Výmoly.cz

Výmoly.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy na zajímavé weby: Upozornění na výmoly i kriminalitu kolem vás

  • 0
Nejhorší díry na českých silnicích pomáhá odhalit web Výmoly.cz. Kriminalita skrz internet sílí. Odkud jsou útoky nejčastěji vedeny a jaké jsou ty aktuální, odhaluje mapa na Sicherheitstacho.eu. A Start.me je vaše nová výchozí brána na internetu, se kterou máte své odkazy stále po ruce.

Monitoring silničních výtluků

Výmoly.cz – www.vymoly.cz

Denně přináší informace o tom, kde lze narazit na výtluky v silnicích v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Již sedm let poukazuje na někdy až tristní stav našich silnic, které mnohdy nenávratně poškozují naše automobily. Komunita kolem něj přispívá novými a novými hlášeními a vykresluje tak reálný stav. Výsledkem je spolupráce, která pomáhá situaci měnit. Informace přináší od několika tisícovek řidičů upozorňujících na výtluky a nebezpečné silniční úseky. Tato data putují následně ke správcům silnic, kteří mají možnost neutěšený stav změnit. Stav se dají hlásit jak přes web, tak pomocí aplikace pro chytrý telefon. Každý rok je vyhlašována také soutěž o nejhorší výmol roku. Letošní ročník startuje opět v dubnu.

Výmoly.cz
Podobné weby
Dopravníinfo.cz – dopravní stav v ČR
Silničníuzavírky.cz – omezení na českých silnicích

Sledujte útoky na informační technologie

Sicherheitstacho.eu – www.sicherheitstacho.eu

Na internetu se každý den objeví přes 200 tisíc nových verzí virů, trojských koní a červů. Obrovským rizikem jsou také útoky různého typu. Kybernetická kriminalita tak na celosvětové síti zažívá boom a je třeba se jí bránit. Pomáhá s tím i tato služba, která díky 180 senzorům po celém světě poskytuje přehled o aktuálních hrozbách.

Webové rozhraní obsahuje mapu zobrazující původ útoků, jež zaznamenal některý ze senzorů. Statistiky také ukazují nejčastější formy útoků a země, odkud útoky přicházejí. Lokalita však nemusí být bezpodmínečně sídlem útočníka, většina útoků je totiž automatizovaná. Kromě mapy najdete na webu také sedm zemí, ze kterých útoky nejčastěji pocházejí (respektive jsou použity IP adresy těchto zemí). Nechybí ani informace o nejčastějších typech útoků. Nejvíce útoků je stále zaznamenáváno skrz síťový provoz, konzoli a webové stránky, ale razantním způsobem narůstá podíl u smartphonů.

Sicherheitstacho.eu
Podobné weby
Netcraft.com – světová mapa phishingových útoků
Threatmap.checkpoint.com – mapa internetových útoků

Odkazy stále po ruce

Start.me – wwww.start.me

Přestože prohlížeče nabízejí možnost zaznamenat si oblíbené stránky do záložek a některé z nich dokonce synchronizovat napříč zařízeními, stále nemusí poskytovat komfort služeb, které se specializují na to, aby byly přehledné a jasně identifikovatelné.

Oproti klasickým domovským stránkám se Start.me liší uspořádáním odkazů. Nezobrazuje je pouze jako text s proklikem, či případně widgety, ale podobá se dlaždicovému stylu známého z Windows. To znamená, že po vložení odkazu se služba automaticky pokusí detekovat ikonu webu a uživateli ji zobrazí. Pokud ji nechce, může vybrat místo ikony obrázek či nějakou barvu. Takto lze poskládat svoji vlastní stránku raz dva a vložit lze téměř cokoliv. Odkazy lze navíc třídit do knihoven pro lepší orientaci mezi nimi. Vytvořenou stránku je možné použít i v tabletech či smartphonech, a tudíž máte své odkazy kdykoliv a kdekoliv s sebou.

Start.me
Podobné weby
Netvibes.com – domovská stránka s widgety
Symbaloo.com – chytrá domovská stránka

Uwwwízlo v síti

Uvítali byste databázi zdarma dostupných zvuků? Potom zkuste Freesound.org.

Nahradili vám oblíbenou verzi vašeho programu novou? Že ta nová nenabízí to, co ta předchozí? Nevěšte hlavu. Zkuste zapátrat v databázi webu Oldversion.com. Ten totiž obsahuje starší verze oblíbených programů a her nejen pro Windows, ale i pro Linux či Mac OS. Vše je roztříděno do kategorií a řádně oštítkováno.

Chcete neotřelé ikony? Potom zkuste web Iconfinder.com, který slouží jako vyhledávač ikon s možností je stáhnout v několika dostupných formátech.

Iconfinder.com