Výherce myši Logitech. Co vám chybí ve spotřební elektronice?

  9:00aktualizováno  9:00
Před měsícem jsme vás vyzvali, abyste nám napsali, co vám ve spotřební elektronice chybí, po jakém zařízení či funkci nejvíce toužíte. Vyhlašujeme vítěze myši a vín.

Výherce dostane tuto myšku

Redakcí nám prochází veliké množství různé spotřební elektroniky a žhavých novinek, čas od času se však nemůžeme ubránit dojmu že výrobci přání zákazníků neposlouchají, naše recenze nečtou a tak stále opakují stejné chyby a nepřináší takové inovace, jaké bychom ocenili.

Z reakcí čtenářů však máme pocit trochu odlišný - můžeme je rozdělit do několika základních kategorií. První spočívá v tom, že je pisatel spokojen s tím, co je, ale ocenil by více nových technologií. Jakýchkoli, hlavně musí být nové, neokoukané a progresivní. To vyjadřuje přirozenou (především chlapskou) touhu hrát si s novými věcmi a také se trochu vytahovat před okolím. Proto myslím, že například o první dostupnější notebooky s OLED displeji bude rychle postaráno.

Druhá kategorie je definována především tím, že touží po něčem, co již na trhu je, ale nesetkali se s tím (ani osobně, ani zprostředkovaně). Z toho plyne závěr především pro nás - pomůže nám to s volbou dalších témat, ve kterých čtenáře s těmito zařízeními a funkcemi seznámíme.

Mnoho dalších čtenářů kladlo důraz na vysokou kvalitu za nízkou cenu, což je obecná premisa, o které výrobci samozřejmě ví. Bohužel, časteji je kladen důraz jen na slovo "cena", zatímco kvalita není rozhodující. Jiní čtenáři chtějí jen dílčí vylepšení stávající techniky a jen minimální skupina lidí chce naprosto specifikcé zařízení. (Například jeden čtenář se telefonicky ptal po zařízení s funkcí diktafonu, na kterém by záznam mohl rovnou sestříhat do finální podoby. Z postupně zachycených myšlenek tak chtěl sestříhat celou přednášku, přístroj se musel vejít do kapsy, mít jednoduchou obsluhu a cena zařízení nesměla přesáhnout 6 tisíc korun.)

Výherci myši a vín

Z došlých odpovědí jsme vybrali zajímavé a z nich poté losovali výherce. Kteří to jsou?

 1. místo: Vít Křenek
 žádá: kvalitu, dlouho životnost, ekologičnost
 vyhrává: myš a víno

"Nechci toho moc. Chci pouze kvalitní výrobky, které vydrží déle než do konce záruky. Když si připlatím za lepší a odolnější provedení, tak předpokládám, že nejen rám bude z magneziové slitiny, ale i vnitřní
mechanické součástky budou z něčeho lepšího než z plastu.

Nepotřebuju jeden univerzální stroj, který fotí, telefonuje, naviguje, posílá emaily a ještě k tomu vaří hnusné kafe. A dokonce nechci ani poslední dobou moderní "ekologická" zařízení. Není to tím, že bych kašlal na životní prostředí, ba naopak. Vždyť to co nám tvrdí výrobci je šaškárna. K čemu mi je, že ušetřím pár watů, když celé zařízení je z neekologických plastů, vydrží chvilku a pak se vyhodí? Trh se přizpůsobuje poptávce ze strany zákazníků. Copak jsem jediný, kdo chce lepší kvalitu? Nebo opravdu všichni chcete notebooky za méně než 10000? Co na tom, že je to výkonově krok o několik let zpátky? Hlavně že je to levné. A když se to za dva roky pokazí? Co na tom? Koupíte si nový. Chci toho opravdu tak moc? "

 Jen více zákazníků s podobným přístupem.

 2. místo: Radoomek
 žádá: drobný univerzální přístroj s hromadou "dockovacích" stanic rozširujících jeho určité možnosti a schopnosti 
 vyhrává: víno

"Pokud bych si mohl přát, co by mi výrobci měli dodat, tak by to bylo zařízení, které by člověk mohl mít neustále s sebou a zároveň ho mohl dle potřeby vložit do stacionárních specializovaných zařízení, které by výrazně zvýšily jeho výkon v určitém směru.

Moje představa vychází z toho, čemu se dnes říká komunikátor, který by sám o sobě byl malý přenosný s výdrží alespoň týden, který by uměl perfektně telefonovat, komunikovat, přehrávat video a hru atd, pochopitelně na svém displeji a případně přes vestavěný nebo kompatibilní projektor.

Zároveň pokud by se tento vložil do "hifi věže", tak by fungoval jako její integrální část a věž by zajistila "požadovaný" hudebný výkon do reproduktorů, dálkové ovládání, připojení kabaláží, či bezdrátem s dalšími spotřebiči apod. Dost dobře už to částečně umí iPod, ale ono by to pak mělo umět i přehrávat videa, filmy a na interní harddisk nahrávat záznam z bezpečnostních kamer v bytě a případné alerty posílat na to mobilní zařízení, atd.

Pokud by do stacionární části vložil jiný člen rodiny svůj mobilní přístroj, tak by věž najednou viděla jeho data, hudbu filmy apod a naopak, pokud by se mobilní zařízení někde jinde vložilo do stacionární části, tak by si ji customizovalo podle oblíbeného nastavení majitele. Prostě taková pohodlná automatická customizace, kde "svůj oblíbený profil" by si človek nesl s sebou v tom mobilním přístroji.

Když bych to vnesl do auta, tak by si to nadetekovalo auto, autentizovalo mě to a odemklo by mi to auto, načež by se mobilní část automaticky změnila na navigaci a připojila na autorádio a naladilo oblíbené stanice... Tak toto by se mi opravdu líbilo :-) "

Odpověď na třetím místě je velmi krátká, ale o to konkrétnější.

 3. místo: Radim Rybníkář alias Gepard
 žádá: kombinaci GPS navigace a lavinového vyhledávače
 vyhrává: víno

"Pokud vím,tak nikdo zatím nevyrábí GPS + lavinový vyhledávač v jednom.
Takže na hory zas musím tahat dvě krabičky místo jedné :-("

Výherci nechť nás prosím kontaktují e-mailem na adrese redakce@technet.cz a uvedou svoji poštovní adresu. Pohybují-li se v okolí Anděla na pražském Smíchově, mohou se pro výhru stavit osobně.Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Máte problémy s přihlášením do Facebooku? Nejste sami, je vás 90 milionů

Facebook

Společnost Facebook v pátek oznámila, že kvůli bezpečnostní chybě bylo ohroženo téměř 90 milionů účtů. Hackeři přímo...

Rodinné předplatné není pro kamarády. Spotify testuje kontrolu přes GPS

Aplikace Spotify.

Zvýhodněné rodinné předplatné on-line služeb je velmi populární, protože lze ušetřit i velkou část nákladů. Někteří...Najdete na iDNES.cz