Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vylaďte si svůj Firefox

  11:15aktualizováno  11:15
Tento týden jsme pro vás připravili plno praktických rad a testů. Pomohli jsme vám vybrat digitální foťák, MP3 přehrávač a jako posledni i další modely výhodných a kvalitních DVD přehrávačů.

Jestli nechcete promeškat žádný článek nebo aktualitu na Technet.cz, máte tři možnosti. Můžete odebírat denní přehled článků a aktualit e-mailem. Ten ve své e-mailové schránce najdete každé ráno a získáte tak přehled o aktuálních článcích a aktualitách vydaných v uplynulém dnu. A nebo si můžete zobrazit archiv vydaných článků (jsou tam i aktuality), najdete jej na této adrese.

Čtenáři, kteří chtějí být informováni o novinkách neustále, po celý den, si mohou přihlásit upozornění na nové články e-mailem. Tato zpráva vám přijde vždy nanejvýš do půl hodiny poté, co vyjde nový článek. Registrace této služby je ve vašem osobním profilu, kam se dostanete po přihlášení. A nebo si můžete přihlásit náš RSS kanál. Ten je na adrese http://technet.idnes.cz/win/day_rss.html

 

Pátek

Ceny: Zdražení procesorů AMD vynahrazuje zlevnění pamětí

03.12. - Poměrně překvapivé zdražení procesorů AMD mohlo udělat čáru přes rozpočet mnohým potencionálním kupcům. Naštěstí mohou zase něco ušetřit na paměťových modulech, takže by předvánoční nákupy neměly být ohroženy.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Svět na vašem psacím stole

03.12. - V dnešním díle našeho seriálku o hračkách a zajímavostech vám přinášíme ideálního domácího mazlíčka pro zaměstnané manažery. Nemusíte ho venčit, krmit ani dobíjet baterky. Navíc se bude báječně vyjímat na vašem psacím stole. Kromě toho zde však najdete i další zajímavosti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Microsoft vydal předčasně kritickou záplatu na prohlížeč Internet Explorer

03.12. - Vždy druhé úterý v měsíci vydává společnost Microsoft záplaty na své softwarové produkty. Nyní udělal již poněkolikáté výjimku, když mimo tento termín uveřejnil kumulativní záplatu pro svůj prohlížeč Internet Explorer. Záplata je označena stupněm kritická.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

ZDARMA: Antivirový program – AVG 7.0

03.12. - Speciální prohlížeč s označením Maxthon sice využívá jádro IE, ale přináší sebou nadstandardní funkce. Kdo však trvá na IE, může vyzkoušet speciálního manažera. Ten mu vdechne několik nových rysů. Vyzkoušet můžete kartovačku dat, či antivirový software AVG, který je pro domácí účely zdarma.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Zasoutěžíte si v zilionáři, nebo radši zkusíte štěstí s hledáním pokladu?

03.12. - S naším prvním prosincovým číslem se tradičně obeznámíte s novinkami a aktualizacemi těch nejzajímavějších her pro vaše kapesní miláčky. V rubrice Klasika zamíříme do oblasti kvizových her, ve které si připomeneme hru Zillionaire.
rubrika: Palmare

Transmeta licencuje LongRun2

03.12. - Fujitsu koupilo od Transmety velmi zajímavou technologii, ideální pro výrobu vlastních čipů. LongRun2 umožňuje měnit rychlost a spotřebu procesoru i několik set krát během vteřiny. LongRun2 tak má vyřešit dnešní problémy s vysokou spotřebou a nízkým výkonem čipů díky kontrole zbytkového proudu.
rubrika: Notebooky

Sobota

ČT chce zvýšit počet set-top-boxů a UPC zrychlilo internet

04.12. - První adventní týden jsme se vám snažili zpestřit zprávami o brněnském tvůrci virů. Dále jste se mohli dočíst o tom, že čtyři hollywoodská studia podporují HD DVD a konečně i získat nějaké praktické rady k boji se spamem.
rubrika: Prakticky

Jak čarují kouzelníci a k čemu je online porno?

