Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Klávesnice, co ji umyjete pod kohoutkem. Malý iPad je ve výrobě

  18:32aktualizováno  18:32
Klávesnici od Logitechu lze umýt pod proudem vody. Nový iPad s menšími rozměry se prý již vyrábí a čeká na říjnový start. A Norům se nelíbí Google Analytics.

Logitech Washable Keyboard K310 můžete čistit třeba v dřezu. | foto: Logitech

Logitech vyrobil klávesnici, kterou očistíte pod proudem vody

O klávesnicích, které vydrží polití horkou kávou či jinou tekutinou, jsme již slyšeli. Logitech ale nyní přichází s modelem, který po ušpinění můžete umýt jednoduše pod proudem vody.

Logitech slibuje, že ji lze bez problémů ponořit do vody o hloubce až 30 cm, výjimkou je USB kabel. Logitech Washable Keyboard K310 je vybavena výtokovými otvory v zadní části klávesnice, které umožňují snadné vysychání.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Novinka bude v prodeji na podzim za doporučenou maloobchodní cenu 1 249 korun.

Už se prý vyrábí malý iPad

V této chvíli stovky tisíc kusů měsíčně, od září až 4 miliony. To je současný objem výroby iPadů s displejem o úhlopříčce 7,85 palce. Přinejmenším to tvrdí na základě svých zjištění tchajwanský server Digitimes.

Podle něj zahájí Apple prodej malých iPadů v říjnu. Bude mít tenčí okraj obrazovky, aby mohl přístroj pracovat s větší zobrazovací plochou než konkurenční produkty. Podpořit to má podobná hustota zobrazovacích bodů jako u iPadu 2.

Cena nového iPadu by se měla pohybovat kolem 300 dolarů (cca 6 000 korun), aby mohla být konkurenceschopná proti tabletům od Amazonu a Googlu za 200 dolarů (cca 4 000 korun).

Norsko hrozí zákazem Google Analytics

Norský úřad na ochranu dat (obdoba českého Úřadu na ochranu osobních údajů,  ÚOOÚ) pohrozil zákazem statistického nástroje Google Analytics, jedné z nejpoužívanějších utilit na světě pro měření návštěvnosti webových stránek. Důvodem je údajné nedodržení evropských direktiv z roku 2008 ohledně ochrany osobních údajů (připomeňme, že Norsko není členem EU).

Nástroj pro měření návštěvnosti přirozeně pracuje s daty o prohlížečích a počítačích (a IP adresách), které stránku s měřicím kódem navštěvují. Norskému úřadu také vadí, že Google může sloučit data, která získává přes měřicí kód Google Analytics na milionech webů z celého světa, a využít je pro další účely.

Pokud by Google chtěl Analytics v Norsku nadále provozovat, musel by radikálně upravit podmínky používání služby a zaručit anonymizaci dat o sbíraných IP adresách. To by podle serveru TechCrunch znamenalo radikální zásah do konkurenceschopnosti Google Analytics. Na rozdíl od ostatních podobných nástrojů by totiž nemohl majitelům webů poskytnout například informace o regionech s největší mírou konverze nebo o tom, ze kterých stránek přišlo nejvíce zákazníků apod.

Pro Google to není první střet s tímto norským úřadem. Nejsou to ani dva týdny, co od něj Google dostal jinou pokutu, tentokrát za to, že údajně nesmazal osobní data sesbíraná při focení podkladů pro Street View.

Autoři: ,


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Tipy na zajímavé weby: tvorba grafiky i pro laiky nebo bezpečí routeru

Canva.com

Vytvořit působivé grafické materiály jako jsou letáky, poukázky, koláže, vizitky či infografiku zvládne teď každý...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Najdete na iDNES.cz