Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vylepšete si fotky ze Silvestra

aktualizováno 
Silvestrovské veselí je opět na rok za námi a tak nezbývá než vzpomínat, třeba při prohlížení fotek. Pokud se vám nějaká z nich ne úplně povedla, zkuste ji vylepšit třeba programem PhotoAcute Studio z dnešního přehledu zajímavých aplikací pro práci s videem a grafikou.

Prohlížeče, přehrávače a editory

IrfanView 3.98

freeware;homepage; download; 0,9 MB  

Nová verze celosvětově velmi populárního freeware prohlížeče obrázků IrfanView přináší například podporu ukládání obrázků ve formátu PNG, vylepšené možnosti prezentace fotek, nové klávesové zkratky nebo třeba automatické otáčení snímků podle údaje z EXIF. IrfanView je oblíbený zejména díky dlouhé řadě podporovaných formátů, široké nabídce grafických úprav a rovněž i kvůli svojí rychlosti a nenáročnosti. K dispozici je i česká verze programu.

Flash Movie Player 1.3

freeware; homepage; download; 0,3 MB 

Flash Movie Player je jednoduchý přehrávač Flash animací, aplikací a her. V případě aplikací a her umí převádět spustitelné EXE soubory na formát SWF, se kterým je možné dále pracovat. Flash Movie Player obsahuje všechny potřebné funkce pro přehrávání, podporuje playlisty a je možné jej ovládat klávesovými zkratkami. Mezi mnoha jazyky, do kterých je program lokalizován, bohužel chybí čeština.

GIF Construction Set Pro 2.0.76

trialware; homepage; download; 9,2 MB  

GIF Construction Set Pro je kvalitní editor GIF animací, se kterým snadno a rychle vytvoříte zajímavé animované obrázky. Pro rychlé vytváření GIF souborů je připraven průvodce, použití animací na webu pak usnadní komprimační nástroj, který sníží velikost souboru.

PhotoAcute Studio 1.07

shareware; homepage; download; 1,9 MB  

PhotoAcute Studio je nástroj na zvýšení kvality digitálních fotografií, který umí například zvýšit jejich rozlišení, snížit šum, upravit barvy a nesprávnou expozici snímků.

Konverze obrázků a videa

ReaConverter 4.0

shareware; homepage; download; 5,5 MB  

ReaConverter je program, který umí hromadně konvertovat a editovat obrázky či fotografie v 340 různých grafických formátech. Dávkově je možné obrázky například otáčet, měnit jejich rozměry, aplikovat na ně efekty nebo do nich vkládat vodoznak. Na domovských stránkách ReaConverteru jsou k dispozici tři různě vybavené verze programu.

Open Video Converter 3.0.1

shareware; homepage; download; 0,5 MB

Open Video Converter umí nejen konvertovat různé formáty videa (MPEG, AVI, ASF, WMV, DivX, XviD), ale rovněž i rozdělovat velké soubory na menší části, měnit rozlišení videa nebo stupeň jeho komprese.

Nástroje pro DVD

FilMEdiT 1.2.0.5

freeware; homepage; download; 0,7 MB  

FilMEdiT, freeware program od českého autora, vám usnadní evidenci filmů na CD a DVD. FilMEdiT umí vytvořit přehlednou databázi vašich filmů, která může obsahovat řadu různých položek (žánr, herci, hodnocení), podle kterých můžete filmy vyhledávat a třídit.

Další utility

Remove Red Eye 1.0

shareware; homepage; download; 1,8 MB  

Remove Red Eye je, už podle názvu, nástroj na odstranění tzv. efektu červených očí z digitálních fotografií. Program pracuje automaticky, stačí jen na fotografii označit oblast (oko), kterou chcete upravit. Upravené fotky se ukládají do formátu JPG.

DropWaterMark 3.1.9r2

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

DropWaterMark je nástroj, který umí vše obrázky a fotografie ochránit před odcizením pomocí vodoznaku. Jako vodoznak je možné použít obrázek či text s nastavitelnou mírou průhlednosti. Díky hromadné aplikaci vodoznaku na celé složky snímků můžete rychle označit celé galerie obrázků před jejich umístěním na web.

Photo Shaman 1.8T

shareware; homepage; download; 4,5 MB 

Photo Shaman slouží k hromadné změně velikosti obrázků a drobným úpravám. Aplikace obsahuje rovněž několik různých dekoračních efektů, které můžete požít například při publikování fotek na webu. Zkušební verze programu přidává do upravovaných obrázků vodoznak.

Photo Slide Show 3.0.1

shareware; homepage; download; 0,5 MB 

Program Photo Slide Show umí vytvářet efektní prezentace z vašich fotografií. Podporovány jsou obrázky ve formátech BMP, JPEG, GIF a TGA, prezentaci lze oživit přechodovými efekty a hudbou (MP3, WAV, WMA…). Hotovou prezentaci je možné uložit jako video ve formátu AVI (DivX).

Photo DVD Maker 6.32

shareware; homepage; download; 20,7 MB  

S programem Photo DVD Maker si budete moci pohodlně přehrávat vaše digitální fotografie ve stolním DVD přehrávači. DVD s fotografiemi může obsahovat vlastní menu, přechodové efekty a hudbu na pozadí. Nastavit si můžete rovněž čas zobrazení snímků.

Vidis 1.0 Lite

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

Program Vidis slouží ke sledování prostoru pomocí webové kamery. Aplikace pořizuje v pravidelných intervalech snímky, které ukládá na FTP server, kde si je můžete prohlížet prostřednictvím webového prohlížeče. Mimo to umí Vidis ukládat fotografie a videosekvence na počítač, kde je spuštěný.

Codec Pack All in 1 6.0.2.9

freeware; homepage; download; 9,5 MB  

Aktualizovaná verze balíku kodeků – Codec Pack All in 1 – přináší opět potřebné softwarové vybavení pro přehrávání videa ve vašem počítači. Po instalaci nových kodeků nebudete mít problém s přehrávání videa ve formátech MPEG, DivX, XviD a mnoha dalších, včetně různých formátů titulků.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Najdete na iDNES.cz