Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vydolujte písničky z internetového rozhlasového vysílání

aktualizováno 
Chcete si nahrát písničku z internetového rádia, ale nevíte, jaký program zvolit? Kdybyste jen mohli vypátrat adresu internetového vysílání, tak by to bylo jistě lehčí. Stačilo by ji zadat do rekordéru a bylo by. Nechte všechny tyto starosti na dnešních aplikacích.
Rádio, radiopřijímač

Rádio, radiopřijímač | foto: Profimedia.cz

V dnešním přehledu jsme pro vás připravili širokou škálu aplikací pro ukládání hudebního datového toku. Většina z nich, a to různými způsoby, dokáže uložit streamovaná data z internetu na váš pevný disk. Některé z nich pracují jako zásuvné moduly do různých softwarových přehrávačů, ale většina funguje jako samostatná aplikace.

Jsou ale případy, kdy internetové vysílání ani při nejlepší vůli nejde uložit přímo. Na řadu tak přicházejí programy, které dokáží nahrávat signál přehrávaný v reálném čase zvukovou kartou. Takových utilit je velké množství, každá má své pro a proti, některé jsou zdarma, za jiné se platí. My vám některé z nich představíme.

Pokud se nyní ptáte, co potřebujete k tomu, abyste mohli zaznamenávat zvuk procházející z počítače, odpověď je jednoduchá. Musíte vlastnit takovou zvukovou kartu, která je plně duplexní, tedy umí přehrávat a nahrávat současně a zároveň je schopna samplovat výstup ze svého vlastního mixeru. V současné době už asi nenajdeme na trhu hardware, který by tento úkol nezvládl. Takže by u novějšího PC neměl nastat žádný problém.

StreamRipper 1.61 – freeware
Jednoduchá, ale užitečná utilita StreamRipper existuje ve dvou mutacích. A to jako samostatná aplikace a jako zásuvný modul pro WinAmp. Zásuvný modul pro WinAmp 5.x, který monitoruje příjem internetového rozhlasu a ukládá signál bez ztráty signálu do MP3 souborů, vám nabízíme ke stažení. Program dokáže v kompatibilním streamu rozpoznat názvy skladeb a ukládat každou do zvláštního souboru.

 • Stahujte na této adrese (837 KB).


  ASFRecorder 1.1 – freeware

  Jednoduchý program pro ukládání streamovaného zvuku a videa ve formátu Windows Media v protokolech HTTP a MMS. Pomůže (skoro) všude tam, kde je známa buď přímá adresa streamu nebo řídícího ASX souboru. Aplikace podporuje protokoly HTTP a MMS. Nastavení je velice jednoduché: pouze zadání adresy proxy serveru a (od)asociování přípony ASX. Vývoj aplikace skončil, neexistuje podpůrná stránka a smazáno bylo také diskuzní fórum.

 • Stahujte na této adrese (375 KB).


  StreamBox VCR 1.0 – freeware

  StreamBox VCR je jednou z utilit pro ukládání internetového vysílání a i multimediálních streamů v různých formátech. Nástrahami zprovoznění provede uživatele poměrně podrobná nápověda. Ačkoliv program vyhlíží stroze a uživatelsky nepříjemně, jeho ovládání je jednoduché. Preference jsou skryté v menu View, nebo je lze vyvolat stiskem ozubeného kola na ikonové liště. Nastavit lze klasicky cílovou cestu, proxy, způsob práce s protokoly, rychlost sítě a například maximální počet naráz stahovaných streamů. Pokud znáte adresu klipu, lze jej jednoduše přidat ke zpracování stiskem ikony se symbolem zeměkoule a znaménkem plus.

 • Stahujte na této adrese (4,1 MB).


  Audacity Portable 1.2 – freeware

  Audacity Portable je nástroj pro editaci a nahrávání multimediálních audio souborů Ogg Vorbis, MP3 a WAV. Program se nemusí instalovat a je vhodný k použití na USB klíčenkách, iPodech a dalších přenosných zařízeních. Audio soubory lze stříhat, mixovat, kopírovat atd.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).


