Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Klávesnice, co ji umyjete pod kohoutkem. Malý iPad je ve výrobě

  18:32aktualizováno  18:32
Klávesnici od Logitechu lze umýt pod proudem vody. Nový iPad s menšími rozměry se prý již vyrábí a čeká na říjnový start. A Norům se nelíbí Google Analytics.

Logitech Washable Keyboard K310 můžete čistit třeba v dřezu. | foto: Logitech

Logitech vyrobil klávesnici, kterou očistíte pod proudem vody

O klávesnicích, které vydrží polití horkou kávou či jinou tekutinou, jsme již slyšeli. Logitech ale nyní přichází s modelem, který po ušpinění můžete umýt jednoduše pod proudem vody.

Logitech slibuje, že ji lze bez problémů ponořit do vody o hloubce až 30 cm, výjimkou je USB kabel. Logitech Washable Keyboard K310 je vybavena výtokovými otvory v zadní části klávesnice, které umožňují snadné vysychání.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Novinka bude v prodeji na podzim za doporučenou maloobchodní cenu 1 249 korun.

Už se prý vyrábí malý iPad

V této chvíli stovky tisíc kusů měsíčně, od září až 4 miliony. To je současný objem výroby iPadů s displejem o úhlopříčce 7,85 palce. Přinejmenším to tvrdí na základě svých zjištění tchajwanský server Digitimes.

Podle něj zahájí Apple prodej malých iPadů v říjnu. Bude mít tenčí okraj obrazovky, aby mohl přístroj pracovat s větší zobrazovací plochou než konkurenční produkty. Podpořit to má podobná hustota zobrazovacích bodů jako u iPadu 2.

Cena nového iPadu by se měla pohybovat kolem 300 dolarů (cca 6 000 korun), aby mohla být konkurenceschopná proti tabletům od Amazonu a Googlu za 200 dolarů (cca 4 000 korun).

Norsko hrozí zákazem Google Analytics

Norský úřad na ochranu dat (obdoba českého Úřadu na ochranu osobních údajů,  ÚOOÚ) pohrozil zákazem statistického nástroje Google Analytics, jedné z nejpoužívanějších utilit na světě pro měření návštěvnosti webových stránek. Důvodem je údajné nedodržení evropských direktiv z roku 2008 ohledně ochrany osobních údajů (připomeňme, že Norsko není členem EU).

Nástroj pro měření návštěvnosti přirozeně pracuje s daty o prohlížečích a počítačích (a IP adresách), které stránku s měřicím kódem navštěvují. Norskému úřadu také vadí, že Google může sloučit data, která získává přes měřicí kód Google Analytics na milionech webů z celého světa, a využít je pro další účely.

Pokud by Google chtěl Analytics v Norsku nadále provozovat, musel by radikálně upravit podmínky používání služby a zaručit anonymizaci dat o sbíraných IP adresách. To by podle serveru TechCrunch znamenalo radikální zásah do konkurenceschopnosti Google Analytics. Na rozdíl od ostatních podobných nástrojů by totiž nemohl majitelům webů poskytnout například informace o regionech s největší mírou konverze nebo o tom, ze kterých stránek přišlo nejvíce zákazníků apod.

Pro Google to není první střet s tímto norským úřadem. Nejsou to ani dva týdny, co od něj Google dostal jinou pokutu, tentokrát za to, že údajně nesmazal osobní data sesbíraná při focení podkladů pro Street View.

Autoři: ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Google pokračuje v tažení za lepší komunikaci. Zprávy vybaví funkcí Chat

Zprávy pro Android přijdou s vylepšením nazvaným jednoduše Chat.

Zprávy pro Android, Allo, Hangouts... V mišmaši komunikačních aplikací si Google vybral tahouna. Vývoj platformy Allo...

Rusko rozhodlo o zablokování populární komunikační sítě Telegram

Messenger Telegram

Moskevský soud nařídil zablokování přístupu k šifrované komunikační službě Telegram po celém Rusku. Důvodem je, že tato...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Najdete na iDNES.cz