04.12. - Kromě těchto zajímavých témat jsme vám přinesli i několik praktických rad, jak vybírat videokamery pro začátečníky a laiky. S ohlasem se setkal i přehled procesů, které mohou zpomalit váš počítač.
rubrika: Prakticky

Pondělí

Chcete pod stromeček nové LCD? Zkuste jej vyhrát

06.12. - Server Technet.cz vám ve spolupráci se společností Avnet Applied Computing, s.r.o. nabízí možnost vyhrát 17" LCD monitor renomované značky Eizo. Odpovídat na soutěžní otázky můžete do 12. prosince 2004.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Firefox: tunning prohlížeče

06.12. - V čem tkví kouzlo nové verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 1.0? Jednoduše řečeno: ve funkčnosti, rychlosti, jednoduchosti a také rozšiřitelnosti. Rozhodujete-li se, zda opustit MSIE, podívejte se, jak skvěle lze Firefox 1.0 rozšířit a zvýšit tak vlastní komfort při brouzdání internetem.
autor: Libor Kříž
rubrika: Software

Televize a mobily spolu mají za rok mluvit

06.12. - Výraz "bezešvý" se zatím používal hlavně pro spodní prádlo. Podle expertů z počítačových firem Microsoft, Dell, Intel a telekomunikačního operátora Orange to je pravé slůvko pro svět elektroniky v příštím roce.
rubrika: Digitální televize

I levné může být lehké

06.12. - Za sympaticky nízkou cenu přichází na trh dva nové modely notebooků Premio. Zejména model Premio 5030N není jen pozměněnou konfigurace svého předchůdce, což názorně dokazuje hlavně jeho výrazně nižší hmotnost 2,3 kg a mimo jiné třeba i 1,7 GHz procesor Pentium M.
rubrika: Notebooky

Pohodlný hardreset, evidence knih či křížovky na PDA

06.12. - Osm programů z naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst o aplikaci BatteryTimePlus, která přidá do Today obrazovky monitorovací funkce. S programem Speedy si změříte výkon svého Palmu, Fuel Record pomůže s evidencí čerpání benzínu.
rubrika: Palmare

Úterý

Jak se bránit průnikům?

07.12. - Stále více útoků z internetu využívá konkrétních chyb různých aplikací – v elektronické poště, databázi, webovém serveru atd. Klasický firewall o nedostatcích různých aplikací ve své síti v podstatě vůbec nic „netuší“. Z jeho pohledu se případný útok jeví jako legální provoz. Pro úspěšnou obranu před tímto nebezpečím se nasazují - jako druhá obranná linie - systémy detekce průniku a od loňského roku i systémy prevence průniku.
rubrika: Bezpečnost

Noste si svou bezdrátovou síť v kapse

07.12. - Bezdrátové připojení si získává stále větší popularitu. Proto jsme pro vás otestovali jsme zajímavý adaptér pro bezdrátovou síť Wi-Fi, který v rozměrech typických pro populární USB klíčenky nebízí vše, co potřebujete pro přípojení rychlostí až 54 Mbit/s.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Odinstalátory softwaru ve Windows

07.12. - Potřebujete kompletně odinstalovat z operačního systému program, ale jeho deinstalační rozhraní je poškozeno či ho vůbec nemá? Potom zkuste použít specializované nástroje, pro které je to hračka.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Muzikantem snadno a rychle

07.12. - Moderní krokový sekvencer Skale Tracker staví na základech legendárního FastTrackeru 2 a je zcela zdarma. Se Synthmakerem si můžete navrhnout postavit vlastní virtuální nástroj. Rovněž zadarmo si můžete zálohovat cédéčka do MP3/OGG s FreeRIPem. A mnoho dalších programů ještě čeká...
autor: Josef Komárek
rubrika: Software

Na co si dát pozor při výběru digitálního foťáku

07.12. - V dnešním úvodním článku nového třídílného seriálu se dočtete několik postřehů, které je dobré si uvědomit při výběru digitálního fotoaparátu. Je počet pixelů rozhodující? Čím více funkcí tím lépe? Odhalte s námi mýty digitální fotografie.
autor: Jan KužníkRoman Všetečka
rubrika: Digitál

Představení na lehko a la UMAX VisionBook 1200WXC

07.12. - Širokoúhlý krasavec s Pentiem M a hmotností 1,9 kg s logem společnosti UMAX je přesně ten notebook, na který možná čekáte. Notebook vyniká zejména dlouhou výdrží na baterie, kamerou ve víku displeje a prodává se navíc za zajímavou cenu.
rubrika: Notebooky

Programování PocketPC naruby (4/12)

07.12. - Patříte mezi uživatele PocketPC, kteří by si rádi také něco naprogramovali, řadíte se však k tzv. falešným začátečníkům? Pak právě vám je určen náš seriál věnovaný programování pro kapesní počítače s Windows Mobile. Dnešní díl věnujeme popisu ukončení aplikace.
rubrika: Palmare

Středa

Nebojte se MP3 přehrávačů. Seznamte se s nimi.

08.12. - Proč si pořídit MP3 přehrávač? Jaké má výhody oproti klasickým přenosným strojkům na hudbu? Má také nějaké nevýhody? Čím se liší harddiskový od flashového a od CD přehrávače. Přečtěte si v následujícím článku.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Vybíráme PocketPC PDA pod stromeček: cena do 10 tisíc

08.12. - Blíží se Vánoce a PDA by mohlo být jedním z dárků, který budete pro sebe či své blízké kupovat. Kapesních počítačů je však na trhu celá řada - který tedy vybrat v kategorii do 10 tisíc včetně daně?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Ideální domácí základna pro notebook: HP a Logitech v tandemu

08.12. - Díky dokovacímu řešení Expansion Base si lze konečně i notebook postavit na úroveň očí - a neničit si tak záda ani zrak. Navíc připočtěte bezdrátovou myš a klávesnici, kterou dodává pro Hewlett Packard firma Logitech. Není se příliš čemu divit, že bychom tento dok doporučili pod Vánoční stromeček.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Canon PowerShot A85 - digitální legenda v novém kabátě

08.12. - Nástupce mimořádně úspěšného modelu A70 dostal jeden megapixel navíc, větší displej, podporu přímého tisku a jiné drobnosti navíc. Má opět ambice stát se masově prodávaným digitálním kompaktním fotoaparátem. Má na to? Jak dopadl v našem testu?
rubrika: Digitál

Olympus C-460ZOOM - 4 MPix rodinný přítel na dovolenou

08.12. - Olympus je známý vysokými prodeji v ČR právě v té kategorii kompaktních digitálních fotoaparátů, ve které se nachází i model C-460ZOOM. Jedná se o cenově přijatelný přístroj s rozlišením 4 MPix, trojnásobným optickým zoomem, antireflexním displejem a ozvučenými video sekvencemi. Jak dopadl v našem testu? Pomůže mu při prodejích o Vánocích i přibalená osuška a opalovací krém?
rubrika: Digitál

Canon PowerShot A400 je velmi levný 3MP fotoaparát se zoomem

08.12. - Canon se rozhodl inovovat svou řadu fotoaparátů PowerShot Axx0 a do nového modelu přidal optický 2,2x zoom. Nyní je tedy na trhu velmi kvalitní, ale zároveň velmi levný kompakt určený pro nenáročné uživatele. Pojďme se tedy podívat, co všechno nabízí.
rubrika: Digitál

Panasonic FX7 - šperk, který se vážně naučil fotografovat

08.12. - Společnost Panasonic tentokrát vsadila na líbivý design, stabilizaci obrazu a velký 2,5" LCD displej, který zkombinovala v modelu DMC-FX7, který je k dostání i ve více barevných variantách. Pojďme se podívat jak obstál v podrobném redakčním testu.
rubrika: Digitál

HP Photosmart R507 - ultralehký kompakt pro každého?

08.12. - Z nabídky low-endů portfolia společnosti Hewlett-Packard jsme k recenzi vybrali model Photosmart R507, který disponuje rozlišením 4MP, trojnásobným optickým zoomem a kompaktním a velmi lehkým tělem. Je jeho velikost na úkor kvality? Bude stačit pro rodinné focení? To se dozvíte v našem testu.
rubrika: Digitál

Jedenáct nejlepších fotoaparátů pod stromeček se představuje

08.12. - Ve spolupráci se serverem Fotografovani.cz jsme pro vás vybrali jedenáct nejzajímavějších digitálních fotoaparátů, které lze pořídit na vánočním trhu. Pomůžeme vám vybrat ten pravý pro každého člena rodiny.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Čtvrtek

Bude v Evropě jednotný systém elektronického mýtného?

09.12. - Evropa se pokouší sjednotit elektronické systémy pro výběr mýtného a s nimi související telematické systémy v automobilech, aby byla zajištěna jejich spolupráce. Vyhraje „výběrové řízení“ na bezdrátovou komunikaci GPRS, DSRC, nebo Galileo?
rubrika: Internet

Olympus Camedia C-70Z - všestranný 7MPix v praxi

09.12. - Do redakce nám dorazil další digitální kompaktní fotoaparát s rozlišením 7MPix. Všechny současné modely s tímto rozlišením jsou si velmi podobné a tak Olympus neváhal a vybavil svůj model C-70Z bohatou výbavou obsahující 5x optický zoom, velký 2“ displej, super makro režim fungující od 2 cm a další. Jak dopadl Olympus C70 v našem testu? Jak je na tom ve srovnání s konkurencí?
rubrika: Digitál

Vybíráme PocketPC PDA pod stromeček: cena nad 10 tisíc (část I.)

09.12. - Blíží se Vánoce a PDA by mohlo být jedním z dárků, který budete pro sebe či své blízké koupit. Kapesních počítačů je však na trhu celá řada - co tedy vybrat v kategorii nad 10 tisíc včetně daně?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Prostorový zvuk pro notebooky

09.12. - Sluchátka Dynamics a Majestic jsou schopny zprostředkovat prostorový zvuk a současně být mobilní. Díky integrovanému 5.1 čipu se hodí ke každému notebooku - stačí jen USB.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Co by měl umět každý MP3 přehrávač

09.12. - Existují vlastnosti a funkce, které by měl mít každý MP3 přehrávač. Minule jsme si stručně představili jednotlivé zástupce kapesních hudebních skříněk. Dnes si řekneme něco o výhodách a nevýhodách harddiskových, flashových a CD MP3 přehrávačů.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Jak zobrazit aktuální rychlost vypalování v Neru

09.12. - V dnešním článku se mimo jiné podíváme na to, jak zjistit skutečnou rychlost vypalování CD/DVD disků v Neru. Poradíme, jak zařídit, aby se poslouchání rádia či TV ve WMP nesekalo, podíváme se na jiný způsob odebrání SP2 z Windows XP či na to, jak ZIP archív opatři heslem.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Casio Exilim EX-P700 - další 7MP kompakt v praxi

09.12. - Společnost Casio omladila svou vlajkovou loď digitálních kompaktních fotaparátů a starší model P600 osadila novým snímačem s rozlišením 7 megapixelů. Zůstává 4x optický zoom a nekompromisní design. Jak velkou změnu obrazové kvality můžeme očekávat? To jsme se pokusili zjistit v naší recenzi.
rubrika: Digitál

Ultrazoom Kodak EasyShare DX7590 s pěti megapixely v praxi

09.12. - Jako první v ČR vám můžeme s radostí nabídnout recenzi této nové kompaktní ultrazoomové digitální EVF zrcadlovky, která má kromě pěti megapixelů obrazového rozlišení ještě velký 2,2" LCD displej a kvalitní hledáček. Poradil si přístroj s velkým rozsahem zoomu? Jak dopadl v naší recenzi?
rubrika: Digitál

Chatujte pomocí SMS až do omrzení

09.12. - Dnes si představíme program, pomocí něhož můžete velmi lehce chatovat se svými přáteli za pomoci textových zpráv. Rozhovor ze svého Pocket PC Phone Edition či Smartphonu si lze následně uložit, nechybí ani populární smajlíci.
rubrika: Palmare