  MP3myMP3 Recorder 2.0 – freeware

  Aplikace pro nahrávání streamovaného vysílání internetových rádií do MP3 nebo WAV souborů. Nahrávat lze ale i například z mikrofonu a ostatních audio vstupů.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  MediaRecorder 1.1 – freeware

  Aplikace umožňující nahrávání z internetových rozhlasových a televizních stanic. Záznam je prováděn do souborů MP3 nebo MPEG. Nahrávání je možno provádět i automaticky v předem nastavenou dobu.

 • Stahujte na této adrese (388 KB).


  RipCast Streaming Audio Ripper 1.9 – freeware/shareware

  Jeden z nejlepších softwarových nástrojů pro ukládání hudebního internetového vysílání. Běží samostatně, nezávisle na WinAmpu či jiném přehrávači. Dokáže pracovat s několika servery naráz, stopy lze dělit do jednotlivých MP3 souborů. Před ostrým startem je třeba navolit několik nezbytných parametrů: zda dělit skladby do jednotlivých souborů či je ponechat v jedné MP3ce, vkládání ID3 tagů do stažených skladeb, maximální čas nahrávání, nastavení cílového adresáře, asociování přípon M3U a PLS, buffering, proxy pro přístup k internetu a některé další funkce. Neregistrovaná verze RipCast Ripperu je omezena maximálně dvěma současně běžícími servery a 30 MB uložených dat během jednoho spuštění programu. Existuje však i free verze, která nemá tolik funkcí.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).


  Windows Media Recorder 5 – shareware
   
  Utilita pro grabování zvukových a obrazových streamů ve formátu Windows Media Audio a Video. Integruje se do přehrávače Windows Media Player a ukládá na pevný disk data, která jím procházejí. Jednoduše zapnete tento program a nahráváte. Aplikace podporuje všechny populární formáty. Po spuštění proběhne konfigurace nastavení sítě a přehrávače na HTTP/TCP přenos, zadáte cílový adresář, maximální rychlost linky, komunikační port a několik dalších položek. Dokáže přímo stahovat streamy v protokolu MMS. Ve zkušební verzi můžete nahrát 10 minut záznamu.

 • Stahujte na této adrese (3,2 MB).


  WM Recorder 11 – shareware

  Profesionální nahrávání Windows Media stream video a audio klipů z internetu a jejich následné ukládání na disk (WMA, WMV, ASF, ASX, MPEG, AVI, WAV, RM, RA, FLV, MP3, MOV). Program má velice snadné ovládání. Umožňuje nastavit stahování na několik dní předem, obnovit přerušené stahování, ochranu souborů heslem nebo stahování několika stream souborů najednou. Ve zkušební verzi můžete nahrát maximálně 2 minuty záznamu.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).


  Advanced MP3/WMA Recorder 6.5 – shareware

  Harddiskový rekordér s realtime kódováním signálu z externích zdrojů (CD, kazeta, LP, mikrofon) do formátů MP3, WMA, může ukládat i do standardního WAVu. Umí také zaznamenávat zvuk z mixéru zvukové karty, díky čemuž lze nahrávat např. internetová rádia, softwarových přehrávačů (Winamp, Real, Windows Media Player, Quick Time...), DVD apod. Obsahuje filtr pro odstranění šumu z nahrávaného signálu v reálném čase.

 • Stahujte na této adrese (3,7 MB).


  Web Stream Recorder Pro 1.6 – trial

  Program umožňující ukládání přicházejících multimediálních datových streamů z internetu či sítě. Dokáže zaznamenat hudbu, video, rozhlasové vysílání. Takto uložená data lze kdykoliv přehrát. Vyřeší za vás dva hlavní problémy spojené s pokusy o uložení datových streamů – nalezení adresy zdroje vysílání a samotné uložení streamu na disk. Program dokáže ukládat Windows Media Audio, Video streamy (soubory s příponou ASF, WMA, WMV, WMX, NSC, WAX) a Shoutcast streamy (MP3).

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Najdete na iDNES.cz