Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vylepšete nůžkami vaše poškozené MP3

aktualizováno 
Nejenže za dnešní čtveřici programů nemusíte zaplatit ani korunu, ale navíc díky nim získáte šikovný nástroj na editování vašich MP3 souborů, ničitele malware od Microsoftu, informace o tom, které porty máte v PC otevřené, a také český nástroj pro hlídání stavu PC.

Mp3DirectCut 2.02 - freeware
Možná, že i vy patříte mezi ty, kteří vlastní hudbu ve formátu MP3. Pokud v MP3 souborech máte uložená i celá alba, ale čas od času byste nějakou tu mpétrojku potřebovali upravit - oříznout, zvýšit jí hlasitost - potom by se vám mohla hodit aplikace Mp3DirectCut.

Jde totiž o zajímavou freewarovou aplikaci, která nahrává a edituje MP3 soubory aniž by bylo nutné je dekomprimovat do formátu WAV. Vzhledem k tomu, že nedochází k opakované kompresi si výsledný soubor zachovává stejnou kvalitu. Funkce pro nahrávání vám umožní nahrávat přímo do MP3 z jakéhokoliv zdroje zvuku, připojeného ke zvukové kartě vašeho počítače. Z dalších funkcí Mp3DirectCutu stojí za zmínku editor ID3tagů funkce normalize sloužící k úpravě hlasitosti skladby a také silence detection, která najde tichá místa ve skladbě – lze využít pokud máte všechny písničky v jednom souboru. Jednotlivé skladby pak poté můžete propojit díky funkci pro postupné zesilování a zeslabování zvuku. Program má navíc další tři výhody: velikost (zabírá 161 KB), jednoduchost  a cena (program je freeware).

 • Program stahujte na této adrese (161 KB).
 • Mp3DirectCut

  Windows Defender 2 - freeware
  Windows Defender 2 není novým programem. Jde totiž o již druhou verzi programu pro zachytávání, ničení a monitorování spyware, který se snaží o průnik do PC. Původně se jmenoval Microsoft Antispyware, ale Redmondský softwarový obr se rozhodl pro změnu jeho názvu. Dvojková verze oproti předchozí nepřináší nijak převratné novinky. V podstatě došlo k opravě v aplikaci objevených problémů a také úpravě uživatelského rozhraní. Úpravy se dotkly i technologie SpyNet. Ta má za úkol sbírat informace o bezpečnostních hrozbách a funguje na podobném principu, jako reportovací zařízení. Pokud po nástroji zatoužíte, musíte projít kontrolou legálnosti Windows XP. Máte-li totiž pirátskou, respektive nelegální verzi, pak se vám aplikaci nepodaří nainstalovat. Tento užitečný program bude i součástí nově připravovaného operačního systému Windows Vista.

 • Program stahujte na této adrese (5,5 MB).
 • Windows Defender

  CurrPorts 1.09 – freeware
  CurrPorts je užitečnou pomůckou pro ty, kteří chtějí znát informaci o tom, jaké aplikace komunikují přes porty operačního systému. Ve své podstatě je tedy podobný osobnímu firewallu s tím rozdílem, že veškeré funkce, které firewall dělá sám automaticky, zde můžete dělat ručně vy sami. CurrPorts totiž sleduje dění na všech TCP/IP a UDP portech, zobrazuje procesy, které skrze porty komunikují a také ze které IP adresy požadavky přicházejí. Program navíc dovoluje danou komunikaci na portu ukončit. Díky tomu máte naprostou kontrolu nad tím, které programy mohou komunikovat na síti. Program navíc umožňuje ukládat informace TCP/UDP portů do HTML, XML nebo textového souboru. CurrPorts také automaticky označuje (růžovou barvou) podezřelé TCP/UDP porty, vlastněné neidentifikovatelnými aplikacemi.

 • Program stahujte na této adrese (45 KB).
 • CurrPorts

  StartUp Agent 1.0.21 – freeware
  Jak by se vám líbilo dostávat informace o tom, že váš počítač někdo zapnul? Potřebujete vědět, zda je váš počítač v práci opravdu vypnutý, hrají-li vaše děti hry místo učení? V tom případě by se vám mohla hodit aplikace StartUp Agent , která monitoruje spouštění vašeho počítače a podává vám o něm zprávy. Všechny starty navíc ukládá do log souboru, takže si je můžete kdykoliv později prohlédnout. A jak je možné, že se o spuštění PC dozvíte? Velmi jednoduše např. díky SMS zprávě. Při každém spuštění operačního systému se skrytě a nenápadně StartUp agent spustí, zašle vám SMS nebo e-mail a ihned se zase ukončí. Zasílání SMS (zasílá na všechny operátory – mobilní adresy tzv. e-maily) a e-mailů je přitom bezplatné. Program obsahuje i součásti pro automatické aktualizace.

 • Program stahujte na této adrese (380 KB).
 • StartUp Agent  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz