíbených pořadů a v jeho výbavě nechybí elektronický programový průvodce (EPG).

Šikovnou funkcí je rodičovský zámek pro menu, které je v češtině, a vybrané TV kanály. Pokud byste se nudili můžete si zahrát jednu jednoduchých her (Tetris, Snake, Sokoban).

 
O tom jak dostávat aktuální informace z olympiády přímo do mobilu a kolik vás to bude stát, si přěčtěte na Mobil.cz v článku: Olympiáda začíná, připravte si peněženky

Přečtěte si také:

 • Dnes v noci se rozjíždí ČT 4 Sport. Naladíte ji?
 • Nekonečný příběh novely zákona o rozhlasovém a TV vysílání pokračuje
 • Olympiádu si na internetu nepustíte
 • Olympiáda vyprázdnila sklady s přijímači na digi TV
 • Dnešní televize skončí možná již za čtyři roky
 • CDG otestuje DVB-T televizi v moderním formátu MPEG4
 • ČTc uvažuje o digi TV v MPEG4, nejsou však přijímače
 • ČTÚ hledá sexy datum pro ukončení analogového vysílání
 • Digitální televize již opustila kolébku. Bude letošek v této oblasti revoluční?
 • Diváci v Brně dostali k Vánocům digitální televizi
 • Nabídka digitálních kanálů se od ledna zvětší
 • Co musí Ježíšek vědět o digitální televizi


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Pozor na lákavé výprodeje televizorů, ty bez DVB-T2 HEVC se nevyplatí

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Český telekomunikační úřad vydal výzvu k obezřetnosti při nákupu nového televizoru. Ve vánočních akcích a povánočních...

  Přišli jste o pohádky a kulturu? Poradíme, jak znovu naladit ČT :D a ČT art

  Kanál ČT :D/art nově naladíte v HD v DVB-T2.

  V souvislosti s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 začínají změny. Některé televizní kanály se budou přesouvat,...

  Signál nového pozemního TV vysílání už pokrývá přes 97 % obyvatel

  Mapa předpokládaného pokrytí signálem DVB-T2 televize v prvním čtvrtletí 2018.

  Poslední spuštěné vysílače pro novou pozemní digitální televizi DVB-T2 přinesly signál části severních Čech a zlínském...

  Najdete na iDNES.cz