Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyměňte okoukané ikonky za Vista ikony

aktualizováno 
Chcete nové ikonky složek ve Windows, či si jen některé z nich chcete barevně odlišit? Co byste řekli na program, kterým odhalíte automatické spuštění aplikací po startu Windows XP? A nebo jen potřebujete vyčistit systémový registr a nebo monitorovat statistiku připojení k internetu?

iColorFolder 1.4.2 – freeware
Patříte mezi ty uživatele PC, kteří si operační systém různě zkrášlují a vylepšují? Nebo jste jen pečliví a máte rádi pořádek? Pokud patříte do první nebo druhé skupiny, potom by se vám mohl líbit produkt s názvem iColoFolder.

Jak je již z názvu patrné, jde o program pro změnu barvy ikonek u složek ve Windows XP. Po instalaci a spuštění máte na výběr ze čtyř balíčků přednastavených skinů ikon. Ikonky mohou zůstat nejen takové, jaké jsou po instalaci systému, ale také je lze změnit na ty, co budou ve Windows Vista. Dále je možné vybrat styl Mac OS X a nebo Aqua. Změna skinu je přitom velmi jednoduchá. Ten příslušný stačí pouze vybrat a zvolit tlačítko Apply. Pokud byste chtěli u každé ikonky složky použít jinou barvu, můžete použít i kontextové menu. Program se do něj totiž integruje a čeká zde na své použití. Chcete-li tak obarvit nějakou ikonku, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Color Label. Nyní vyberte vámi požadovanou barvu.

 • Program stahujte na této adrese (1,5 MB).
 • iColorFolder

  StartupList 2.01 - freeware
  Možná že i vy se potýkáte či v současné době řešíte problém, jak donutit Windows, aby při svém startu nespouštěl automaticky různé programy. Celá řada dnešních aplikací si totiž při instalaci na pevný disk počítače zkopíruje nejen soubory nutné pro svůj chod, ale také i další součásti. Ty potom mají za úkol uživateli zpříjemňovat práci s touto kterou aplikací. Ty lepší o sobě dají vědět alespoň ikonkou v systémové liště, ty horší však zbytečně běží na pozadí systému a pouze čekají až budou zavolány. Výsledkem je potom to, že start Windows se značně prodlužuje a programy si ukrajují z volného místa v operační paměti a to aniž byste je potřebovali. Díky programu StartupList však budete mít přehled, co vše se natahuje společně s Windows.

  Tato aplikace totiž po svém spuštění vytvoří seznam všeho, co je spouštěno po přihlášení k Windows XP. Nevyhledává však pouze ve složkách pro spuštění, ale prochází i registr Windows, naplánované úlohy a další systémové soubory, odkud jsou aplikace automaticky volány. Velká výhoda této pomůcky spočívá i v tom, že se nemusí instalovat. Stačí ji pouze stáhnout a spustit. Prakticky ihned se objeví seznam jenž vám napoví, které programy se samy spouští s Windows. Program však není určen pro naprostého začátečníka s PC. Ve výpisu se zorientují jedině zkušenější uživatelé. Záznamy v něm sice nejdou upravovat, ale umí je otevřít editoru registru, dokud je můžete upravit či případně zcela smazat.

 • Program stahujte na této adrese (157 KB).
 • StartupList

  Registry Trash Keys Finder 3.7.1 - freeware
  I tento program je určen spíše zkušenějším uživatelům. Tentokrát slouží pro vyčištění systémového registru od zbytečného „balastu“. Je navržen tak, aby našel staré záznamy, které již nejsou potřebné, ale i přesto je systém načítá. Díky svému motoru prohledá registr velmi rychle a poskytne vám seznam nalezených záznamů. Uživatel dostane možnost dané záznamy v registru odebrat, vytvořit zálohu nebo vyhledat dodatečné informace přes Google search. Program se nemusí instalovat, stačí rozbalit a spustit.

 • Program stahujte na této adrese (149 KB).
 • Registry Trash Keys Finder

  NetMon&Stat 1.0 - freeware
  Jste-li k internetu připojeni přes nějakého poskytovatele internetu, který vám účtuje každý přenesený MB, potom je namístě mít přehled, kolik dat jste za určité období již stáhli. Pro tyto případy by se vám mohla hodit téměř zbrusu nová česká aplikace NetMon&Stat. Pro ni je totiž hračkou zaznamenat každý přenesený bajt, ať už od vás či k vám. Po instalaci a startu programu se objeví plovoucí okno, které vás informuje o aktuálních stavech připojení. Toto plovoucí okno se dá vypnout při stisku pravého tlačítka nad ikonou vpravo v systémové liště. Také z tohoto místa můžete vyvolat okno programu. V něm se mimo jiné dozvíte, jakou síťovou kartou (případně modemem) komunikujete na síti, zjistíte IP adresu vašeho PC a také statistiku odeslaných a přijatých dat. Velmi výhodná je i informace o průměrné rychlosti dat. To však není vše, co NetMon&Stat umí. Poradí si totiž i s tvorbou denních, týdenních a měsíčních statistik a dokonce je umí exportovat do Excelu či HTML.

 • Program stahujte na této adrese (2,3 MB).
 • NetMon&Stat  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Najdete na iDNES.cz