Pretec představuje rychlý 8GB i-Disk II

09.12. - Pretec, specialista v oboru paměťových médií představil klíčenku s rozhraním USB 2.0. Tato novinka si může co do kapacity podat ruku i s nejnovějšími dvouvrstvými přepisovatelnými médii DVD. Na rozdíl od nich se však vejde do libovolné kapsy.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Pátek

Konica Minolta DiMAGE Z3 - recenze levného ultrazoomu se stabilizací

10.12. - S napětím očekávaná novinka od společnosti Konica Minolta dorazila do naší redakce. DiMAGE Z3 je nová digitální elektronická zrcadlovka z kategorie ultrazoomů díky svému 12x optickému přiblížení, k tomu navíc přidává systém stabilizace obrazu AntiShake, rychlou odezvu a další vymoženosti. Je to tedy plnohodnotný nástupce Z2, nebo pouhé kosmetické vylepšení? Uspokojí nároky fotografů a obstojí v dnešní konkurenci?
rubrika: Digitál

Nikon D70 - amatérská digitální zrcadlovka mezi nebem a praxí

10.12. - Digitální zrcadlovka s objektivem za cca 40 000 Kč, to je něco, čemu by ještě před nedávnem málokdo uvěřil. Že to je možné předvedli již dva světoví výrobci fotografické techniky. V dnešním testu se podíváme na čerstvý model Nikon D70 a ve stručnosti jej porovnáme s jeho dražší variantou Nikon D100.
rubrika: Digitál

Kreslící program pro nejmenší a pravidelné automatické zálohování

10.12. - Seznamte se s jednoduchým a zábavným kreslícím programem, který může potěšit nejen malé děti. Nezapomínáte náhodou na pravidelné zálohování dat? Pokud ano, zkuste si pořídit námi doporučovaný český nástroj, který to bude provádět za vás a ještě zcela zdarma. Dále zmíníme aplikaci, jenž dokáže změnit čas a datum u souborů a složek, či nástroj vytvářející mozaiku z vašich fotografií.
rubrika: Software

Sony DSC-F828, osm megapixelů a 7x optický zoom v praxi

10.12. - Vlajková loď Sony, která nahradila dosavadní model F717 s sebou přinesla mnoho vylepšení. Nový snímač, objektiv s větším rozsahem a mechanickým ovládáním zoomu, nový design a mnoho dalších vylepšení. Jak tedy obstál v testu? Má smysl jím nahradit stárnoucí modely Fkové řady?
rubrika: Digitál

Představujeme ty nejlepší MP3 přehrávače pod vánoční stromeček

10.12. - V posledním díle seriálu Jak vybrat ten pravý MP3 přehrávač pod stromeček se podíváme na nejzajímavější přehrávače roku 2004. Na celé čáře zvítězily výrobky značek iRiver, iAudio, MPIO a Emgeton.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Srolujte si piáno do úhledného balíčku

10.12. - V dnešním díle našeho seriálu vám přinášíme zajímavý elektronický klavír, který můžete po použití srolovat do úhledného balíčku a nezabírá vám tak zbytečně mnoho drahocenného místa. Především to ocení majitelé malých bytů. Kromě toho si můžete přečíst o dalších pozoruhodných zajímavostech.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Vybíráme PocketPC PDA pod stromeček: cena nad 10 tisíc

10.12. - Blíží se Vánoce a PDA by mohlo být jedním z dárků, který budete pro sebe či své blízké koupit. Kapesních počítačů je však na trhu celá řada - co tedy vybrat v kategorii nad 10 tisíc včetně daně z nabídky společnosti HP?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Nejlevnější 120GB HDD stojí pod 2300 Kč a 128MB flash za méně 500 Kč

10.12. - Ačkoliv pevné disky a flash paměti stále zlevňují, je tento pokles již výrazně menší. V některých případech se dokonce proměnil ve zdražování. To přesto, že v uplynulém měsíci dále ztrácel dolar.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Nechte si to spočítat. Účetní systémy pro živnostníky i malé firmy

Ilustrační foto - finance

Zpracování účetnictví je nejvhodnější svěřit někomu znalému v tomto oboru. Pokud si přece jen chcete účetnictví vést...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz