Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyjde cestování levněji autem, vlakem či autobusem?

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás vyhledávač torrentů přímo v IE7, nástroj pro obnovu smazaných dat (a to i z poškozených jednotek) či aplikace pro správu fontů v systému, které ubírají na jeho výkonu. Nechybí však i český program, který počítá náklady na cestu autem.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - peníze, dítě, kasička | foto: Profimedia.cz

ExtraTorrent Toolbar for Internet Explorer 2.0 – freeware 
Asi netřeba nikomu sáhodlouze vysvětlovat, co jsou to torrent soubory (soubory obsahující všechny potřebné informace ke stažení toho, pro co byl torrent stvořen - obsahuje názvy souborů, jejich velikosti, odkud stahovat atd.). Pokud byste chtěli stahovat soubory přes torrent a přitom nevíte, kde je hledat, mohl by se vám hodit speciální doplněk ExtraTorrent Toolbar for Internet Explorer pro váš IE.

Ten stačí stáhnout, nainstalovat a při příštím spuštění Internet Exploreru (také verze 7) se na hlavní liště objeví zcela nová s názvem ExtraTorrent. Práce s nástrojem je jednoduchá. Ve druhém rozbalovacím menu si stačí vybrat, co chcete hledat (zda filmy, hudbu, software, ipod aplikace atd.) následně kliknete buď na tlačítko Search a začne vyhledávání, nebo můžete zvolit dvojitou šipku vpravo a vybrat, zda chcete zobrazit dnešní torrenty, či ty nejpopulárnější. Zobrazí se stránka s popisem torrentu a link pro jeho stažení. Poté kliknete ještě jednou, tentokrát na tlačítko Download a dojde k otevření okna s torrent souborem. Ten potom můžete stáhnout pomocí nějakého download torrent programu (BitSpirit apod.).

 • Stahujte na této adrese (583 KB).


  ExtraTorrent Toolbar for Internet Explorer

  TestDisk & PhotoRec 6.6– freeware
  Pomocí utility Testdisk můžete zachránit data na poškozených diskových oddílech, popřípadě odstranit chyby, které nastávají při spouštění operačního systému Windows. Přitom vůbec nezáleží na tom, jakým souborovým systémem je diskový oddíl naformátován (podporuje totiž všechny - FAT16, FAT32, NTFS a celou řadu pro Linux typických souborových systémů). Jedná se o program s anglickým rozhraním, který také dokáže s pomocí BIOSu analyzovat strukturu pevného disku a získané informace porovnává s tabulkou diskového oddílu.

  Spolu s programem Testdisk je součástí archivu i PhotoRec – utilita pro obnovení dat z přenosných datových médií, na nichž již uložená data nejdou přečíst nebo jsou nějakým způsobem poškozená. S pomocí této utility tak můžete kupříkladu zachránit digitální fotografie ze svého fotoaparátu či z paměťových karet. Rozbalte ho na disk, ze kterého nechcete obnovit data. Potom klikněte na tlačítko Analyse, čímž spustíte podrobnou analýzu vybraného disku. PhotoRec ignoruje souborový systém a rekonstrukci souborů uskuteční na základě detekce signatur jednoznačných pro daný typ daného souboru.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).
  TestDisk & PhotoRec


  FontFrenzy 1.5 – freeware

  Společně s operačním systémem Windows dostanete zdarma několik sad fontů. Pokud chcete používat další, je nutné je do počítače nainstalovat. Ty však bohužel zpomalují chod systému, protože jsou při jeho startu nahrávány do paměti a zabírají tak zbytečně místo dalším datům. Je tedy dobré čas od času provést jejich pročištění. Tento program umožňuje bezpečně odebrat fonty a uchovat v paměti jejich vzhled, takže můžete smazaná písma později obnovit. Dalšími možnostmi je ukázka nebo instalování nových fontů. Program lze používat bezplatně, ale je potřeba se do 30 dnů zaregistrovat.

 • Stahujte na této adrese (556 KB).
  FontFrenzy  Cestovatel 1.5 - freeware

  Je levnější doprava na určitou vzdálenost autem, vlakem, anebo autobusem? Tak na tuto otázku se vám bude hledat odpověď složitě. Můžete si sice jednotlivé trasy projet a v praxi si tak vyzkoušet, co kolik stojí, ale mnohem lepší bude, když zkusíte využít český produkt Cestovatel. Stačí zadat vstupní data a nechat si vše spočítat. Cestovatel totiž slouží pro výpočet nákladů na cestu. Snadno lze vypočítat počet ujetých kilometrů, spotřebu paliva nebo rozpočítat náklady na jednotlivé spolujezdce. Pokud jezdíte jednu trasu pravidelně, můžete si vypočítat vše za určité období. Dalšími funkcemi jsou připočítání mimořádných nákladů k jedné nebo více jízdám a porovnání výsledné ceny s alternativní dopravou (např. vlakem, autobusem atd.). K dispozici máte také výpočet spotřeby paliva a dojezdu. V informacích získáte přehled o národních značkách a registračních značkách platných v ČR včetně názorné mapy krajů a okresů. K produktu si můžete také stáhnout uživatelský manuál, který vám vysvětlí, co do kterých polí zadávat a jak máte výsledky číst.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (579 KB).
  Cestovatel


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz